Rozhovor s eMTým o PA Woods a videjko

O výletu Maňase Toma jste si už něco přečetli, tady máte ještě kratší rozhovor a ilustrační video, ať je jasný, o co jde. Bohužel se v záběrech neobjeví lokálové, takže pouze Maňas na svý motorce, ale proč ne.

V čem vidíš hlavní rozdíl mezi českými / evropskými spoty a PA Woods? Čím to je?

Jednoznačně historií, ty spoty existujou dlouho a neustále se zdokonlujou. Lidi tam nejsou líný, trailsama žijou, opravdu se o skoky staraj. To zakrývání skoků a péče o ně, to mě fakt dostalo. A i jiným přístupem k ježdění – tam si lidi užívaj ježdění a nejdřív se učí skákat, pak dělat triky. U nás každej, kdo vyskočí na obrubník, z toho zkouší sundat nějakou končetinu…

Kolik lajn jsi na Posh a na catty nalítal? Bylo něco, do čeho jsi nešel?

V podstatě jsem nalítal všechno, co bylo odkrytý a otevřený, takže na Posh téměř vše, na catty bohužel byly ty největší lajny zakrytý nebo nedodělaný. Ty, který jsem jezdil na catty byly menší, zato hodně zábavný a dlouhý. Ale aspoň se mám na co těšit na příště:-)

Prohlídnul sis dobře Chicken lajnu na catty? (největší lajna)

Jo, prošel jsem si to všechno, celý catty je neuvěřitelně kreativní spot a hodně mě to nadchlo. Když tam člověk přijde poprvé, jen nevěřícně kroutí hlavou. Teď s odstupem si říkám, že to tak hrozný nebylo a kdybych tam trávil třeba dva měsíce intenzivního ježdění, tak i tohle bych asi vyzval.

A teď ruku na srdce, nebylo by to tam na tom malým lepší? 🙂

Jak říkal Jay, jsme už starý na to, abychom tyhle věci řešili:-) Jasně, že se mi líbí trailsy na malym víc, ale na druhou stranu, trvalo by mi dlouho, než bych se na bmx dostal do takový jezdecký pohody, jakou mám na mtb. Pokud bych jezdil jen trailsy, neřešim to a lítám jenom malý, ale protože testuju i nějaký ty odpružeňáky, ten přechod není jednoduchej.

V článku říkáš, že jsou tamní skoky docela velký a ne jednoduchý.. Jak velký to teda je a myslíš, že kdo dá třeba v lese na pohodu levou a střed, je v cajku?

Myslím si, že kdo dá v lese levou a střed, ten si tam zaskáče. Třeba ne všechno, ale něco si vybere. Ale ty největší monstra třeba na catty jsou proti našim věcem trochu jiná dimenze. Nechci, aby to vyznělo odrazujícím dojmem, nebo že nějak strašim, ale na Posh i catty už musí člověk být trochu vylítanej, mít s trailsama zkušenosti, dopady jsou dost prudký, má to hrany, každej skok je jinej, technicky je to úplně jinde, než českej zvyk dvou rovnejch dirtů…

Kdo tě jezdecky nejvíc zaujal?

Bez debat Foster, to je pán…ale vlastně každej kdo tam jezdil, mě zaujal. Už třeba právě tim, že snad všichni tam naskáčou všechno. Bez ohňostroje a triků, ale zandaj to.

Kolik lokálů se na spotech objevilo?

Na catty jsem viděl tak 10 lidí, na Posh při největší session asi dvacet. Skvělý ježdění ale pro mě bylo i v jeden podvečer, kdy nás na Posh bylo 5 a fakt jsme si to užili, povídali, řešili kola, ženský, káry…

DannyBoy, řekni o něm něco…

Tak tohle je slušnej kousek, hehe. Najednou se prostě na trailsech objevil kluk, jak ze seriálu IT Crowd, vybledlej, povolený břicho, brejličky, teplákový kraťasy…přijel na starym bmx se sedlovkou vytaženou někam nad řídítka, s xc helmičkou bez kšiltu. Já čuměl co bude, on si stoupnul na rozjezd a dal z první na čisto lajnu s transférama. Prostě řízek.

Plánuješ se tam ještě někdy vrátit? Nepřidáš se k nám příští rok?

Jednou se tam plánuju určitě vrátit, strašně mě to nadchlo. Jen abych se kvůli tomu nemusel znova ženit…

Myslím, že tohle je životní zážitek, který může člověka hodně posunout dopředu. Podle mě by výlet do PA Woods měl dát alespoň jednou za život každý, kdo to myslí s trailsy vážně, souhlas?

Tak to každopádně, hodně to člověku otevře oči a uvědomí si, co jsou to dobrý skoky. A ta škola ve skákání je neocenitelná!

Budeš teď s náma v lese kopat častěji, když jsi nasál tu inspiraci? Nebo nějaký vlastní spot? (Tomku, hlavně to ne:-D)

Tak Modřany už maj k PA Woods kousek, hehe…akorát těch lidí je tu málo a můj čas se taky nějak tenčí. Ale když jen trochu můžu, s lesem pomůžu, to je jasný!

Embedly Powered

This entry was posted in Czech stuff and tagged , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Rozhovor s eMTým o PA Woods a videjko

  1. kuba najman says:

    krásnej rozhovor, stručně o tom o čem bych ho čekal. Mtý by se mi prostě líbil na peknym cruiseru od SandM s pevnou vidlici a véčkem vzadu a byl by pokoj, hehe

  2. honza says:

    kuba: neblbni, dyť by se na tom přizabil 😉 🙂 Jinak rozhovor pěknej, závist největší samozřejmě 🙂 Toho DannyBoye bych chtěl viděl live….)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *