Bike Couch – Kuba Benda se ptá Vilibalda Vítka

Zima dlouhá, zima zlá,… neděje se nic, myšleno zde. Ono to ale není úplně tou zimou, fakt je ten, že jsem tady zůstal sám (teda kromě Kuby Najmana, potlesk prosím) a já si jedu poslední už docela dlouhou dobu takovej časovej masakr, že prostě nemám chuť a čas něco psát. Nechodím s klukama na pivo, nechodím do lesa, nechodím na weby, zkrátka nestíhám. Práce je svině a něco je špatně, žádná o tom, sám sebe uklidňuju, že to není na věky. Snad ne. A to mi do toho takhle jednou píše Fish a hele ty vole, koukej, zvedneš rukavici? Haha, no vtipný to je, ne že ne. Z nějakýho důvodu, který je někomu jasný a pro někoho zase asi na věky nepochopitelný, je těžký toho Kubu Bendu úplně ustát, na druhou stranu tohle tady opravdu chybělo a když se člověk oprostí od formy a vytrhne si některý věci z kontextu, dají se tam najít i docela zajímavé myšlenky.

Takže, Jakub Benda už zřejmě neví, co roupama dělat, #afrobmx asi už nejede nebo co, a tak rozjíždí mediální mrdku v podobě videorozhovorů na bílý sofě s pozvanými osobnostmi. Začíná s Vilibaldem Vítkem, bývalým bmx jezdcem, dnes horským cyklistou, který nám vysvětlil, že to horský má vlastně neomezený možnosti, prostě super, pokecáme taky o sponzorech a tak, a dokonce se zmíní pan Hout a letitý článek, na který už jsem zapomněl, a který evidentně Vilibaldovi dodnes leží v žaludku. Jo, sorry kámo, ta paralela s Rogatkinem se prostě nabízela. Jestli tě to fakt tak trápí, přijeď někdy do lesa, nebo třeba na Řáholec, klidně na tom tvým motokole, chyť mě střízlivýho a pokecáme o tom, nemám problém. A jestli se bojíš, tak se neboj, měl jsi a máš můj respekt za tvou vykrákanost, dvojitý vilibaldy a celkově za to, jak jsi to kolo dostal do ruky.

A teď vážně, Kuba se snaží, proč ne, sice mě kurva nezajímá, za jakou mtb sračku Vilibald jezdí, co si mám koupit, abych je podpořil, a jak je mtb univerzální a super a všichni to zkuste. Proč tam ta reklama je? Ale na druhou stranu jsem si těch 30 minut jako kulisu u práce poslechl a některý ty věci úplně nezajímavý nebyly. Jsem zvědav, kam se tohle bude vyvíjet. Doporučení pro tebe Kubo, vyser se na reklamní debilní kecy, kdo za co jezdí a na čem jezdí (pokud to není opravdu zajímavý), kde ho podpořím a kolik merchu a píčovin ty nebo kdo kde dostal, místo toho jdi pěkně pod kůži, neboj se těžších, kontroverznějších otázek. Předem to těm lidem řekni, že se na to zeptáš, ať pak nečuměj a třeba to k něčemu bude. Třeba Vilibaldův fotřík s tričkem „coach“ jak řve na malýho Vilibalda v Monkeycampu, že tam musí dát těch double bičů dvacet, jinak se nejede domů, to by mě zajímalo, co na to dnes zpětně říká.

No, a ještě jednu poznámku si nemůžu odpustit. Vy volové dva si tam stěžujete, kam se ten park dostal, a jak už je to jen samý barspin a tailwhip, přitom vy dva jste jedni z těch, kteří se toho chytili a jezdili jak z učebnice podle této šablony, sportovat, soupeřit, dát tam ještě ten barspin po tom tailwhipu, to porota přece musí ocenit. A na tom, na Beranovi, na vás, rostla celá ta poslední generace, která už nezná ani Johna Martínka. Zbouráme hlínu a postavíme airbag, ten je bez práce a bude na čem trénovat. A pak si stěžujete, že to vypadá jak to vypadá.

Na závěr, pro zpestření trochu toho hejtu, haha. Tvl. Vilibald prý věčný student a ujíždí si na BMW, už jich měl nevím kolik a tak dále. Tak buď jsem kretén, nebo ekonom, nebo oboje, a ty kámo buď prodáváš fet a nebo ses narodil jako syn, což? Nebo že by mtb tolik sypalo? Na to ses měl Kubo zeptat, když jsi byl u těch aut. Čekám, kdy přejdeš na mtb, protože tam ten cash možná bude, čekám to už dlouho, co Kubo? 😀

Jinak samozřejmě jsem ready, anytime, sice jsem časově úplně v řiti, ale na tebe si čas udělám. Anytime Kubo.

A jestli jsem vás naši skalní čtenáři (jiní tady už být nemůžou) navnadil a chcete si dát trochu sebemrskačství, tak tady videorozhovor Kuby Bendy s Vilibaldem Vítkem, yes jou.


Posted in Czech stuff | Tagged , , | 3 Comments

Relic BMX, něco o značce a novej Clintův edit k tomu

Relic BMX, mladá bmx značka, která má srdce i styl. Uplně vidím, jak jim krásně seděj ty fotky na tištěnym DIG, to už ale bohužel neklapne. No nic…
Tak poslední dva roky, móóžná tři a to spíš jenom na IG pozoruju, jak se klube takhle věc.
Baví mě to. Člověk čeká na každou fotku, každý storýčko, vidko, novej produkt… Sleduješ jak to kluci postupně vařej.

Teď si pusťme ten jejich poslední edit, kde září Clint a pak si ještě něco povíme.

Continue reading

Posted in English stuff | 3 Comments

Pic of the week

Mason Ritter, nikdy mi to jméno nic neříkalo a vlastně ani neříká. Postřehnul jsem ho někdy někde na instagramu jako někoho, koho by člověk měl sledovat a pak mi to zase vypadlo. A pak jsem viděl tuhle fotku a ten detail na instagramu Chrise Doyla. A to je kurva dobrý, moc dobrý. A hele, týpek je už 4 roky ve flow Hoffman teamu a vyndává se jak o život. Přijde mi, že je to takový newschool lokál zabiják americkýho středovýchodu, který se s tím moc nemazlí a docela to tam má, docela dost to tam má. No, podívejte se pořádně na tu fotku, pekelný trik jaký jsme asi nikdo na živo nikdy neviděli a ten týpek se u toho tlemí a je v klidu jak na nedělním obědě u babičky. Mazec.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Cult, Australie, Walsh!

Nemám slov!
Watts a Walsh pohromadě na australskym písečku. Omáčka od Cultu a Dana Foleyho.
Normálně se teď na nás začínaj sypat plnohodnotný dlouhý a kurva dobrý videa.
Že by se bmx pomalu dostávalo tam, kde už pár let je skateboarding (aspoň teda v zahraničí)? Nebo už to tam je??
Mám na mysli, že ten průmysl, je natolik rozjetej a disciplína tak stará, že trend netrend, jezdec nejezdec, mezi všema těma značkama dostane nějakej svůj prostor každej a tím pádem si už každej příjde na svoje…
No rozhodně díky za tohle video. Za ty dva dny, jsem to viděl už tak pětkrát. Novej večerníček.

 

Posted in English stuff | 3 Comments

Brian Hunt

Člověk by toho teď psal a psal, ale řeknu to jednoduše… tohle je dar z nebes!
V dnešní době, při současnym počasí, s tím co je teď neustále na internetu, atd. prostě jak říkám, dar z nebes.
Doporučuju huntův IG profil @bhuntnh tam je vidět jak frut šlape.
Ale néé, stejně si něco řeknem.
Ta kombinace naprosto skvělýho Stew Johnsona, jeho klasickýho “anthem edit stylu” a zvířecí bmx vlastnosti Hunta, to se už dneska prostě moc nepotkává. Tolik minut, svkělej song, přestřeli na začátku… 5 let práce takovýho borce za kamerou a takovýho jezdce, kterej by se skoro zdálo, že už ani moc nejezdí. Co oba žene k tomu do toho narvat takovýho usílí? Žádný veklý sponzoři tam přece nejsou, na barák to nikomu nevidělá.
Je to jasný oba dva milujou bmx až za hrob.
DIG BMX zase jednou zabil.
Konec kecání, ať máme čas si to pustit ještě aspoň třikrát!

Posted in Czech stuff | Tagged , | 10 Comments

Bmx Nigeria

Bmx.. Co je bmx? Každý, ať si odpoví sám. Někdo řekne sport, někdo řekne něco jiného. Vždy jsem se přikláněl k tomu, jak to popisuje Taj Mihelich v tomto rozhovoru. Košatě a široce, ale je to jasný. Mnohem přímočařeji, ovšem o to působivěji, to vystihnul tento dokument o bmx v Nigerii. Tohle je hustý.

Bohužel se mi nepodařilo vložit pouze video, takže klikejte na stránky Red Bullu, opravdu to stojí za to.

BMX Nigeria | A ray of light and radness | Red Bull TV

This is the inspiring story of three pioneers from the nascent BMX scene in Lagos, Nigeria. Get to know how they got their start in riding and find out how the small crew have forged a whole new frontier in BMX.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | 1 Comment

Christmas Digging

Jako každý rok, zas a znovu, scházíme se na Štědrý den v Lese, protože les máme rádi. Poprvé bez Kudra, nevím proč se nemůžu zbavit zvláštního dojmu, jakoby to něco znamenalo. Že by Final Řáholec Jam? Haha, kdo ví. Šťastný a veselý.

A tady ještě jedna, myslím, že tam ta tradice začala. Vánoce 2009, tenkrát v lese, otec a syn.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | Leave a comment

Ben Hennon

Ben Hennon, co k němu říci. Poprvé jsem ho zaznamenal na jednom z legendárních Worlds v Kolíně nad Rýnem v roce 2004, dával tam flipwhip, což byl v té době megatrik a česká parta mu neřekla jinak než “vyndánek”, protože ten týpek byl fakt vyndanej. Rok na to se objevil v Praze na MS a dával tam dokola flipwhip přes spinu s kozou, pokaždý na zem, sekal se jak svině, totální masakr, nikdo nechápal nic. Příběhů jako tento by se našlo bezpočet, každopádně ať se Ben Hennon objevil kdekoliv, upoutával na sebe pozornost jak svým časem stále vybroušenějším ježděním, tak i nekompromisním “I dont give a fuck” přístupem, za který si mě získal. Týpek jako svině se vším všudy, jakých se ve světě bmx objevilo pár a v Evropě vůbec. Ben jezdil dlouhý roky za Vans a zcela v souladu s jeho punkopřístupem, jednoho dne si řekl “a dost”, zvedl telefon, zavolal Andy Zeissovi, team manageru Vansu (který mimochodem fáknul kdysi Berana, že ho nechce, protože mu typově nezapadá do týmu, muhahá), a řekl končím. Svět bmx tím přišel o jednu z velmi výrazných osobností, která mu bude chybět, žádná o tom. DIG vydal článek právě o Hennonovi a jeho letech ve Vansu slovy právě Andy Zeisse, koho by zajímalo, čtěte zde, je tam i pár zajímavých foteček. No a vyšlo k tomu tohle video, pravděpodobně poslední bmx video Bena Hennona, stojí za to.

Mimochodem, našel jsem si jeho instagram a má tam fotky, jak dává svoje první fighty v MMA, co dodat, prostě Hennon!

Posted in Czech stuff | Tagged , | 1 Comment

Flashback – L.E.S. trails 2011

Rok 2011 byl nejsilnější rok lesa. Největší lajny, nejlepší šejping, nejostřejší dopady. Vrátili jsme se s Kudrem ze států totálně zblblí, jak taky skoky můžou vypadat, přeci jen dva měsíce v PA a pak Austin a Speedball každý den, to člověka někam posune. Kudr byl zamilovanej a začínal s kapelou, nijak moc to s lesem nehrotil, ale já byl nakoplej jako nikdy. Místo hledání práce jsem trávil každý den od rána do večera v lese s lopatou, nahazoval a nabrušoval co jen šlo, někde jsem to i trochu přehnal, přiznávám. Přesto tehdejší Backspace, BIG DIG, Velká z dropu, do nebe vysílající Střed, to jsou nezapomenutelné lajny. Ze států jsem byl tak vylítanej, že jsem to všechno najížděl z první bez helmy, no problem. V létě jsem se do toho ještě rozvedl, završoval svůj rok prázdnin, nedělali jsme nic jiného, než že jsme jezdili. Přijel Mark Potoczny, nezapomenutelný Řáholec Jam, jo byl to ten, co Kuba Hrot házel kolem, Benďák s náma kámošil a zařídil gril na uzenou kýtu, s jejíž ohlodanou kostí se nakonec v dešti dva týpci řezali ve stylu flinstonovskýho wrestlingu v mezeře za klopenkou a Meloun je zeshora pochcal, což zápasníci kvitovali s neskonalým nadšením, stejně jako my ječící okolo. Bylo to dost. Na plech vyndanej jsem si pak na Kill the Line zrasil nohu a ten rok dojezdil, díky čemuž jsem mohl natočit tento edit, který více než dobře zachycuje nejlepší éru lesa. Mimochodem, tehdy se jezdilo ve velkým dokud to jen šlo, letos jsem poslední session dával v lese já sám před možná třemi týdny, protože už nikdo jezdit nechce. Doba se mění, se vším všudy. Tady jedno videjko ze zlatých časů, nejlepších lesních dob.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | Leave a comment

7 days later – what really happened to Robbo

Jeden překlad o jednom hustým týpkovi a hustý věci, která se mu už před nějakým pátkem přihodila (2016 tuším). Ano, mluvím o Thomasu Robinsonovi aka Robbovi. Jeden z nejuznávanějších trailsových mistrů tělem a duší, velký štýlař a typ se vším všudy, digger na proslulých Villij trails. Už kdysi jsem házel odkaz na jeho rozhovor, který přeložili na TBB, rozhodně stojí za přečtení. No a Robbovi se stala v roce 2016 (fakt si nejsem úplně jist, ale myslím že 2016) životní tragédie a o tom je následující článek. Trochu nás předběhlo TBB, které to pustilo ven akorát v době, kdy mi to Volunteer Horča házel do mailu přeložený. Říkám Horčovi “sorry kámo, je to pešek, hodíme to do koše”, ale když jsem si přečetl verzi na TBB bez jakéhokoliv úvodu, odkazu, jakékoliv vlastní přidané hodnoty a především s obrovskou chybou v překladu ohledně toho, jak se to vlastně stalo, nasral jsem se a rozhodl se, že to pustím i sem, ač se jedná víceméně o to samé (až na tu chybu). Vzhledem k tomu, že se naši čtenáři stejně moc nepřekrývají, jde asi o hovno. Takže kdo neví, co se stalo Robbovi, klikejte dále, je to docela mazec.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged , | 4 Comments