SWAMPFEST 2024 – report

Tak a je to tady. Report z něčeho, o čem se pořádně ani report nedá psát. To se prostě musí zažít. No ale něco jsem vám slíbil, tak pojďme na to.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged , , | Leave a comment

JEDEME NA SWAMPFEST

Yes, už nadpis říká vše. V září jsem to vyhodil na Kalbus partu a taky sem, během několika málo týdnů se to upeklo a najednou tady máme únor a já už se kurva nemůžu dočkat. Výprava česká na Swampfest 2024 zásadní a významná v tomto složení: Hout, Kosák, Rendy, Příba, Mahu, Křen, Pes, který přesedlal na malý (yes), Tomek Wondr, Saša a roztleskávačka, ošetřovatelka a nejkrutější dáma v jednom Eva. Po vlastní ose možná ještě pár dalších lidí, nevím. Většina z vás zná tuhle bandu kreténů a jejich comba, že to nebude málo není třeba snad ani říkat. Jasná věc je, že bereme vlajku a jsme připraveni reprezentovat na plný benzín. Naposledy Příba v lese někdy na podzim hulákal, že na všechny atrakce jde, že si bere i sk8a a na všechny atrakce jde. Říkám Jirko vole, to nejsou atrakce! To nevadí, na všechno jdu! Takže asi tak. To by bylo, že by na všech těch crazy videích nebyla nějaká česká stopa, ha. Možná vezmu i noťas a na cestě zpět napíšu report, ať to tady máte co nejdříve, možná. Stay tuned.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment

CFB Awards

Česká fbmx asociace vydala info o ocenění CFB Awards, něco v duchu Nora cupu na českým písku, no proč ne. Prý nová kapitola v historii českého freestyle bmx, silná slova, zajímavé. Každá snaha to tady oživit se ale počítá, to je jasný. Jsem zvědav, jakou to bude mít odezvu.

Nemůžu si přesto odpustit dvě poznámky. Kdo do prdele dělal to logo a na co u toho myslel? Jak si v létě podrandí na silničce? Ukázal jsem to asi 3 lidem, kteří se nijak nezajímají o bmx a všichni mi řekli, že na tom logu je silniční kolo. Proč je na logu k této akci proboha silniční kolo a ne něco jasně odkazujícího na freestyle bmx? Hlava nebere. Zadruhé, akce je tak zvláštně tajuplně vypsaná, za jaké období se vlastně hodnotí. Dočtete se, že událost „přináší ocenění nejlepším jezdcům, videím a událostem roku“ a potom že se bude vyhlašovat na nějakým sportovním meetingu někde v Praze letos v dubnu. Tak a teď jsem zmaten, bude se vyhlašovat od dubna do dubna, nebo to je za rok 2023, který je v dubnu dávno v čudu? Nebylo by lepší vyhlásit nyní CFB awards a říci, že se bude hodnotit a vyhlašovat rok 2024 někdy koncem tohoto nebo začátkem roku příštího? Přičemž asi ani není podstatné přesně uvést v tuto chvíli kdy a kde. Takhle mi to přijde divný a zmatený, zároveň se člověk jen blbě rozpomíná, kdo že to loni vlastně naložil a kde, roky běží a všechno se motá dohromady raz dva. Toť můj názor.

No, máme tam kategorii Dirt/Trails rider, no je nás tu mraky, haha. Napadá mě pouze jeden pekelník, který by to měl dostat za poslední roky a každý rok. Co vás? Prý hlasují všichni, tak uvidíme.

Jinak ještě jedna side story s určitou paralelou na to logo. Když se Author rozhodl někdy v roce 2001-2002 vstoupit do světa bmx, začal logicky u bikrosu. Najmul si myslím Frkyho, Tamáka a pardubickou tlučhubu Rendu Živnýho. Tamák v té době trochu skákal na hlíně a byl (údajně) technickým poradcem pro první sérii rámů Author pro freestyle bmx. Pamětníci pamatují, jak to dopadlo, udělala se bikrosová geometrie se zadní stavbou snad 16 palců, na co byl Tamák z bikrosu zvyklý (na rozdíl od Frkyho nikdy nebyl freestyle jezdec a nikdy nejezdil na jiným než bikrosovým kole), navíc s obrovskými příšernými patkami zcela typickými pro tehdejší levnou Taiwan produkci (bylo to přesně v době, kdy přicházel trend zlehčování kol a zmenšování patek). Ty rámy byly tak pekelný, že i sám Frky si nechal upravit v dílně zadní stavbu, aby se mu na tom trochu lépe dělaly triky. V tehdejší fbmx komunitě dostal Author okamžitě nálepku největšího shitu, a i když brzy nabral Pánčuse, potom Valentu, Šléze a další top ridery, geometrii rámů postupně zlepšoval, nikdy už se mu úplně nepovedlo odpárat ten cejch, který získal tou svou první sérií rámů, tedy prvním dojmem. Proč tento příběh? Protože to logo a možná ne úplně šťastný načasování může nadělat stejnou paseku, jako tomu bylo kdysi s Authorem. Možná jsem jen zaujatý oldschooler bez nadhledu, možná přeháním, prostě klasický Hout, snad ano. Každopádně držím palce a trochu doufám, že na tom sport festu někdy v dubnu bude veřejnosti tahle událost představena s vhodnějším logem, víc freestyle bmx logem.

Posted in Czech stuff | Tagged | 4 Comments

ŘÁHOLEC JAM 2024

Už nadpis mluví za vše a nic víc není potřeba říci. Při příležitosti neuvěřitelných dvacátých narozenin lesa se po dlouhých pěti letech vrací Řáholec Jam. Oslava trailsového ježdění, punku, kreativity, svobody a naší vlastní demence, jak jinak. Trails, beer and party, ve stylu velikým, jednou jedinkrát a unikátně, sejdeme se v lese jako kdysi. Datum 23.-24.8.2024, napište si to doma na stěnu. Více info později a věřte, že z toho budete srát. Yes.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

BACKSIDES MATTER! Jako fakt?

Ok, téma, který mám v hlavě už dlouho, už někdy z dob Canyoudigit (pamatujete canyoudigit?), který ve mně rezonuje čím dál více. A tak přes naprostou letargii hraničící s apatií, díky které se zde neděje nic, ostatně evidentně v tom nejsem sám, jsem si dal tu práci a napsal tento text. Text bezpochyby kontroverzní, který si může brát osobně kde kdo. No jo, ostatně nic nového, muhaha, tak pojďme na to.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged | 12 Comments

Merry Christmas

Jako každý rok, sešli jsme se v lese. Letos počasí pekelný, mokro jako debil a bahenní lázeň významná, crew však nemalá a to cením velmi. Šťastný a veselý, jak jinak.

A tady jedna 10 let zpátky, kopalo se tehdy na Háčku, ještě s Holmesem, za to bez Matese. Jeli jsme tam určitě trabošem a vepředu Smila, haha, dobrý to bylo.

Posted in Czech stuff | Tagged , | 1 Comment

(ne)Ztracene negativy

Tri roky zpet se jelo tradicne na Zimu do Malagy. Dve T5ky a 5 floutku. Kola, motorka, padak, lezeni, pivo, pivo a pivo.
Fotky jsem celou dobu drzel, pac jsem je nabidnul Simonoj do jeho tisteneho projektu TUCET ZINE.
Po dvou letech to vydal za pomoci Sasi, a ja po roce mam praci, kde je k dispozici pocitac. Kdo nevidel vidko od Jirky Zouhara, rozhodne stoji ZA TO¡
Vic rikat nebudu, dal jsem si praci s popiskama.

Continue reading

Posted in Czech stuff | 2 Comments

EL Cable trails jam 03/24

CO¿ trailsovej jam, tak jak ho MY zname a JIM ho predvedeme, haha.
KDE¿ San Pedro de Alcántara, cca hodina autem z Málagy.
KDY¿ Sobota 02/03/2024 ale klasicky min. den pred a min. den po.

Bude to tak trochu pokus, pruzkum, seznameni, bude to poprve… bude to dobry¡¡¡
Sud a pipa pojede, tedy kelimek sebou plus svoje veci na grill.

p.s. jedu z pracovniho notesu s silenou klavesnici, nedavam zadny hacky ni carky.

Posted in English stuff | Leave a comment

Swampfest Documentary

Vzhledem k plánované velkolepé české výpravě na Swampfest 2024 sem nemohu nedat tohle. Swampfest Documentary, docela s velkým humbukem vydaný jakýsi dokument o Swampfestu. Čekal jsem dokument o Swampfestu obecně se záběry z prvních ročníků, vysvětlením původní idei a vzniku, nějaký zákulisní povídání a tak. Místo toho je tam vlastně trochu popsán a ukázán pouze poslední Swampfest, kde nám Trey Jones vysvětluje, jak k tomu přistupuje a že to někdy taky není úplně prdel. Trochu mi to přijde spíš jako reklama na další fest, než nějaké plnohodnotné documentary, no ale prostě je to Swampfest, takže proč ne. Sakra už se těším.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Halloween Jam už tento víkend

Už tento víkend v sobotu 28.10.2023 proběhne u Kosáka na Sever trails další ročník Halloween jamu. Loni to bylo velký, tady report na TBB, jsem zvědav, co letos. Kosák si to vždycky umí zařídit s počasím, což je na severu obzvlášť masakr, takže bude buď slunce a bude se jezdit, nebo bude sníh a bude se lyžovat. Každopádně v sobotu v Jablonci na Sever trails se uvidíme.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment