Go Fund Me – Mark Webb

Když jsem uviděl žádost Marka Webba o finanční podporu, tak jsem si říkal „a do řiti, další rozsekaný profi bmx týpek“. Ale zaplať pánbůh je Mark živý a zdravý a já si říkám WTF?

Obecně se mi platforma Go Fund Me líbí. Poprvé jsem tento typ podpory zaznamenal, když se nepěkně rozsekal Stephen Murray a tehdy každý z okresu, motajíc se kolem Hardcore shopu, přihodil nějakou kačku, kterou jsme přes Pay Pall Štefanovi Marešovi poslali. Dokonce jsem si od kámoše z Anglie nechal přivézt to jedinečné a původní triko Stay Strong (díky Jirko). Pak se ale z tohoto výstižného hesla stala troufám si říct módní značka a to už mě tak nebere. To je ale jiný příběh.

Po Stephenově pádu přišly s rozmachem gymnastiky v BMX samozřejmě další pády a zranění, kteří potřebovali pomoc a možná vznikly další platformy pro výběr prostředků na jejich podporu. Nevím, jestli mám jen takový pocit, ale vnímám ohromný rozvoj portálů finanční podpory pro zraněné sportovce právě až po Stephenovi a třeba z toho má někdo docela dobrý byznys, což by mě docela mrzelo.

Každopádně Mark Webb potřebuje 1 000 liber, což je v přepočtu asi 30 tisíc korun. Na co ptáš se stejně jako já? Tak se to pokouším přelouskat, i když má angličtina je na tom po 5 letech nepoužívání docela bídně. Asi v půlce si zopakuju WTF, to si děláš prdel a dál nečtu. Docela dobrý motiv k napsání článku, ale abych tady nepsal zase úplné kraviny, když jsem to ani nedočetl, tak se hecuju a louskám to celé. Znovu upozorňuju, že moje angličtina je bídná a s přispěním mé nevěřícnosti, že někdo využije nadační fond k tomuto účelu, prosím kohokoli o uvedení na pravou míru, pokud došlo k neprolomení jazykové (nebo jiné) bariéry.

Všichni známe Marka Webba. Profi BMX rider z UK, který si žije svůj sen, a taky sen mnohých z nás. Proslul vlastní obrovskou halou, ve které natáčeli snad všichni profi jezdci svůj power of hour. Vymýšlel tam spoustu hovadin a srandiček, docela jsem na to koukal. Některé klipy mi přišly jako velmi slabý odvar jackass, ale bavilo to. Další videa byly s jeho natuněnou károu, co to bylo, VW Golf? Spousta sponzorů, reklam, instagram s bambilonama sledujících nazvaný The Webbie Show. Tak sakra na co potřebuje blbých 30 litrů, vždyť to pro takového týpka není tolik.

Tak čtu a dovídám se, že si našel ženskou, která holduje drogám a alkoholu. Trvá to už asi 3 roky a tahle ženská si taky občas rozfláká o hlavu láhev a tak. Mark Webb je z toho zdrcen. Psychicky, fyzicky i finančně. Místo síly ho provází úzkost a deprese. Třikrát si chtěl vzít život. Následuje podrobný popis jejich italské domácnosti…

Ty vole týpek co je zkérovaný od paty až po krk, jako fakt po krk (bolí kérky na krk?), točí na kole salta mortale a nebojí se vlka nic, je už tři roky úplně na dně z ženské a potřebuje od lidí vybrat tisíc liber, aby se z toho dostal. Místo aby takovou krávu chytnul za vlasy a vyrazil.

Píše se tam ještě, že když se rozešli, obvinila ze všech svých zranění Marka, pro kterého si přišla policie, vláčela ho po netu špínou a zničila mu jeho image, kterou si po léta budoval. Možná tohle vyzní jako naprostý výsměch, ale mě by jen zajímalo a znovu se ptám, proč ji sakra před 3 lety nechytnul za flígr a nevyrazil s ní dveře?

Docela zajímavé téma k diskusi, někdo tomu věřit může, jiný ne. Někdo zůstane naprosto šokovaný, stejně jako já, jestli to fakt není prdel nebo podvod jak se obohatit o 1 000 liber. Ale dělal by to někdo kvůli 30 tisícům? Kdybych tohle prožil, vykřičel bych to do celého světa, abych dostal 1 000 liber? Má dost velký vliv na to, aby mohl udělat super rozhovor na dig bmx, jako to třeba udělal Robbo s jeho příběhem o zranění. Nevím co si o tom myslet. Mark Webb má spoustu fanoušků, kteří mu prostě pošlou korunu i kdyby o to bez důvodu požádal a třeba to právě s tímhle srdceryvným příběhem dělá. Nějaká kačka mu už přišla i z Čech, což je vlastně snadno dohledatelné na stránkách www.gofundme.com, kde si můžete celý příběh přečíst.

Příběh končí odstavcem, že Mark kvůli lživým obviněním jeho bývalé holky přišel o sponzory a tím pádem i o své příjmy. Překládám si jej jako: „věřte mi a staňte se vy mými sponzory“, což mě vlastně utvrzuje v absolutní absurditě toho celého. Ještě, že jsem to dočetl.

Mark je prej taky vděčný za vzkazy a podporu, kterou má samozřejmě i ode mě, ale bohužel pro něj ne finanční. Nakonec jeden z nejdrsnějších týpků co znám píše, že i muži mohou trpět.

Ještě jsem si v téhle souvislosti vzpomněl na nadační program, který měl podpořit pána Fiftyfoe. To byla taky docela zapeklitá situace a člověk mohl být buď na straně jedné, nebo druhé. Každopádně na tom celém utrpěla nejvíc už tak malá trails komunita, která přišla o web can you dig it.com. Kdo nevzpomíná, může si to připomenout článkem od Houta.

This entry was posted in Czech stuff, English stuff and tagged , , , . Bookmark the permalink.

5 Responses to Go Fund Me – Mark Webb

 1. Marty Kren says:

  Extremni bizar, parkovejm jezdcum nejak hrabe, nejdriv LifeByReal od Berana a ted tohle, nechapu. Vypsat prubeh celyho vztahu kvuli tomu, aby mu nekdo dal penize – tady je neco spatne.

 2. hout says:

  Ty krávo tak jsem si přečetl asi od půlky dolu a vůbec nechápu, proč by mu měli lidi něco posílat? Protože s ním vyjebala buchta a on byl takovej trotl, že se sebou nechal vyjebat? Ženský můžou být svině a věřím, že tohle bylo nepříjemný, ale kurva přišel o dům, auto, děti, všechno? Utrpěla jeho reputace a tak chudák potřebuje 1k liber? Tvl. po tom všem příběh prodá a stane se z něj znovu hvězda trochu jinak, nepotřebuje ani ká. Nebo holt bude muset do práce a je to. Nikdy jsem tohoto napózovanýho modýlka neměl rád, nikdy, ač nelze zpochybnit, že na kole byl hustej. No a teď se ukazuje, jak vymletý tele to je a ještě má kuráž si říct lidem o prachy. Masakr. Dej vedle sebe tohoto typa a potom třeba Taj Miheliche, Jay Mirona, Garreta Byrnesa a další, se kterými taky život pěkně zamával a co? Blejou to někde a chtějí cash? Ty krávo.

 3. hout says:

  Haha, a 100 liber od Foxe, tak to kurva jde a sedí jako prdel na hrnec, hahaha.

 4. Adam says:

  Bizarek za bizarkem 😅😅

 5. Fish says:

  Celou pravdu ví asi jen on sám… každopádně zajímavej příběh.

  Kdo chce rozdávat prachy a mít dobrej pocit, možnost je aktuálně i pro ultrapunkáče Seana Burnse, ten to teď bude potřebovat asi mnohem víc. Bohužel.

  Peace.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *