Honzish Summermix 019

Kdo taky nelení je @honza_faistaver , kterej v mobilu spíchnul tenhle letní sestřich.
Záběry posbíraný letos, od jara do konce léta, perfektně napasoval na Ramones hudbu.
Lítáto na IG, ale pro ty kdo nemaj kluky ve friends, najdete zde.
Video je 15+, jsou v něm vidět totiž prsa.

Summer at the trails👌🤝🙌! . . . #bmx #summer #trails #friends #moustachecrewbmx

62 Likes, 0 Comments – Honzish (@honza_faistaver) on Instagram: “Summer at the trails👌🤝🙌! . . . #bmx #summer #trails #friends #moustachecrewbmx”

Posted in Czech stuff | Leave a comment

Retro galerka

Ležim doma v prdeli, se zlomenou nohou. Přemejšlim čim teda aspoň prospět, přispět. Přehrabal jsem starý složky s fotkama, udělal výběr a vytvořil popisky. Je tu teď přece jen dost lidí o těch 10 let mladších, který tohle nikdy neviděli. A ten, kdo to viděl a zažil, si to může připomenout pěkně pohromadě v jedný galerce.
Takže výběr 2009-2012, převážně kinofilm, to nejlěpší, co jsme za objektivem našel.

Posted in English stuff | 1 Comment

25 let Posh a J-bone – Trail rider of the year

Asi spousta z vás postřehla, že se toho nemálo dělo v poslední době na trailsový scéně. Respektive konal se jam na Posh, 25 let tohoto legendárního plácku, to není ani trochu málo. Obzvlášť uvážíme-li, že se o to celou tu dobu stará týpek jménem Jay Lonergan neboli J-bone. 47 let a pořád to drží v červeným způsobem, o jakým se nikomu z nás ani nezdá. Posh už se dlouhé roky nerozrůstá, pouze udržuje, za posledních 10 let se o kousíček nahodil do výšky nájezd na Butcher jumpu, kde se lítá do výšky a potom se udělala Baby lajna, která tam tak nějak byla, ale dlouho nejela. Toť vše, zbytek je stejný víc jak 10 let. Přesto dát po zimě dohromady nějakých 70-80 skoků, což na Posh bude, to není na jeden nebo dva víkendy a J-bone tomu dává nonstop od jara dokud to nejede. Chodí brzo ráno před prací, chodí po práci, chodí o víkendech.. Loni jsem se s ním o tom bavil, přišel mi psychicky zlomený, hlavně z nedostatku stejně zapálených lidí. Rozumím mu. Přesto mě právě on nekonečně motivuje jít dál, znovu tunit les, dávat to do kupy, jezdit, hecovat partu, nevzdat to. Les má letos 15 let, což jsem na Řáholec jamu možná nedostatečně (jestli vůbec) zdůraznil. Že by dalších 10? Dáme si v mých 47 Řáholec Jam – 25 let lesa? Kolik nám všem bude a kdo bude ze současný celočeský party jezdit? Haha, to jsou úvahy.

Z jiné strany o tom samém, každoročně se vyhlašuje v rámci Nora Cupu Trail rider of the year, kdysi to býval Dirt rider of the year, každoročně hlasuju pro J-bona a letos to za svou celoživotní snahu věnovanou Posh dostal. Instagram oběhla spousta fotek, dojetí J-bona a dojalo to i mě, nikdo si to nezaslouží víc. Kurva drát, nevím, jestli to bylo loni nebo letos, když J-bone někde v červnu zmiňoval, že to je jeho asi 14 víkend v kuse na Posh, aby to konečně celý jelo. Ve 47 letech? Tohle je nejvíc, ale především ukázka, když to pro tebe opravdu znamená nejvíc. Tak, kolik nás tady je, pro který to je nejvíc? Sebrat se a jít v zimě kopat skoky, na jaře to znovu a znovu nahazovat, šejpovat, najíždět, rok co rok. Huh? Postaví někdo někdy v Čechách nový les, kde budou aspoň 4 dobře fungující lajny rozumných rozměrů a počtu skoků? Nebo to celý umře a zmizí, až nám starým kmetům dojde síla? Kdo ví.

Tady videjko z 25 let Posh, přijde mi spíš slabší než lepší, ale pořád je to Posh. A pár fotek pana J-bona, moje motivace forever.

Mimochodem, Number One Flatlander byl zvolen náš Dominik Nekolný, což je naprosto neuvěřitelný úspěch tohoto typa, který to má taky hodně rád. Megarespekt a velký potlesk.
 

 

Posted in Czech stuff | Tagged , , | 3 Comments

Řáholec Jam 2019 – official video

A je to tu, ofiko video z posledního Řáholec jamu. Letos se videjka ujal Jirka Zouhar, člověk protřelý a věci znalý a je to na tom vidět. Video má říz jak páteční ipa od Zikše a spád jak Řáholec sám. Žádná přehnaná délka, žádný kudrliny okolo, čistá akce a pro mě spousta nostalgie, dobrý to bylo. Řáholec Jam – The Final One, ofiko video od Jirky Zouhara, check it out.

Posted in Czech stuff | Tagged , , , | 1 Comment

Řáholec Jam 2019 – galerka od Dušana

Řáholec Jam 2019 – poslední a nejlepší je za námi a nezbývá, než bilancovat. Pokud by se někdo chtěl chopit pera, může napsat report, budu rád. Pokud ne, napíšu ho asi sám, i když je těžké hodnotit sám sebe a můj pohled je určitě o dost jiný než běžného návštěvníka, který si Řáholec naplno užil. Po parádním raw editu od Pepy Horáka (dík za to, super práce) pokračujeme galerkou od Dušana, která už sice oběhla fuckbook, ale co, tady je to věčný narozdíl od pofidérních sociálních sítí. Po sto letech má někdo z hardcore lesní crew zase kloudný foťák, a ačkoliv je Dušan ryzí amatér, je mi to jedno. Z těch fotek je cítit les, cítit Řáholec každým coulem a to mě baví. 146 fotek je pořádná nálož, hodně z vás se tam najde, hodně tam toho je, možná až příliš, ale Řáholce není nikdy dost, obzvlášť když je poslední.

« 1 of 3 »
Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Vápenka Jam 2019 – galerie

Již nějakou dobu mám v mailu full galerku z Vápenka Jamu 2019 od dvorního fotografa současné bmx scény – Milana Tykala. Před Řáholcem to bylo hektický a po Řáholci ještě víc, proto se až teď dostávám k tomu vám to sem nandat. Pěkná vzpomínka na pro mě jeden z nejlepších jamů, jaký jsem kdy zažil. Super počasí, super ježdění, dobrý koncerty, žádný zranění, Marty Křen a jeho 720 a večer tralala, kdo viděl kozelce do dvoumetrových kopřiv od Rendyho, ten ví. Dobrý to bylo moc a tahle galerka od mistra Emeta je jedna velká pecka. Díky za to kámo, dobrá práce. Enjoy.

« 2 of 3 »
Posted in English stuff | 1 Comment

Řáholec Jam – první sestřih

Jak správně Satan k videu napsal: zatímco my jsme si ještě utírali blitky od huby, Pepa Horák už stihl střihnout první edit. Bez hudby v pozadí, zachycující opravdovou atmosféru na jamu. Má to takhle něco do sebe a líbí se mi to.

Ještě musím napsat, že Řáholec Jam – The Final One byl ULTIMÁTNÍ. Kdo nebyl, kurevsky prohloupil. Já každý rok říkám, že letošní ročník překonal ten loňský a říkám to i teď. Srát na to, že nebyly světové hvězdy, máme Hugo Robenka, a tomu člověk odpustí i to horské. Srát na to, že odpadli N.V.Ú., máme Braindead, a ostatní kapely jsem stejně prokecal venku s BMX rodinou, se kterou se vidím párkrát do roka. Pívo docela teklo, soutěže byly, počasí vyšlo, přijelo mraky lidí, měli jsme se dobře! Co chceš víc?

Řáholec JAM 2019

Kdo nebyl o hodně přišel. Poslední Řáholec Jam.

Posted in Czech stuff | Tagged , , , | 1 Comment

Řáholec Jam Afterparty – N.V.Ú ZRUŠENY!!!

Update: Místo N.V.Ú zahraje punkrocková formace z Pardubic s názvem Na Rovinu! Místy punk místy rock okořeněný harmonikou, trochu to připomíná Duklu Vozovnu a slušně to šlape. Uvidíme se zítra.

Bohužel musíme oznámit zrušení sobotního vystoupení kapely N.V.Ú na afterparty, kapela se omluvila kvůli zdravotním komplikacím zpěváka a frontmana Štěpána Málka. Mluvil jsem s ním osobně, borec je z toho stejně nešťastný jako my. Shit happens, neuděláme nic. V tuto chvíli usilovně hledáme alternativu, buď se to povede nebo ne. Koneckonců, jak správně pronesl Holmes na fuckbooku, na Řáholec nejdu kvůli kapelám, ale kvůli Řáholci.

Řáholec Jam 2019, už dnes.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | Leave a comment

Ukázka lesa před Řáholcem aneb jak to jede

LES jede jako nikdy a baví nás to jako kdysi. Nedělní sessions jsou dost, jen víc takových. Tady ukázka, co je vlastně všechno ready a jak to jede. Ještě vlastně je komplet Střed, ale na ten jsme už neměli sílu. A protože jsem teď o víkendu na Suchdole od pár lidí slyšel, že les je strašně hustej a že tam nic neskočí a tak, projeli jsme i Baby lajnu, kterou skočí opravdu každý. Ostatně, WC taky. Nebojte se vlka nic a přijďte si to vyzkoušet. A že máte jenom motokolo (horský)? No jo, v životě jsou i horší věci. Na Řáholec jsou zváni všichni.

Videjko z lesa, Levá, Dick, Bordel, Panna, WC a Baby lajna do Ema, hraje Kudr, Hout, Najman a Mlaďák. Řáholec Jam 2019, poslední a největší, již brzy.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | Leave a comment

Řáholec Jam 2019 – info

Řáholec Jam se nezadržitelně blíží, tak házíme nějaké info. Les jede, vše hotovo, našejpováno, nakonec se docela povedlo to zase o kousek posunout dále. Levá napojená do Dicka má úplně nový rozměr, Bordel se zbrusu novým zábavným začátkem až ze silnice a novým koncem, na poslední už to jede, Panna zase po letech ready, v novým hávu a určitě k lepšímu, ten Dick nás sakra baví.. Zkrátka spousta zábavy pro všechny. Nejlepší rok lesa byl 2011, když jsme se s Kudrem vrátili ze států, ale letos jsme se možná dostali konečně na stejný level, ne-li lepší, ač je to úplně jiný než tehdy.

Co dále? Bude pívo, spousta píva, speciální pívo. Možná si někdo vzpomene na pražskýho šílence (sakra je z Prahy?) jménem Zikš, tak se Zikšem jsem se dal do řeči na X-Cupu a dohodli jsme sponzoring na Řáholec a to ne jen tak ledajaký. Pan Zikš totiž vaří pivo a po krátkým pokecu s ním mi bylo jasný, že sakra ví o co jde. No a když nabídnul, že by nám uvařil pivo speciálně na Řáholec, beru všema deseti. Na Řáholci tedy bude speciální pivo od Zikše zvané Řáholec a půjde jak jinak než o poctivou ipu se slušnou voltáží, ať je nám dobře, muhaha. Jinak samozřejmě klasika Paka 11, nějaká ta kořala, nealko, všechno bude.

Jídlo? Od 16:00 budou k dispozici Burgery jako kráva od pana Svícaře za dobře, hlad nebude. A jelikož jsem to svěřil do péče paní Columbové, možná bude výběr pestřejší a třeba i něco pro nemasožravce, kdo ví. Tudíž, vemte si svačinu a k večeři si dejte, co les dá.

Soutěže? Budou. Jaký ještě sami nevíme, tohle se peče většinou na poslední chvíli. Nebude jich asi moc, nebude jich málo. Co víme je, že bude skok do výšky, ovšem letos na Bordelu a nebude to přes laťku, protože to bychom se stopro zabili. I tak to bude masakr. A jestli chce Pejda na Bordelu vyhrát frontflipem, chceme to všichni vidět.

Afterparty? Yes. Hospoda U Dvorecké louže dole v Robousích, coby kamenem dohodil a zbytek došel. Zahraje hradecká punková klasika N.V.Ú., plzeňská garážovka plná energie Lusky a nakonec Braindead, kapela s Řáholcem od začátku spojená, kdo jiný by měl celou ságu zakončit. Kdo na Řáholci nikdy nebyl, asi to nelze popsat, kdo byl, ten ví, tohle bude velký.

Co pátek? Jo. Ačkoliv je Řáholec vyhlášen až na sobotu, jedeme už pátek celý den, protože jeden den je málo. Poteče pivo, bude hrát hudba, budeme jezdit, zdravit se a radovat, že jsme se zase sešli. Pátky mě hrozně baví, snad nás to letos nespláchne jako před dvěma lety. Ale Rendy určitě vezme holiny, takže cajk. Kdyby byl někdo hodně akční, v týdnu před Řáholcem pravděpodobně pojede Rokle i H-trails, dejte vědět.

Nocleh? Pro většinu zbytečné zmiňovat, ale spát se dá přímo v lese nebo v okolí, na zemi, v autě, ve stanu, na stromě.. Jak je komu libo. Jen nedělejte bordel a chovejte se slušně.

Brzy dáme nějaký fotky, jak les jede, možná i něco natočíme, ať se máte na co těšit.

Řáholec Jam 2019 – The Final One

L.E.S. trails, Jičín

Sobota 31.8.2019 od rána do noci

Afterparty – Hospoda U Dvorecké Louže, hrají N.V.Ú., Lusky, Braindead

Podporuje TBB-Bike, Vans a lesní parta.

A na závěr slovo o tom, na co se mě občas někdo ptá a asi tomu nikdo nevěří. The Final One – opravdu poslední Řáholec? Vyhlásil jsem to už kdysi, až přilítne ke Kudrům čáp, bude to poslední Řáholec. A jsem z mnoha důvodů rozhodnut, že příští rok už nebude. Je to tak.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment