Řáholec Jam 2019 – info

Řáholec Jam se nezadržitelně blíží, tak házíme nějaké info. Les jede, vše hotovo, našejpováno, nakonec se docela povedlo to zase o kousek posunout dále. Levá napojená do Dicka má úplně nový rozměr, Bordel se zbrusu novým zábavným začátkem až ze silnice a novým koncem, na poslední už to jede, Panna zase po letech ready, v novým hávu a určitě k lepšímu, ten Dick nás sakra baví.. Zkrátka spousta zábavy pro všechny. Nejlepší rok lesa byl 2011, když jsme se s Kudrem vrátili ze států, ale letos jsme se možná dostali konečně na stejný level, ne-li lepší, ač je to úplně jiný než tehdy.

Co dále? Bude pívo, spousta píva, speciální pívo. Možná si někdo vzpomene na pražskýho šílence (sakra je z Prahy?) jménem Zikš, tak se Zikšem jsem se dal do řeči na X-Cupu a dohodli jsme sponzoring na Řáholec a to ne jen tak ledajaký. Pan Zikš totiž vaří pivo a po krátkým pokecu s ním mi bylo jasný, že sakra ví o co jde. No a když nabídnul, že by nám uvařil pivo speciálně na Řáholec, beru všema deseti. Na Řáholci tedy bude speciální pivo od Zikše zvané Řáholec a půjde jak jinak než o poctivou ipu se slušnou voltáží, ať je nám dobře, muhaha. Jinak samozřejmě klasika Paka 11, nějaká ta kořala, nealko, všechno bude.

Jídlo? Od 16:00 budou k dispozici Burgery jako kráva od pana Svícaře za dobře, hlad nebude. A jelikož jsem to svěřil do péče paní Columbové, možná bude výběr pestřejší a třeba i něco pro nemasožravce, kdo ví. Tudíž, vemte si svačinu a k večeři si dejte, co les dá.

Soutěže? Budou. Jaký ještě sami nevíme, tohle se peče většinou na poslední chvíli. Nebude jich asi moc, nebude jich málo. Co víme je, že bude skok do výšky, ovšem letos na Bordelu a nebude to přes laťku, protože to bychom se stopro zabili. I tak to bude masakr. A jestli chce Pejda na Bordelu vyhrát frontflipem, chceme to všichni vidět.

Afterparty? Yes. Hospoda U Dvorecké louže dole v Robousích, coby kamenem dohodil a zbytek došel. Zahraje hradecká punková klasika N.V.Ú., plzeňská garážovka plná energie Lusky a nakonec Braindead, kapela s Řáholcem od začátku spojená, kdo jiný by měl celou ságu zakončit. Kdo na Řáholci nikdy nebyl, asi to nelze popsat, kdo byl, ten ví, tohle bude velký.

Co pátek? Jo. Ačkoliv je Řáholec vyhlášen až na sobotu, jedeme už pátek celý den, protože jeden den je málo. Poteče pivo, bude hrát hudba, budeme jezdit, zdravit se a radovat, že jsme se zase sešli. Pátky mě hrozně baví, snad nás to letos nespláchne jako před dvěma lety. Ale Rendy určitě vezme holiny, takže cajk. Kdyby byl někdo hodně akční, v týdnu před Řáholcem pravděpodobně pojede Rokle i H-trails, dejte vědět.

Nocleh? Pro většinu zbytečné zmiňovat, ale spát se dá přímo v lese nebo v okolí, na zemi, v autě, ve stanu, na stromě.. Jak je komu libo. Jen nedělejte bordel a chovejte se slušně.

Brzy dáme nějaký fotky, jak les jede, možná i něco natočíme, ať se máte na co těšit.

Řáholec Jam 2019 – The Final One

L.E.S. trails, Jičín

Sobota 31.8.2019 od rána do noci

Afterparty – Hospoda U Dvorecké Louže, hrají N.V.Ú., Lusky, Braindead

Podporuje TBB-Bike, Vans a lesní parta.

A na závěr slovo o tom, na co se mě občas někdo ptá a asi tomu nikdo nevěří. The Final One – opravdu poslední Řáholec? Vyhlásil jsem to už kdysi, až přilítne ke Kudrům čáp, bude to poslední Řáholec. A jsem z mnoha důvodů rozhodnut, že příští rok už nebude. Je to tak.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Vápenka Jam 2019 – report

Vápenka Jam 2019, 27.7., no co k tomu říci. Nejlepší akce, jakou jsem kdy na Vápně zažil a že už jsem tady toho zažil dost. Proč? No těžko říci. Chtěl jsem napsat pořádný report, ale nějak mě opustila múza a tak tady alespoň v bodech sumář dne a některé highlighty. Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged | 1 Comment

Foxův Bazar

Ve strašnickém skateparku se zastavila legenda BMX – Fox Skupin a jelikož se stěhuje, nebo se chystá odcestovat, nebo něco takového, tak se zkrátka potřebuje zbavit přebytečných věcí. Jde o neobyčejné kusovky, které dokážeme ocenit pouze my, pralidi BMX, pionýři a srdcaři. Srdce plesá při vzpomínce na značky jako Little Devil a Orchid (jedny Orchidy na zahradu pořád mám, to byly nesmrtelné boty). Solidní jsou i komponenty na kolo, titanové duhové dráty, Profile nába RHD, 36H v chromu sladěná s ráfekem Primo Balance 36H, titanové středové osy (bližší popis nemám, ale vypadá to na Primo i tisícihran), někomu by se třeba hodily i ty chrániče všeho možného. Kdo by měl zájem ozvěte se spíš bráchovi (Fojtila) nebo přímo Foxíkovi (nevím, u koho se momentálně ty věci nacházejí). Info dávám s menším zpožděním tak snad už nejsou tyhle špeky vybraný. Cenu si pořešte individuálně, ale věřím, že se bude dát rozumně domluvit.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Vápenka Jam už tuhle sobotu

Už tuhle sobotu se koná kde jinde než v Milevsku Vápenka Jam. Vedle Řáholce každoroční to “must go” pro každého, kdo má rád hlínu. Vápno je na scéně možná už 20 let, asi nejstarší funkční spot u nás bezesporu s přívlastkem legendární. Se svou bílou hlínou, dokonalým šejpingem a masivními rozměry skoků vždy budil respekt. Tuto sobotu 27.7. se na Vápně sejdeme, pojezdíme, pokalíme a večer pobavíme. A že za to v Milevsku umí vzít, na to vemte jed. Letos nám k tomu poví své dokonce Mc Gey a to není málo ani trochu, těším se moc. Podobně jako na Řáholci, skalní sejdou se už v pátek k podvečerní session a přípravě na sobotu. See ya.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

Rockel trails

Česká trailsová scéna mi připadá už roky trochu dinosauří. Těch několik málo dobrých spotů, které máme, ty tu jsou už spousty spousty let a daří se jim všelijak, jen o málokterým (jestli vůbec o nějakým) lze říci, že nemá nejlepší roky za sebou. A nových spotů se objevuje méně než šafránu, vlastně mě nenapadá ani jeden, myslím ty, který opravdu stojí za to. To už teď ale není pravda, protože punkáči společně s Fašounem (Honza Faistaver) dotunili svůj spot do podoby, která rozhodně stojí za pozornost. Říkají tomu prostě “rokle” (psáno rockel), protože to rokle je. Z fotek se to nezdá, ale tohle je pořádná díra do země a velký převýšení, do kterýho je namotaná hodně zajímavá lajna o slušný délce, kde nechybí klopenky, hipy, vysoký načutlý skoky ani závěrečný step-up na triky. A protože to kluci už staví nějaký pátek a nějaký pátek se dají nazývat taky lokály z lesa, stavět ty skoky umí a je to na tom vidět. Ta lajna vypadá dobře a jede dobře. Už jsem zapomněl, jestli mi kluci povolili napsat, kde se tahle paráda nachází, tak jen řeknu, že je to asi půl hoďky od lesa. Až se budete nacházet v těchto končinách, zkuste se punkáčů zeptat a zajet se tam podívat, stojí to za to. Respekt punkáčům za dobrou práci a nový spot, jaký už se dlouho neobjevil na český mapě.

A tady pár fotek, černobílý z filmu od Kuby Najmana, děkuji, zbytek moje z telefonu.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

H-trails se rozrůstá

Že budu mít na zahradě skoky bylo jasný v moměntě, kdy jsem poprvý vstoupil na tento pozemek a okamžitě jsme se se ženou rozhodli, že to kupujeme. Ovšem že tady bude stát taky minirampa, to by mě nikdy nenapadlo. Ale shodou okolností a náhod se stalo, a ačkoliv v minirampě neumím vůbec jezdit, už mě začínají napadat varianty, jak to rozšířit a vychytat. No uvidíme. Každopádně Houtova zahrada neboli H-trails má novou vychytávku a vůbec to není špatný, díky všem za pomoc. Pořádná lednice na beer je zapojená, chybí už jen řádná trailsová bouda s postelí, teráskou a grilem a malý ráj je na světě. Kdyby mi někdo před 10ti lety řekl, že tohle bude moje, nevěřím mu ani slovo.

Posted in Czech stuff | Tagged , | 3 Comments

Vans BMX Pro Cup Stuttgart – to byl zase jednou výlet

Jak už někdo někdy napsal, tak blízko už to nikdy nebude. A tak když mi někdy na Vítání jara nebo tak Najman hlásil, že se jede Vans Pro Cup ve Stuttgartu, což je sakra dojezdová vzdálenost, zaškrtnul jsem kalendář a všechno bylo jasný. Celý megadlouhý report uvnitř, klikej.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged | 3 Comments

Happy Dirty Garden 2019 – galerka

Full galerka od Milana Tykala aka Emeta z veselý zahrady a Kudrových narozek, dobře nám bylo. Report napsal sám Saša na TBB, kdo nezaznamenal, klikejte tady. Fotky od Emeta tradičně v kvalitě, vytahují vzpomínky a archivují zážitky, jak to máme rádi, díky za to kámo. Spoustu věcí jsem nestihl během dne a tady jsou, Vencův nacnac, no ty krávo. Ještě jednou díky všem.

Mimochodem, doba se nějak zvláštně změnila. Kdysi jsme my děkovali, že to pro nás Cvachi se Znamenem dělají (nebo kdokoliv jiný) a teď člověk děkuje lidem, že se mu na akci přijeli bavit. Co to?

Odkaz na fotky v plné kvalitě tady.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

Ranch Hand trailer

Australská scéna mě baví. Je zajímavá, punková, nápaditá, plná hustých spotů a hustých individuí. Video Ranch Hand by mělo spojovat dohromady místní bmx scénu s alternativní hudební scénou, docela jsem na to zvědav. Tento trailer to totiž propojuje více než dobře. Po dlouhé době zase něco, co se mi opravdu líbí. Kdo neviděl, koukejte, je to dobrý.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | Leave a comment

Happy Dirty Garden již tuto sobotu

Již tuto sobotu 1.6. nás čeká Happy Dirty Garden a Kudrovy narozky na Houtový zahradě, to zase bude veselice. Počasí hlásí s deštěm už dneska, ale nebojíme se nic, jsme připraveni, komplet zaplachtováno sakum prásk, to by bylo, že by nebylo.

Co se jinak bude dít? Skalní se sejdou v pátek, kdy poladíme skoky, narazíme sud, možná si chvíli skočíme a dobře se naladíme. V sobotu sraz jak to kdo dá, jezdíme celý den, grilujeme, pívo pijeme, možná nějaká soutěž, klasika. Konkrétní program asi bude vznikat až v průběhu dne. Na večer jsou připravený burgery za lidovku jako loni, máme jich dost, hlad nebude. Na speciální přání se možná něco najde i pro nemasožravce. No a až se pěkně nadlábnem, dojezdíme, pozevlíme, přijdou na řadu dvě lokální kapelky k poslechu a tanci. První Daddy O, repete z loňskýho Řáholce, kde nebylo rozumět nic, snad letos na zahradě bude, jsem na to zvědav. Druhý The Hops Party, dva znamenití hudebníci z JC, kteří mají rádi pivo a říkají to už v názvu (hops je anglicky chmel). No bude veselo. Co se bude dít dále nechávám již na každým, hehe, jen se chovejte slušně.

Lajny jsou zajetý a příjemný, nová Baby lajna otevírá spot ještě širšímu publiku, což je dobře. Kempit se dá přímo na zahradě v prostoru tomu vyhrazeným. Zváni jsou všichni, ať se máme dobře. V sobotu (nebo pátek) naviděnou.

Happy Dirty Garden 2019 a Kudrovy narozky, sobota 1.6.2019, Lháň 14, Radim u Jičína.

A tady jedna z nedělní session, dobrý to bylo.

Posted in Czech stuff | Tagged | 1 Comment