Mikey Aitken a Mavrocam kanál

Nedávno se objevilo na DIGu vidko s jízdami Mika Aitkena na legendárním Dew Tour contestu v Salt Lake City v roce 2007, jeho poslední velké vítězství. Proč legendární? Aitken už v té době nejezdil moc contesty, byl to takový počátek cirkus éry, kdy se objevily nový ksichty s novými tailwhip barspin variacemi a Mikovo ježdění přestávalo u rozhodčích fungovat. Ten rok už se nikde moc neobjevil, od pořadatelů dostal snad divokou kartu a to jen proto, že se to konalo v jeho rodném městě a Fuzzy Hall, další lokál ze Salt Lake City a zároveň jeho dobrý kámoš, stavěl skoky. Mikey sám říkal, že ani nečekal, že by se mohl dostat do finále, no ale nebyly to tři rovný skoky, spíš naopak a porota se rozhodla ještě jednou a naposledy ultimátně ocenit nejstylovějšího a nejosobitějšího bmx jezdce, který kdy vzal do ruky bmx kolo. Strašně moc lidí na celým světě se pokoušelo Aitkena imitovat a nikdo se k jeho ježdění ani nepřiblížil. Jaká to škoda, že rok na to přišel při natáčení Anthemu v Pennsylvánii fatální pád, který ukončil jeho kariéru. Zde to videjko, kdo neviděl.

Co je ovšem zajímavé, to videjko uploadnul jakýsi David Mavro. Nemám šajnu, kdo to je, zřejmě však někdo, kdo se motal s kamerou po všemožných bmx contestech hezkých pár let a zaznamenal celou zlatou éru nejen dirtu. Koho zajímá oldschool devadesátých let a případně zlatá éra bmx freestyle contestů v celým prvním destiletí 21. století, ten najde na jeho youtube kanálu hodně goldu. Starý dirtový contesty, parkový závody, X-Games, různý raw záběry z tréninků apod., zkrátka super materiál pro správnýho old school freestyle bmx nerda. Pro mě osobně bylo třeba hrozně zajímavé vidět záběry z různých contestů, o kterých jsem kdysi četl v časáku, nebo někde viděl nějakou fotku. Koho tohle baví, klikejte, hledejte a koukejte, stojí to fakt za to. Namátkou dávám třeba tuhle parádu.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | Leave a comment

Merry Christmas & Kalbus Extras

Vánoční dig, jak jinak. Možná dva měsíce jsme v lese nebyli a pořádně se neviděli, ale tuhle tradici si vzít nenecháme. Začátek digovací sezóny 2022-2023, sedmnáctá nebo osmnáctá za historii lesa, yes jou, ještě aspoň jednou tolik.

No a sliboval jsem něco pro ultras, tak tady to máte přátelé. Kalbus 2020 Extras od Zdendy TV s těma největšíma úchylárnama, co tam proběhly, kdo ví ví. Kosák a jeho čísla, Příbův battle v celém rozsahu, no prostě velký vzpomínky a ježíšek jak se patří. Štastný a veselý.

Posted in Czech stuff | Tagged , | 1 Comment

Rok 2022

Frenk to trochu vyzval, co že se to děje, že se neděje nic. Ono je to tak nějak výstižné, prostě posezónní ticho. Občas si z nostalgie čtu některé své starší články, kde se několikrát zmiňuju o konci éry, 2015 nebo 2017? Kdo ví, jisté je, že lesní éra plná ježdění a elánu je dávno pryč. A maličko mám pocit, že se mění celé to naše trailsové podhoubí české, holt stárneme a už jsme velcí se všemi radostmi i strastmi, který s tím souvisí. Partu jsem neviděl ani nevím, v lese jsem nebyl stejně dlouho, hraju ping pong a hotovo. Na druhou stranu je potřeba říci, že to nebyla vůbec zlá sezóna. A tak se k ní trošku vrátím, kdo chce, ať čte.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged | 1 Comment

What’s up checktrails

Poslední příspěvek z druhé půlky září o tom, jak jsme se měli v lese dobře. Pak mrtvo jak na stránkách, tak v lese. Poslední snaha jít si skočit, nebo aspoň potkat partu v lese v půlce listopadu moc nedopadla, snad až na večerní pivo s Dušanem. Teď pojede asi ping pong, práce, rodina, baráky až do vánoc, kdy se kluci třeba zase sejdou tradičně na vánoční digovačku. Uznávám, jsem z toho mimo už zase trochu víc, jak to mám daleko, ale stejně jsem chtěl partu potkat, tak jako dřív, když už mám cestu do JC. Nebo se to ustálí, že se potkáme všichni ze všech koutů už jen párkrát do roka, na jaře na vítání jara a na pojezd v řáholecký termín? Ani ta společná fotka se letos nestihla, tak přidám loňskou a sentimentálně zavzpomínám.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged , , , , , | 1 Comment

Víkend v lese 2022 – report

Už je to 3 týdny, co jsme se sešli a dobře nám bylo. No a protože to byla akce jak se patří, do análů k zapsání rozhodně se hodící, navíc Kuba Najman mi poslal ještě nějaké fotky, tak jsem si řekl, že k tomu tedy musím něco napsat. A tak tedy jo. Víkend v lese 2022, pojďte si.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged , | 1 Comment

Vápenka Jam 2022

Opět a znovu, sešli jsme se tradičně v Milevsku na trailsovém svátku a opět to bylo super. Report z Vápenka Jamu 2022 čtěte dále.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged | 2 Comments

BAJKON JAM 2022

Pražský Bajkon Jam.. no co k tomu říci. Po očku to sleduji již několik let a samozřejmě nemohu skrývat sympatie. Bmx v divokém pure freestyle a zároveň těžce DIY duchu, to se mi líbí. Loni mi to ještě nevyšlo, ale letos jsem si to vyladil a jel se na to mrknout. Pocity a dojmy pana Houta z letošního Bajkonu, čtěte dále.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

Víkend v lese

Víkend v lese.. Stejně jako loni a předloni dáme si víkend v lese a to na tradiční řáholecký termín, tedy 2.-4.9.2022. Co je víkend v lese? Setkání všech, co mají les rádi. Není to Řáholec Jam a nebude to Řáholec Jam, až to bude Řáholec Jam, dáme vědět. Žádná muzika, žádný soutěže, jenom ježdění a pohoda. Abychom se však neplácali jenom v lese, v pátek 2.9. začneme na Háčku, kterýžto spot po roční pauze dáváme znovu do kupy. No a že bude veselo, na to vemte jed, protože na Háčku je vždycky veselo. V sobotu potom přesun do lesa na celodenní session a v neděli rozbitost a domů. Zváni jsou všichni, co to mají rádi.

Víkend v lese, 2.-4.9.2022, H-trails – L.E.S. trails.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

Brigádka na Háčku

Háčko, poklidné a zarostlé, čeká na nás.

Už jsem to nakousnul v minulém článku, H-trails neboli Houtova zahrada dostane letos tuning a hodí se po dvou letech zase do stavu pojízdného. Loni i díky zlámaný noze se to nepovedlo, a protože ten spot za to rozhodně stojí, dáme ho zase do formy. Skoky jsou kromě jednoho zaplachtovaný, to bude v pohodě, ale klopenky trpí a bez klopenek Háčko nejede. No a po zkušenostech jsme se rozhodli už se vybodnout na klasickou metodu cemr-písek-míchajda, kdy je toho hodně a vezmem to rovnou z betonárky. Ovšem to chce všední den. A proto, proto všechno přátelé, v pátek 15.7.2022 v 8:00 sejdeme se na Háčku a jdeme na to. Narazíme si k tomu sud, rozpálíme gril, v trailsový boudě pustíme muziku a to by bylo, že by navečer nebylo hotovo. Jestli potom v sobotu pojezd, to se ještě uvidí, ale rozhodně letos pojezd ano. Pomocná ruka se vždy hodí, zván je každý, účast už přislíbila nemalá část Dirty Parks party, jičínská crew, Saša Rovný coby věrný člen a nezdolný dříč nebo třeba Tomek Vondr. Kdo může dopoledne, super, kdo odpoledne, taky super a kdo na večerní session v minirampě a kalbu, která večer v trailsové boudě jistojistě bude, taky proč ne. Díky čau, uvidíme se.

A tady vzpomínka na jednu z mnoha super session, který jsme tady už zažili. Ginch a Henny, 2017.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

Co nás čeká a nemine 2022

Co se bude dít toto léto? Byl jsem na to sám zvědav, ale nakonec to nevypadá tak zle. Nejprve již za týden 25.6. OPEN AIR DIRT JAM 2022 v Přeštěnicích, tradiční to dirtový contest v rámci hudebního festivalu. Pod taktovkou vápenských zde nelze šlápnout vedle. Bohužel se to kryje s jičínským Propadákem, nejhorším festivalem na světě, takže jsem v čudu. Potom, potom ale nás čeká jak jinak než tradiční akce roku Vápenka Jam, kam se prostě těším vždycky a jedu vždycky. Letos 23.7.2022. Předtím ještě možná Bajkon jam, jestli vyjde čas, jelikož to mi přijde dobrý punk. -Taky naběhneme v červenci na Háčko, aby se dalo po dvou letech zase do kupy. O tom vám ale ještě dám vědět. Potom bude klid, možná někdě nějaký výletík nebo tak a na konci léta Víkend v lese, pátek Háčko sobota les, pojezd, pivko a pohoda jazz, letos snad bez zlomený nohy. Termín ještě musím s partou doladit, buď poslední víkend v srpnu nebo první v září, uvidíme. Zkrátka, čeká nás léto a léto je dobrý. Už se těším. Stay tuned na další info.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment