Jam na Fatamorgáně


Už je to nějaký pátek, co jsme dostali echo od čaroděje Ušiho, že máme zavítat do hor v Jeseníku. Ježdění plánovaný klasicky na sobotu. S Punkboyem vyrážíme už v pátek.
Continue reading

Posted in English stuff | Leave a comment

KALBUS 2020 – Report

Report z Kalbusu od mistra pera Rubena, který nám už dávno nic nenapsal a to je škoda, protože Ruben má vytříbený styl a mě to baví číst. Kalbus 2020, report by Ruben, pojďte si.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged , | 3 Comments

Víkend v lese

Už je tomu více než 14 dnů, co jsme vyrazili na “výlet”. Pátek v plánu Rokle, ovšem dopadlo to letos již tradičně, takže Rokle zechcaná, což byla velká škoda, a tak jsme dali rychlý přesun do lesa, kde nad námi stojí všichni svatí. Chcalo všude, jakože všude, a v lese ani kapka. Lehký pojezd, večer kalbička na Mácháči, která  zanechala ztráty v podobě naprosto nemohoucího Mlaďáka a v sobotu se odpojující Rokle parta, která už to do neděle asi nemohla vydržet. Zbytek zůstal v lese, dorazila spousta lidí včetně Frenka, Rubena, Příby, Petra Kejhara s Kačkou nebo typů z Polska, pojezdili jsme, večer zašli dolu do Louže, kde byla docela slušná show a bylo nám dobře.  V neděli pak ještě Rokle, protože dané slovo platí, sakum prásk super víkend. A tady pár fotek ze soboty, taková maličká vzpomínka na Řáholec Jam to byla. Díky čau, příště zas.

Fotky od Dušana, díky za ně.

Posted in Czech stuff | Tagged , | 1 Comment

Go Fast Pull Up – The Jimmy Levan story

Dokument o Jimmy Levanovi Go Fast Pull Up byl pro mě prvotním impulsem pro výlet na loňský Swampest. Legendární týpek a jeho brand Metal bikes, každýmu to něco říká, ale vlastně si myslím, že se toho o Jimmy Levanovi u nás zase tolik nevědělo. A protože mě hodně baví bmx 90. let, ve kterých jsem vyrostl, a řekněme první polovina 2000, spojení se Swampfestem, sedl jsem s Kudrem do letadla a jeli jsme se na to podívat. Samotný dokument jsem viděl pouze jednou na premiéře, bylo to dobrý, byl jsem spokojen, ale přeci jen po x pivkách atd. člověk nechytil všechny anglický detaily, slang, všechny významy. A teď jsem si to dal znovu, pomalu a v poklidu, s titulky, když jsem něco nestihl, zastavit, znovu. Dojmy obrovské, megahustý film o megahustým typovi se vším všudy. Red Bull hodil na svou online telku tuto pecku zdarma ke zhlédnutí, dají se tam zapnout anglický titulky a já všem doporučuji si tohle dát, ať už jezdíte bmx nebo cokoliv jinýho, protože tohle je prostě hustý. Go Fast Pull Up – The Jimmy Levan story, klikejte tady.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Skalka Trails Jam

Již za 14 dnů, respektive 29.8.2020 se chystá další trailsový svátek. Skalka trails, pokud vím, existují už přes 15 let a za tu dobu se tu dělo spousta dobrých akcí. No a letos se na to navazuje, věřím, že to bude dobrý. Skalka Trails Jam 2020, sobota 29.8.2020 ve Fryštáku u Zlína, kdo to místo zná, ví, že je magický. Na co se těšit? Bude se jezdit, pít pivko, radovat se ze společného setkání, něco trochu taky soutěžit, ať je zábava a večer to celý zapálíme.

Kdo náhodou Skalku nezná, jsou tu dvě hlavní lajny pro spíš zkušenější ridery, ovšem postavený velmi precizně a tudíž to hází kam má a není nic, coby člověka nemile překvapilo. A to máme rádi. Pro méně zdatné či zdatnější na rozehřátí je zde také jedna menší lajna, takže žádný strach netřeba.

Jam začne kolem poledne, ale jezdit se bude určitě už i v pátek, rozhodně doporučujeme tam už v pátek být a vše si v klidu najet. Místní mají pochystaný pivko, jídlo, toiku, hudbu a majk, spát se dá přímo u skoků ve stanu nebo pod širákem, zkrátka nechybí nic pro pohodový průběh. Večer se nikam nestěhujeme a kaly vytahujeme na místě, zapálí se oheň a budeme se mít dobře. Skalka a okolí je oblast známá kvalitní domácí slivkou, večírek tak bývá vždy veselý a plný radosti.

Na Skalce také končí svou tour letošní Kalbus, ze kterého vyskáče tlupa 35ti kousků, takže účast bude nemalá a měli byste tam být taky.

Více nic, díky čau, uvidíme se na Skalce.

Skalka Trails Jam 2020, Fryšták u Zlína, 29.8.2020, podporuje TBB-bike, Kovotrend a Madeover.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

KALBUS 2020 – update

17.8.2020: Dvě omluvenky přišly za poslední 3 dny, tudíž jsou do Kalbusu ještě 2 volná místa. Kdo by chtěl, kdyby někdo věděl o někom kdo by chtěl, kdyby někdo chtěl někoho vzít, dejte vědět. Byla by škoda to nenaplnit, zároveň bych rád vrátil zpátky záložky těm, co nemohou. Ozvěte se.

———————————————————————————————————

10.8.2020: Čerstvé info, KALBUS 2020 je naplněn!!! Kdyby náhodou někdo vypadnul, dám vědět.

———————————————————————————————————

Čas běží a tady je další info k letošnímu Kalbus výletu.

Zbývají poslední dvě volná místa, kdo má zájem, ozvěte se mi na bmx.hout(zavináč)email.cz, nemusí vydržet dlouho. Konkrétní jména budou momentem překvapení až v samotném buse, ale prozradím, že se přihlásily silné týmy ze Suchdolu, Vápna, Rokle, samozřejmě Lesa, sice málo ale přeci jen nějaké ladies a maskotem výpravy je bezesporu Honza Kos.

Kalbus podpořil Saša Rovný a jeho TBB-bike, díky tomu na palubu usedne také Zdenda TV, o jehož filmařských dovednostech nejsou pochyby. V plánu je dokument o celém Kalbusu tak na 20 – 30 minut jak to půjde, sami jsme na to zvědavi.

Další dobrou zprávou je podpora od Zikše. Loni nám uvařil super ipu na Řáholec, kdo byl už v pátek, možná tuhle parádu olíznul, sud byl pryč snad za hodinu. No a protože Zikš je pán, slíbil jeden sud i na Kalbus, takže po gurmánský stránce je také na co se těšit.

Kromě ipy bereme novopackou 11 známou z Řáholce, piva bude dost pro všechny. První zastávka je Linz, kde už se na nás těší a my se těšíme na ně. Vídeň bude překvapení, jaké, to je překvapení, sám nevím. No a Skalka jam, finále, snad nám zbude síla.

Detailní instrukce pošlu později, ale všechno platí, jedem ve čtvrtek 27.8. ráno a budeme se mít dobře.

KALBUS 2020, 27.-30.8.2020, Linz – Víden – Skalka trails jam, podporuje TBB-bike a Zikš.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Vápenka Jam 2020 – report

Jezdec dne, Honza Kos a jeho barel na Baby lajně.

Report z Vápenka Jamu 2020, tak nějak přemýšlím, co vlastně říci. Napadá mě totiž jen jedno slovo: pecka. Tečka. Loni pro mě akce roku a letos to nebylo o nic horší. Dobrá účast, dobrý ježdění, slušný hec, večerní sranda. Prostě paráda. No ale aby se neřeklo, tak napíšu, jak jsme si to udělali my, jičínská zvěř.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged | 3 Comments

KALBUS 2020!!!

Kalbus se vrací na scénu! Už jsou tomu 4 roky, co jsme jeli na jeden zatraceně legendární výlet, autobusem, s Příbou, s partou. A protože 4 roky je dlouhá doba, všem se nám stýská, pár lidí mě vyzvalo, já to posunul na Příbu a Příba výzvu přijal. Letos se znovu napáskujeme do autobusu a pojedeme na výlet, jak se na Kalbus sluší a patří. Termín čtvrtek 27.8. až neděle 30.8.2020, destinace Linz trails, Vienna City Trails (Vídeň) a Skalka trails se závěrečným jamem. Odjezd ve čtvrtek ráno z Jičína, zastávka pro partu v Praze na Čerňáku a případně někde po cestě směr Linz, návrat v neděli odpoledne znovu do Prahy. Do útrob busu nacpeme kola, lopaty, sudy piva a vůbec všechno, co takový pořádný výlet může potřebovat. Za volant usedá legenda, všeuměl ultra killer, megahovádko a zároveň kultovní Kalbus řidič nikdo menší než Jirka Přibyl aka Příba, kdyby se někdo zděsil, tak také již přes 10 let profesionální autobusák. Na palubu naskáče nemalá část původní posádky, která již potvrdila účast. Pravidla jsou jednoduchý a to takový, že žádný pravidla nejsou. Kdo chce jet, ozve se mi na telefon nebo mail (bmx.hout(zavináč)email.cz), já mu pošlu číslo účtu, pošle cash a já mu potvrdím, že je ofiko zapsán. Jednoduchý jako facka. Cenovka 1350 Kč / osoba, není to nejméně, ale takový výlet i s pivkem o moc levněji stejně nedáte a že to stojí za to, na to vemte jed. Kdo byl, ten ví, kdo nebyl, ani netuší, ale třeba chce poznat. Bereme holky kluky, s kolama bez kol, malý velký cokoliv, kdokoliv, kdo se chce bavit, je vítán. Kapacita omezena na max. 35 míst a věřte, že možná dobrá polovina je už rozebraná původní partou, když jsem ověřoval poptávku. Takže kdo chce jet, neváhejte. Více zatím nic, snad jen Příbovo íháá a doufejme v počasí, protože tohle bude nejvíc, jako vždycky.

KALBUS 2020

27.8.-30.8.2020

Linz Trails – Vienna City Trails (Vídeň) – Skalka Trails Jam (Fryšták u Zlína)

Autobus odjíždí z Jičína ve čtvrtek ráno, sraz v Praze na Černým Mostě v 8:30, případně nabíráme po cestě směr Linz.

Návrat neděle odpoledne do Prahy.

Cena 1.350,- Kč, platba předem, pivo v ceně.

Rezervace na bmx.hout(zavináč)email.cz

Kapacita 35 míst a mizí každým dnem, kdo chce jet, neváhejte. Kdo by váhal, přečtěte si tohle a tohle.

A kdyby ještě někdo měl nějaké otázky, klikejte dále pro odpovědi.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

Vápenka Jam 2020

Rok se s rokem sešel a Vápenka Jam znovu klepe na dveře. Loni pro mě akce roku, která neměla chybu (tady report). Povede se to i letos? Odpověď vždy nejistá a závislá na spoustě věcí, nicméně jistý je to, že Vápno je zase ready na pořádný mejdan.  Co nás letos čeká? Baby lajna jede a zase si dáme klasický jamík o nejlepší trik, styl a vem si život, tedy crash. Tohle bývá dobrý a celý den tím také začne. Potom se rozjede celodenní session na všech lajnách proložená semtam nějakou tou veselou soutěží pro jezdce i diváky. Chybět nebude „Cash for tricks“ jam o nějaký ty stováky za dobrý trik, divácky populární věc, která baví všechny. Kdo pamatuje loni Martyho Křena a jeho 720? Ty krávo, ještě teď mi z toho nabíhá tepovka. Co bude letos? Jsem zvědav. Na závěr jezdeckého dne je připravena novinka v podobě high air contestu na hliněným quatru, na to jsem taky zvědav. No a potom už kapely a mejdan do plných, jak je v Milevsku zvykem. Letošním tahákem je Sodoma Gomora s Řezníkem, po loňským fenomenálním koncertu MC Geye se znovu těším moc. Co dále říci? My jedeme v pátek, protože skalní v pátek jezdí a kromě pohody s místníma si to člověk taky v klidu najede, což je vždycky fajn. Kempit se dá přímo u skoků, toiky budou, pivo Kácov poteče studený, jídlo na Vápně vždycky je, zkrátka není co řešit.

Vápenka Jam, sobota 25.7.2020, Vápenka trails – Milevsko, začátek 11:00. Uvidíme se tam.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

H-trails – kolaudace boudy

Ačkoliv H-trails stojí v současné podobě už pár let, loni tedy přibyla ještě minirampa, což není nezanedbatelný, ale pořád jsem si říkal, že něco chybí. To něco bylo plné využití domácího potenciálu v podobě zázemí se vším všudy. Chceme grill, chceme chill, chceme studený pívo, všechno to chceme. U skoků stála stará bouda, půlka je jakž takž v poho dřevník pro dřevo a na zimu pro ovce, půlka byla rozpadlá barabizna plná bordelu. Myšlenka byla jasná, barabizna se shodí a postaví se trailsová bouda s pořádným zázemím, jejímž ústředním bodem je lednice, aby to pivo bylo řádně studené k příležitostné session. A tak se na tom loni začalo makat. Pomalu jsem to shazoval, připravoval, namaloval, dřevo objednal a týden před posledním Řáholcem přijela na zahradu kempit celá patrola včetně Saši Rovnýho, aby se bouda dala do kupy. No, stihli jsme jen hrubou stavbu, podlahu a Saša udělal luxus terásku, ale i tak práce po kokot, kterou bych sám dělal půl roku. Díky všem. Před zimou jsem tomu nahodil střechu, na jaře stěny, okna a všechno, doladilo se dotunilo a už jen naplánovat kolaudačku, jakou si taková věc zaslouží. Sháním lednici a řeším výzdobu, historie Řáholce jde z desek na stěnu, starý bikros věci, který se válely v šuplíkách, tabulky, časáky, dirtbikery, všechno na místě, vzniká trochu muzeum, který bmx nerdi třeba ocení, třeba. A tak se v pátek 12.6.2020 sjela nejužší hardcore parta, abychom boudu uvedli do provozu. Mimo lesní crew ještě mega stálice Mlaďák (chyběl Mlaďák někdy u něčeho podstatnýho?), Beny s Tvrďasem, Vojta Pánek a dost večer ještě Saša s Dominikem Pospíšilem zapít svou terasu, přičemž Saša myslel, že party je v sobotu a přijel už do docela slušně rozjetýho večírku, muhaha. No co více mám povídat, pojezdili jsme Háčko fest, docela se to i hecovalo, Punkáč točil beko dole na rovným a vylítnul z toho ještě dřív, než se stačil roztočit, sandokan na nohy a odražený kotník, nakonec pro jistotu nemocka, nezlomený a hurá zpátky na kalbu, Beny dával 360 a svoje štýlko, prej musí domů, ale se 4. pivem to vypadalo, že zůstane celý víkend, ještě že musel Tvrďas do práce, Čmuch točil, Najman točil, Mlaďák tasil Mlaďákovku, no pecka session. Potom se rozjela snad poprvý vůbec pořádná session v minirampě, když se zapojil Dominik Pospíšil, nový kůň Sašový stáje a super týpek to tam sakra má, radost pohledět jak tu moji minirampu někdo takhle dává, velká paráda. Do toho Vojta Pánek vysoký polety, Kudr se projel, Mladák taky něco zandal, zkrátka všechno jsme pojezdili. Do toho pívo a ještě pívo, grilíček letěl, dobře nám bylo, nakonec se narazila lomnická ipa, co má voltáž dost přes 6 a ráno nasraná žena, že prý jsme tam ve 2 v noci řvali jako na lesy, asi ano. Holt kolaudace je kolaudace. Dobrá byla. Tady pár fotek od Dušína, z hlíny jich mohlo být více, jezdilo se dost, no ale taky se dost kalilo, takže musíme být i za toto vděční. Díky čau, pořád chčije, takže se nic neděje, příště Milevsko, yes jou.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment