25 let Posh a J-bone – Trail rider of the year

Asi spousta z vás postřehla, že se toho nemálo dělo v poslední době na trailsový scéně. Respektive konal se jam na Posh, 25 let tohoto legendárního plácku, to není ani trochu málo. Obzvlášť uvážíme-li, že se o to celou tu dobu stará týpek jménem Jay Lonergan neboli J-bone. 47 let a pořád to drží v červeným způsobem, o jakým se nikomu z nás ani nezdá. Posh už se dlouhé roky nerozrůstá, pouze udržuje, za posledních 10 let se o kousíček nahodil do výšky nájezd na Butcher jumpu, kde se lítá do výšky a potom se udělala Baby lajna, která tam tak nějak byla, ale dlouho nejela. Toť vše, zbytek je stejný víc jak 10 let. Přesto dát po zimě dohromady nějakých 70-80 skoků, což na Posh bude, to není na jeden nebo dva víkendy a J-bone tomu dává nonstop od jara dokud to nejede. Chodí brzo ráno před prací, chodí po práci, chodí o víkendech.. Loni jsem se s ním o tom bavil, přišel mi psychicky zlomený, hlavně z nedostatku stejně zapálených lidí. Rozumím mu. Přesto mě právě on nekonečně motivuje jít dál, znovu tunit les, dávat to do kupy, jezdit, hecovat partu, nevzdat to. Les má letos 15 let, což jsem na Řáholec jamu možná nedostatečně (jestli vůbec) zdůraznil. Že by dalších 10? Dáme si v mých 47 Řáholec Jam – 25 let lesa? Kolik nám všem bude a kdo bude ze současný celočeský party jezdit? Haha, to jsou úvahy.

Z jiné strany o tom samém, každoročně se vyhlašuje v rámci Nora Cupu Trail rider of the year, kdysi to býval Dirt rider of the year, každoročně hlasuju pro J-bona a letos to za svou celoživotní snahu věnovanou Posh dostal. Instagram oběhla spousta fotek, dojetí J-bona a dojalo to i mě, nikdo si to nezaslouží víc. Kurva drát, nevím, jestli to bylo loni nebo letos, když J-bone někde v červnu zmiňoval, že to je jeho asi 14 víkend v kuse na Posh, aby to konečně celý jelo. Ve 47 letech? Tohle je nejvíc, ale především ukázka, když to pro tebe opravdu znamená nejvíc. Tak, kolik nás tady je, pro který to je nejvíc? Sebrat se a jít v zimě kopat skoky, na jaře to znovu a znovu nahazovat, šejpovat, najíždět, rok co rok. Huh? Postaví někdo někdy v Čechách nový les, kde budou aspoň 4 dobře fungující lajny rozumných rozměrů a počtu skoků? Nebo to celý umře a zmizí, až nám starým kmetům dojde síla? Kdo ví.

Tady videjko z 25 let Posh, přijde mi spíš slabší než lepší, ale pořád je to Posh. A pár fotek pana J-bona, moje motivace forever.

Mimochodem, Number One Flatlander byl zvolen náš Dominik Nekolný, což je naprosto neuvěřitelný úspěch tohoto typa, který to má taky hodně rád. Megarespekt a velký potlesk.
 

 

This entry was posted in Czech stuff and tagged , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to 25 let Posh a J-bone – Trail rider of the year

 1. frenk frantik says:

  Tleskám J-Bonovi!

 2. M. Čapek says:

  Loajalita především.. pět a víc… J-bonovi! Více zapálených lidí jako je LONERGAN.

 3. Kuba Najman says:

  Jsem si znova pustil to videjko o něm od Digu. To je stejně nařez! Co všechno ten člověk tomu bmx dal. Nejsou to přece jen ty skoky a jamy. Tolika jezdců má svůj legendární video part, plakát, nebo fotku na obálce časáku z velký části právě díky němu. Díky tomu co ďelá a jakej ten spot je a kolik lidí tam chce jezdit, tak i velký bmxcompany si držej trailsový modely kol a nějakýho toho trailsaře v teamu atd… pokaždý když tam sám kope, hazí, šejpuje a převáží haldy bahna, tak to podle mně ví. Někdy by chtěl i možná vyměknout, ale ví že nemůže, nechce.
  Je hustej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *