Vans BMX Pro Cup Stuttgart – to byl zase jednou výlet

Jak už někdo někdy napsal, tak blízko už to nikdy nebude. A tak když mi někdy na Vítání jara nebo tak Najman hlásil, že se jede Vans Pro Cup ve Stuttgartu, což je sakra dojezdová vzdálenost, zaškrtnul jsem kalendář a všechno bylo jasný. Celý megadlouhý report uvnitř, klikej.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged | 1 Comment

Happy Dirty Garden 2019 – galerka

Full galerka od Milana Tykala aka Emeta z veselý zahrady a Kudrových narozek, dobře nám bylo. Report napsal sám Saša na TBB, kdo nezaznamenal, klikejte tady. Fotky od Emeta tradičně v kvalitě, vytahují vzpomínky a archivují zážitky, jak to máme rádi, díky za to kámo. Spoustu věcí jsem nestihl během dne a tady jsou, Vencův nacnac, no ty krávo. Ještě jednou díky všem.

Mimochodem, doba se nějak zvláštně změnila. Kdysi jsme my děkovali, že to pro nás Cvachi se Znamenem dělají (nebo kdokoliv jiný) a teď člověk děkuje lidem, že se mu na akci přijeli bavit. Co to?

Odkaz na fotky v plné kvalitě tady.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

Ranch Hand trailer

Australská scéna mě baví. Je zajímavá, punková, nápaditá, plná hustých spotů a hustých individuí. Video Ranch Hand by mělo spojovat dohromady místní bmx scénu s alternativní hudební scénou, docela jsem na to zvědav. Tento trailer to totiž propojuje více než dobře. Po dlouhé době zase něco, co se mi opravdu líbí. Kdo neviděl, koukejte, je to dobrý.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | Leave a comment

Happy Dirty Garden již tuto sobotu

Již tuto sobotu 1.6. nás čeká Happy Dirty Garden a Kudrovy narozky na Houtový zahradě, to zase bude veselice. Počasí hlásí s deštěm už dneska, ale nebojíme se nic, jsme připraveni, komplet zaplachtováno sakum prásk, to by bylo, že by nebylo.

Co se jinak bude dít? Skalní se sejdou v pátek, kdy poladíme skoky, narazíme sud, možná si chvíli skočíme a dobře se naladíme. V sobotu sraz jak to kdo dá, jezdíme celý den, grilujeme, pívo pijeme, možná nějaká soutěž, klasika. Konkrétní program asi bude vznikat až v průběhu dne. Na večer jsou připravený burgery za lidovku jako loni, máme jich dost, hlad nebude. Na speciální přání se možná něco najde i pro nemasožravce. No a až se pěkně nadlábnem, dojezdíme, pozevlíme, přijdou na řadu dvě lokální kapelky k poslechu a tanci. První Daddy O, repete z loňskýho Řáholce, kde nebylo rozumět nic, snad letos na zahradě bude, jsem na to zvědav. Druhý The Hops Party, dva znamenití hudebníci z JC, kteří mají rádi pivo a říkají to už v názvu (hops je anglicky chmel). No bude veselo. Co se bude dít dále nechávám již na každým, hehe, jen se chovejte slušně.

Lajny jsou zajetý a příjemný, nová Baby lajna otevírá spot ještě širšímu publiku, což je dobře. Kempit se dá přímo na zahradě v prostoru tomu vyhrazeným. Zváni jsou všichni, ať se máme dobře. V sobotu (nebo pátek) naviděnou.

Happy Dirty Garden 2019 a Kudrovy narozky, sobota 1.6.2019, Lháň 14, Radim u Jičína.

A tady jedna z nedělní session, dobrý to bylo.

Posted in Czech stuff | Tagged | 1 Comment

Kalendář akcí

Letošní rok mi přijde nějaký hodně nadupaný akcema. Pomalu každý víkend by člověk mohl někde být. Kdysi bych to asi i všechno dal, ale dnes jako vesničan, otec od rodiny, zaměstnanec na 30 let upsaný systému, musím pečlivě vážit a vše balancovat, aby se mi žádná rovina moc nevychýlila. Potom to nedělá dobrotu. Tady ve zkratce, přehledně, co se letos děje a dám. A potom co ještě bych chtěl dát, ale asi nedám.

1.6.2019 Happy Dirty Garden a Kudrovy narozky – no je to u mě na zahradě, tak to asi dám. Trailsový jam na unikátním spotu, bez řečí.

8.6.2019 X-CUP Forever – pro mě akce století, která už znovu nebude. Tohle by si neměl nechat ujít nikdo, komu fbmx něco říká.

14.-16.6.2019 Vans Pro Cup, Stuttgart – jedu, protože takhle blízko už to nikdy nebude. Asi nejlepší fbmx série současnosti, kde se jede v bazénech mnohem víc na MX než na gymnastiku. Pure bmx.

21.-23.6.2019 Worlds v Kolíně nad Rýnem – jestli si něco zaslouží přízvisko legendární contest, je to určitě Worlds na svým tradičním místě, tady bylo vždycky dobře. Sice už se nejede všechno jako se jezdívalo, žádná vertka, žádná mini, skoky už nejsou z kopce směrem k řece v mega stylu, ale stejně, Kolín je prostě Kolín. Každopádně jsem na dovče, nedám to a mrzí mě to.

29.6.2019 Dirt Jam v Přeštěnicích – už taky několikátý ročník dirtovýho contestu / jamu při Open Air festivalu v Přeštěnicích, který dělá milevská parta, což zajišťuje kvalitu a punk. Chtěl bych, ale nedám.

Pak je chvíli volno, kdy snad zprovozníme pořádně les, ať to aspoň měsíc jede před Řáholcem.

27.7.2019 Vápenka Jam v Milevsku – co dodat, prostě a must pro každýho, kdo má koule a rád hlínu. Těším se moc, letos nejen na ježdění a pivko, ale taky na MC Geye, který večer vystoupí přímo na Vápně.

3.8.2019 OFF THE WALL JAM Vol.6, Litomyšl – Pejdův jam v Litomyšli, tahle parková záležitost mě každoročně zajímá, že by to letos konečně vyšlo? Rád bych.

30.-31.8.2019 Řáholec Jam, LES – letos ve FINAL edici, kdo ví co se bude dít a co to vlastně znamená. Už to ale pečeme a bude to velký jako vždycky.

5.-8.9.2019 Battle of Hastings, Hastings, Anglie – pro spoustu lidí údajně nejlepší contest/jam roku, překonávající vše. Kdo ví, hodně bych to chtěl vidět, ale obvykle po Řáholci musím sekat latinu, aby se se mnou žena nerozvedla, takže spíš nic.

Thats it thats all z toho hlavního, co mě zajímá. Vím, že je spousta dalších akcí, menších i větších, který třeba stojí za pozornost, ale sorry, všechno člověk dát nemůže a tohle je můj výběr. Občas jsou nějaké kolize, které úplně nechápu, jakože dirtový jamy, který se překrývají. Já vím, že Strážnice je na druhým konci světa proti lesu, ale stejně si myslím, že by těm klukům 100krát víc prospělo jet se podívat a inspirovat na Řáholec (jako jsme se my inspirovali mockrát všude možně), než dělat několikátý letošní jam na svým spotu. To jen tak mimochodem. Díky čau, snad se někde uvidíme.

A jinak nezapomínejte na Sašův kalendář na TBB, kde je to pěkně přehledně komplet.

Kalendář BMX akcí 2019

Kalendář BMX akcí 2019

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

X-CUP FOREVER

Chystá se velká věc, respektive Saša chystá velkou věc. X-Cup reprezentuje bezpochyby zlatou éru českého FBMX, alespoň tak si ji mi pamětníci pamatujeme. Zejména ta první generace X-Cupů, řekněme do nějakého roku 2007 nebo tak, kdy to držela pevně v otěžích parta 4elements Cvachi a Znamen neboli Cee a Zee, bylo to nejvíc. Dodnes považuji kombinaci Zeeho za mixákem a Cvachiho na majku za to nejlepší, co kdy na závodech fungovalo. Díky nim a X-Cupu (a taky Dai aira videu, žádná o tom) se pro naši generaci stal bmx hymnou song Gotta go od Agnostic Front, nikoliv nějaký rap z novodobého štrýtovýho videa (ha, komu je tahle poznámka asi určena :-D). No a protože jen slovo X-Cup v nás vyvolává nostalgii, rozhodl se Saša tomu dát trochu fazónu a zavzpomínat ve velkým. Rozhodl se udělat X-Cup, pěkně postaru jako kdysi a aby to mělo ten správný šmrnc, pozval 12 lidí z té doby, pro někoho legendy, pro jiné třeba jen jméno, které někde slyšeli, ale bezpochyby lidi, kteří mají své pevné místo ve zlaté éře X-Cupu. A tohle bude zajímavý. Vše se koná v sobotu 8.6.2019 v Kladně, více info na ofiko stránkách pod hlavičkou TBB. Třeba se pletu, ale myslím, že tohle bude akce desetiletí, né-li století, protože jen těžko se uskuteční znovu. Setkání po letech, X-Cup forever. Povinnost pro každého, kdo si jen trochu tu dobu pamatuje a velká příležitost něco poznat a dozvědět se pro ty, kteří neví, o čem je řeč. Těším se moc. Díky Sašo.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

Czaro Jam 2019

Klasický skoky v Čachovicích a každoroční Czaro Jam.

Czaro Jam v Čachovicích, každý rok to tak nějak sleduju a říkám si, že tohle vypadá dobře, ale nikdy mi to nevyšlo se tam podívat. A tak letos jsem se rozhodl, že to prostě dám. JC na to kálí, nebo dělá něco jiného, takže nabírám jen Punkáče a jedeme si to zchecknout, dokonce i s kolama, prý když už tam jsme říká Punkáč, no jo proč ne. Střih, nebudu říkat co kdo jak, jenom dojem. Najman mi říkal, ať nečekám kdo ví co, ale já byl natěšený, takže jsem asi čekal více. Divný schedule celý akce, zvlášť horský zvlášť bmx, 3 jízdy a nazdar, v 7 konec, a když konečně přestalo foukat a bylo hezky, jezdil jsem jen já, Frenk, Punkáč a možná 3 lidi na horským. Zvláštní. Obecně však kolová část sice krátká, ale jinak jezdecky docela nadupaná, pěkný jízdy byly k vidění. Banán naložil zle, Kuba Benda sice občas hajtaj, ale občas taky dobrá sada, domácí Filip Mrázek to tam pořád má, spíše parkový Robin Pflug sypal taky slušně, dobrý to bylo. K plné spokojenosti mi chyběl asi jen lepší schedule, více kreativity (vymyslet něco víc než jen 3 jízdy) a větší parta, přeci jen nás trailsových bardů tam bylo nula nic. No, ale vzhledem k tomu, kolik dirtových contestů se v současnosti pořádá, nezbývá než říci díky, díky za to a třeba příště zas.

Pódium a večerní zázemí.

Na tomhle se jel bestrick, haha, docela vtipný, ale dobrý pro svůj účel.

Lidí zatím nemnoho, přeci jen všední den a tak.

Rozjezd na lajny.

Banán, který to totálně zabil tímto 360 flipem, který speaker Kuba Vencl označil za cork 720. Jsem ze starý školy, takže 360 flip.

Silná skvadra na rozjezdu, haha. Miky to samozřejmě řídil.

Pohled zeshora na lajnu a Frenkovu hlavu.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

double bike check

Asi to je hodně hodně dlouho, co jsme tady měli nějaký bike check.
Tak dáme hned dva!
Michalův Deluxe (po El_Rubenoj) a můj Mutiny.

Continue reading

Posted in English stuff | Leave a comment

Vítání jara

Uplynulou neděli jsme přivítali jaro, počásko nejvíc, studánka tekla, Ruben nás přijel s partou navštívit, večer jsme se i chvilku svezli, dobrý to bylo. Velké díky slezské elwood partě za pomoc, velké díky. Večer večírek a rozsekanej Máťa, haha, prostě mejdan. Kuba Najman vymyslel a za pomoci elwoodu se zrealizoval sen všech trikových mašin o bezpečným posledním skoku na triky. Problém je, že k němu musíš proskákat celou levou. A ještě jedna vychytávka, jakou jsem chtěl v lese postavit už dlouho. Kreativní, na více způsobů, bude bikros jako za mlada, haha. Těším se na to. Ještě jednou díky Rubene, že jste dorazili. Jo a zmínit musím ještě Hugo Robenka, ten šulin to tam má jako nikdo, že mu snad člověk musí i to horský odpustit. Nice.

A tady pár fotek od Zdendy TV a někdy ještě bude videjko, prej po matuře, tak uvidíme.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Swampfest galerka

Po reportu ještě hážu slíbenou galerku. Zapomeňte na nějaký profifotky nebo vůbec snahu o cokoliv takového, od toho jsou jiný weby. Tohle jsou jen postřehy z celýho dne, který jsem tak různě a náhodně nacvakal. Doplňují celý náš výlet, celý ten neuvěřitelný a neopakovatelný výlet, kterým pro nás Swamfest byl. Jak již bylo napsáno jinde (na Digu), výlet za tou nejčistší prapodstatou BMX. Žádný pravidla, jen bmx a zábava.

Předpokládám, že to jste to všechno viděli, ale kdyby náhodou, hážu tady pár odkazů na videjka a fotky, který více než dobře dokumentujou, o co vlastně šlo.

Report a hodně fotek tady, skvělý raw cut, ofiko video, kratší ale dobrý Cult video a hodně dobrý Aaron Ross pro Odyssey.

A tady galerka.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | 3 Comments