Bike Couch – Kuba Benda se ptá Vilibalda Vítka

Zima dlouhá, zima zlá,… neděje se nic, myšleno zde. Ono to ale není úplně tou zimou, fakt je ten, že jsem tady zůstal sám (teda kromě Kuby Najmana, potlesk prosím) a já si jedu poslední už docela dlouhou dobu takovej časovej masakr, že prostě nemám chuť a čas něco psát. Nechodím s klukama na pivo, nechodím do lesa, nechodím na weby, zkrátka nestíhám. Práce je svině a něco je špatně, žádná o tom, sám sebe uklidňuju, že to není na věky. Snad ne. A to mi do toho takhle jednou píše Fish a hele ty vole, koukej, zvedneš rukavici? Haha, no vtipný to je, ne že ne. Z nějakýho důvodu, který je někomu jasný a pro někoho zase asi na věky nepochopitelný, je těžký toho Kubu Bendu úplně ustát, na druhou stranu tohle tady opravdu chybělo a když se člověk oprostí od formy a vytrhne si některý věci z kontextu, dají se tam najít i docela zajímavé myšlenky.

Takže, Jakub Benda už zřejmě neví, co roupama dělat, #afrobmx asi už nejede nebo co, a tak rozjíždí mediální mrdku v podobě videorozhovorů na bílý sofě s pozvanými osobnostmi. Začíná s Vilibaldem Vítkem, bývalým bmx jezdcem, dnes horským cyklistou, který nám vysvětlil, že to horský má vlastně neomezený možnosti, prostě super, pokecáme taky o sponzorech a tak, a dokonce se zmíní pan Hout a letitý článek, na který už jsem zapomněl, a který evidentně Vilibaldovi dodnes leží v žaludku. Jo, sorry kámo, ta paralela s Rogatkinem se prostě nabízela. Jestli tě to fakt tak trápí, přijeď někdy do lesa, nebo třeba na Řáholec, klidně na tom tvým motokole, chyť mě střízlivýho a pokecáme o tom, nemám problém. A jestli se bojíš, tak se neboj, měl jsi a máš můj respekt za tvou vykrákanost, dvojitý vilibaldy a celkově za to, jak jsi to kolo dostal do ruky.

A teď vážně, Kuba se snaží, proč ne, sice mě kurva nezajímá, za jakou mtb sračku Vilibald jezdí, co si mám koupit, abych je podpořil, a jak je mtb univerzální a super a všichni to zkuste. Proč tam ta reklama je? Ale na druhou stranu jsem si těch 30 minut jako kulisu u práce poslechl a některý ty věci úplně nezajímavý nebyly. Jsem zvědav, kam se tohle bude vyvíjet. Doporučení pro tebe Kubo, vyser se na reklamní debilní kecy, kdo za co jezdí a na čem jezdí (pokud to není opravdu zajímavý), kde ho podpořím a kolik merchu a píčovin ty nebo kdo kde dostal, místo toho jdi pěkně pod kůži, neboj se těžších, kontroverznějších otázek. Předem to těm lidem řekni, že se na to zeptáš, ať pak nečuměj a třeba to k něčemu bude. Třeba Vilibaldův fotřík s tričkem „coach“ jak řve na malýho Vilibalda v Monkeycampu, že tam musí dát těch double bičů dvacet, jinak se nejede domů, to by mě zajímalo, co na to dnes zpětně říká.

No, a ještě jednu poznámku si nemůžu odpustit. Vy volové dva si tam stěžujete, kam se ten park dostal, a jak už je to jen samý barspin a tailwhip, přitom vy dva jste jedni z těch, kteří se toho chytili a jezdili jak z učebnice podle této šablony, sportovat, soupeřit, dát tam ještě ten barspin po tom tailwhipu, to porota přece musí ocenit. A na tom, na Beranovi, na vás, rostla celá ta poslední generace, která už nezná ani Johna Martínka. Zbouráme hlínu a postavíme airbag, ten je bez práce a bude na čem trénovat. A pak si stěžujete, že to vypadá jak to vypadá.

Na závěr, pro zpestření trochu toho hejtu, haha. Tvl. Vilibald prý věčný student a ujíždí si na BMW, už jich měl nevím kolik a tak dále. Tak buď jsem kretén, nebo ekonom, nebo oboje, a ty kámo buď prodáváš fet a nebo ses narodil jako syn, což? Nebo že by mtb tolik sypalo? Na to ses měl Kubo zeptat, když jsi byl u těch aut. Čekám, kdy přejdeš na mtb, protože tam ten cash možná bude, čekám to už dlouho, co Kubo? 😀

Jinak samozřejmě jsem ready, anytime, sice jsem časově úplně v řiti, ale na tebe si čas udělám. Anytime Kubo.

A jestli jsem vás naši skalní čtenáři (jiní tady už být nemůžou) navnadil a chcete si dát trochu sebemrskačství, tak tady videorozhovor Kuby Bendy s Vilibaldem Vítkem, yes jou.


This entry was posted in Czech stuff and tagged , , . Bookmark the permalink.

5 Responses to Bike Couch – Kuba Benda se ptá Vilibalda Vítka

 1. Kuba Benda says:

  Čekal jsem kdy to přijde, nějaký článek. Hejt? Pro mě spíš konstruktivní kritika, který podle mě není nikdo dost.
  K Tvým poznámkám mám pár věcí akorát. Ustávat mě vůbec nemusíš, ani dokonce mě mít rád. Nemám s tím problém na druhou stranu, nikdy jsem proti Tobě nic neměl a nemám k tomu ani jedinej důvod.
  K Tvé první poznámce, koho zajímá, na čem Vilibald jezdí, jak ho podpořit?
  Moc lidí to upřímně nezajímá, ale myslím, že odprezentovat lidi, který tě podporujou je dobrý a věnovat jim nějakej prostor si prostě zaslouží. (můj názor)
  S Vilibaldem jsme otázku jeho táty probrali, Vilibald se nechtěl o tátovi bavit a já jeho přání respektoval. I když musím uznat, že nějaký rejpavější otázky by se hodily, děkuji za nápad!
  Stěžujeme si teď s odstupem času, protože to vidíme. Když to vidím teď, co jsem se učil za triky dřív, kam mě to dovedlo, k jakým trikům a k jakýmu ježdění. Věř mi, že bych to změnil. Změnil jsem pohled na věc a ikdyž whip s barspinem dělám furt hodně. Už to nevidím, tak jako dřív. A myslím, že Vilibald to má dost podobně. Ale věřím tomu, že si nás pochopil jen sis chtěl prostě rejpnout :-D.
  Buďme si teď upřímný, když Kudr stavěl skoky bylo dost lidí chytrejch, jak by byl zimní spot super. No upřímně, moc lidí tam na to nejezdilo. Údržba byla žalostná, v zimě na tom nic neuděláš v létě zase nebudeš trávit čas pod střechou, když je venku sluníčko. Neházím na nikoho nic. Víceméně moje/naše chyba. Ale všichni víme v jakým stavu ty skoky byly. Do toho menší lajna težší než ta velká. A kluci na campu se zase tý větší báli. Bylo několik možností, jak využít ten prostor, buď předělat skoky, nebo tohle. Nebudu psát ani ostatní věci, které nás ovlivnili. Tahle volba je snad pochopitelná itak.
  Pokud se chce Vilibald vyjádřit k těm autům a podobně něchám na něm. Ale myslím, že sám víš, že Syn, ani drogy, ani MTB cash v tom není. Jen sis chtěl zase rejpnout :-D.
  Z mojí strany by přejít na MTBčko byl vcelku chytrej krok viď? V parku jsem v dnešní době marnej. Na hlídě pořádně žádný velký závody nejsou krom funboxů v ameru. A na tý hlíně mi to jde přece jen o trošku líp než v rádiusech. Neboj se už jsem na MTB přemýšlel, dokonce jsem to i zkoušel a možná by mě to i bavilo. Ale přece jen na dětským kole jezdím přes půlku svýho života. Ale kdo ví…… třeba jednou. Nebudu říkat, že to není úplně nemožný.
  Děkuji, že si přijal mou nepřímou pozvánku. Hned jak budu mít cestu kolem Jičína dám Ti vědět, aspoň pár dní dopředu, třeba budeš mít zrovna čas. Rád Tě uvidím a pokecám a pokud nebudeš proti můžeme to i natočit.
  Děkuji Ti Houte za kritiku, a zároveň i za sdílení. CheckTrails jsou jediný webovky, které v ČR, tak nějak fungujou. Nebo v případě DBčka sem píšete normální věci.
  Měj se, Kuba.

 2. hout says:

  Čau Kubo, teda respekt, čekal jsem, že mi tady napíšeš, jakej jsem kretén, jako posledně tvůj taťka 😉
  Hele to si neber nijak osobně, zmínil jsem tu formu, protože prostě pro některý z nás je tvůj způsob sebeprezentace trochu složitější pobrat, toť vše. Osobně ti to třeba někdy vysvětlím, když o to budeš opravdu stát.
  Ohledně těch sponzorů a tak, já vím, že se snažíte za každou cenu urvat žvanec a tohle je součást hry, ale je to ten voser navíc, reklama ve filmu, kterou nechceš. A tady to přeci nemusí být zas tak okatý, stačí na konci říci díky komu za podporu a nazdar, no ne. Vždycky mi přijde zajímavý, jak se někdo hrozně snaží prodat a přitom ty opravdoví borci, legendy, to nedělali a nedělají.
  Nevím, jak jste to mysleli Kubo, Vilibaldovo současný ježdění vůbec neznám a prakticky mě to nezajímá, jeho poslední éra na malým kole, co si vybavuju, tak jezdil dobře, hodně to posunul a nebylo to už jen o barspinech a tailwhipech. Ale robot byl, v nějaké fázi určitě. Tvoje ježdění po očku sleduju na tvým IG a přijde mi to pořád stejný, nevím. Přičemž změnit se to dá vždycky, vždyť člověk si může jezdit co chce a jak chce, co ho baví. Hodně lidí postupem času přestalo hrotit spoustu triků a jezdí jinak, hodně jinak. A někdo zase ne. A ten současný park a dirt (už vlastně žádný ani není, jezdí se na horským, je mi z toho na blití), na to se nedá dívat. Pak člověka aspoň potěší, že Simple Session vyhrál týpek, jehož hlavní (nebo skoro hlavní) trik byl onehand cannonball, což člověk opravdu vidí hodně málokdy.
  A protože tvůj koment byl hodně fér, dám ti opravdu fér zpětnou vazbu na ten rozhovor. Vilibald byl a vlastně pořád je bezesporu hodně zajímavý týpek na český bmx scéně. Největší vykrákanec, který ale to kolo přes ten dril dostal pěkně do ruky a šel pořád dál. Double beko byl vrchol. Fakt by mě zajímalo, co ten týpek měl v hlavě, když si šel v do or die štýlu pro tenhle trik na špatným funboxu na Bikehallu nebo do totál crashe na prvním Dirt&Rollu. Celkově jeho přístup k ježdění, na to ses měl fakt ptát, protože to bylo zajímavý a ojedinělý. Kam to chtěl vlastně dotáhnout? Kam to chce dnes na tom mtb dotáhnout? Proč šel do takovýho rizika? Fakt se nebál vlka nic, nebo prostě vypnul a nemyslel na nic? A co dneska, pořád se dokáže takhle vyndat? Většího zabijáka jsme snad v ČR neměli. Ta vykrákanoast byla obrovská, to je bezpochyby téma, který stálo za přetřes u člověka, jako je Vilibald. Potom ty káry, to je o tom, co dnes vlastně dělá, vím já? Nemám šajnu, kde vzal na čtyři nebo pět bavoráků ve čtyřiadvaceti. Já v tom věku měl sotva na pivo, celoročně kontokorent mezi -5 až – 10, jezdil trabantem nebo tatíkovým wartenbergem a hotovo. Zajímá mě, čím se lidi živí, jak hodně do toho jezdí, jak řeší úrazy a případnou neschopnost, jestli mama hotel nebo jak, kdo a jak ti platí cesty na kolo. Jeho tatíka chápu, dnes mi psal Dudo, že už tady chvíli není, RIP, sorry kámo, to jsem nevěděl. Ale stejně by mě zajímalo, co dnes na to, tenkrát kolovaly slušný historky. A tak dále. Pokec vlastně velmi povrchní a obecný, specifický věci týkající se vyloženě zajímavý osobnosti a jezdce Vilibalda, to jste tam moc neřešili. Na to se zaměř. Pokud má co říct o něčem jiným než o sobě, zajímavý historky a tak, ok, ale primárně jdi potom, co dělá toho člověka, kterýho sis pozval, zajímavýho, jdi po pointě, proč sis ho vlastně pozval. Protože tím je výjimečný, zajímavý, na to se ptej. A i když to pro tebe může být známý a samozřejmý, pro drtivou většinu lidí to být nemusí a nebude.
  Tak a ještě slovíčko k tý hlíně u vás. Hele, tehdy jste byly hrozně hrr do trailsů, Kudr vám postavil trailsy. Že chtějí údržbu, to je jasný. Nejednou jsem slyšel, že by lidi pojezdili, ale je to v hrozným stavu. Co s tím? Dokážeš si představit, jak třeba lidi kolem Credence party a zobecníme to třeba na celý Austin, dokážeš si představit, že lidi z Austinu kolem Joe Riche aspol. mají k dispozici slušný prostor a nějaký budget a postaví tam jeden skok s nafukovacím dopadem? Asi ne co. Tak vidíš. A o tom mluvím. Vymysleli by tam cokoliv kreativního, cokoliv, co by bavilo a nabízelo kreativní ježdění. Ne jen rozjezd, vyndej, dopad, nazdar, repeat. Tys ten prostor měl a postavil jsi airbag. Tvoje věc, ale Kubo žádný respekt za to nedostaneš, to je přeci jasný. A potom je úsměvný, když vykládáte, kam se bmx dostalo, vždyť minimálně tímhle v tý grotesce hraješ docela solidní roličku, ať jsi změnil svůj pohled a ježdění jakkoliv.
  Mtb, to je přesně ono, přejít někam, kde to dává větší smysl z hlediska té perspektivy. Nesnáším to. Nezajímá mě, jak je to kolo univerzální a plný možností oproti malýmu, já jezdím bmx, jezdím bmx 31 let (ty krávo), bmx pro mě byl vždy underground, únik, bez pravidel a píčovin, pro husťáky, nesporťáky, bmx nemůžeš vyhrát, protože to je bmx. Lidé, co přejdou na mtb, protože tam je víc potenciálu, závodů, sponzorů, píčovin, terénu a stylu ježdění, nezajímá mě to, protože to nejsou opravdu bmx jezdci, srdcaři, to jsou sportovci, kteří chtějí sportovat. Mě zajímají praví bmx jezdci, ty mám rád. Těžko se to vysvětluje.
  Hele klidně se zastav Kubo, pokecáme, tvl. vždyť jsem tě neviděl hrozných let, rád tě uvidím. Na Řáholce nejezdíš, na zahradu ke mně taky ne, Milevska se bojíš, chyba chyba. Jestli má smysl něco natáčet, já ti nevím, ze současné bmx scény nikdo neví, kdo Hout je a ta naše undergroundová už mě stejně zná, nemám moc co říct. To by ses musel hodně dobře ptát. Ale samozřejmě když hodíš rukavici, ležet ji nenechám, to je jasný.
  Thats it thats all, zdar a sílu Kubo.
  H.

 3. Kuba Benda says:

  Ahoj Houte, děkuji moc za Tvou odpověď. Chci jen doobjasnit pár věcí, které jsem pořádně nevysvětlil.
  Názor na mě si rád určitě vyslechnu, tak snad se uvidíme brzo.
  Názor na voser se sponzorama beru, bylo to asi moc dlouhý. Pro někoho zajimavý více pro někoho méně. Ale fakt je, že přiště to určitě zkrátím. Co se týče mého ježdění, je tam kde je. Tvůj pohled není zas tak odlišný jako ten můj. Krátká odpověď čistě z mojí osobní stránky – vím to, snažím se něco dělat, ale nějak upřímně jsem ztracenej.
  Otázky typu proč se nebál, jak dostal tak rychle kolo do ruky mi přišlo dost zbytečný pokládat. Každej je svého strůjce štěstí Vilibald byl tenkrát ve Stráži každej den se svým taťkou a věnoval tomu každou volnou minutu. Navíc všechno tohle je úzce spojené s jeho taťkou, jelikož jezdil Vilda všude s ním. Prostě se mi nechtělo se o tom bavit. Dál to nějak rozvádět nebudu.
  Co dnes dělá? Čím si vydělává, rozvádět to nechci, není to moje věc. Jak si slyšel, stále studuje a do toho si legálně vydělává. Co se týče Baworáků. Jeho táta měl vždycky Báwo pokud si pamatuješ, takže tady to byla rodinná záležitost. Když si k tomu připočteš informaci od Dušana, tak si myslím, že je to celkem jasné.
  Respekt za to rozhodně nečekám, zase tak naivní nejsem. Spíš mi šlo jen o to, Ti to vysvětlit. Zkusím to trošku jinak. Jsme prakticky veřejná služba pro každěho, kdo chce na něčem jezdit, může přijít a zajezdit si. Musíme pro město vykazovat taky nějakou návštěvnost a podobný nesmysly. A i z běžných přehledů člověk prostě pozná, že ten venek by se dal pro tu veřejnost využít lépe. Nemám proti tomu co píšeš jedinej problém. Je to prostě Tvůj pohled na věc, a každej ho máme jinej, to snad není zločin ne?
  Jo máš pravdu minimálně tímhle v tom hraju menší roličku. Já to vím. Každej jsme vyrůstali koukáním na jiný lidi a ikdyž to na jednu stranu byla moje volba, tak na druhou stranu úplně tak moc ne. Vždycky Tě ovlivní to při čem vyrůstáš, na co koukáš atd. ať už chceš nebo ne. Ty sám si ovlivnil v ježdění a přístup k ježdění hromadu lidem kolem sebe. Svým pohledem na věc. Já jsem vždycky snažil brát od každýho, co nejvíc. Stalo se z toho, to co se stalo. Dokážu se spokojit s ježděním na hlíně i v parku. Hlavně když je zábava.
  Jak píšeš MTBčko nabízí hodně věcí, ale nějak to není ono. Když jsem to zkoušel, tak mi v tom prostě chybělo nějakým způsobem, ten nepopsatelnej pocit na malým. Třeba se to změní, najdu se v tom a přece jen to bude pro moje zničený záda snesitelnější, ale kdo ví. To je hudba budoucnosti.
  Jak jsem řekl, hned jak pojedu kolem Jičína, dám Ti vědět. Aktuálně jsm bez auta, ale snad to dopadne, co nejdřív. Aspoň pozdravit…
  K tomu proč nejezdím na tyhle události mám své důvody. Z Milevska mám životní trauma, ale ježdění se tam nebojím…. Řáholec a Tvoje zahrada, proč. nejezdím? Odpovím Ti osobně. Nemám žádnej problém s Tvojí osobou, nebo něco takového, jen prostě mám své důvody.
  O to větší to má snad smysl něco natáčet ne ? Když někdo neví kdo je Hout. I kdybych se ptal úplně debilně a moje otázky si považoval za nesmyslné furt si myslím, že Tvoje názory by měly bejt minimálně vyslyšeny.
  Díky moc Houte, měj se parádně, Kuba.

 4. Alex Rovny says:

  Ty vole, zvolněte, kdo to má číst hehe 🤟

 5. Adam says:

  😂😂😂 Masakr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *