Robbo UK Albion interview

Thomas Robinson aka Robbo UK, zaznamenal jsem ho v PA na našem tripu s Kudrem v roce 2010, kdy bral ocenění za nejlepší styl na jednom (a možná více, už nevím) z Catty Woods jamů. Kromě vybroušenýho štýla na kole je spojen taky s anglickými Villij trails, pravděpodobně nejlepším spotem v Evropě. Hodně našláplý článek o tomto ortodoxním diggerovi a řekl bych v současné době zásadní postavě světové trailsové scény vyšel na TBB, jedná se o překlad z Albionu z roku 2011, přeložil Šimon Čechura.

Je to poprvé, kdy jsem si otevřeně přečetl přesně o tom, jaký je i můj postoj k trailsům. Jezdit je dobrý, ale stavět možná ještě lepší. Staví se celou zimu a jenom zimu, protože se nejezdí a je na to čas. Les je útěk, vlastní prostor mimo systém, kde si můžeš postavit svůj svět. Ať už jde o kopání, zevlení nebo ježdění, mysl je úplně jinde a je to hodně uklidňující, dokonalý relax. Zároveň ať přijde kdo chce, stavíme to pro všechny. My teda hlásíme narozdíl od Robba na ty mtb kluky, protože všichni chodíme taky do práce a přeci jen spravovat zbytečně rozbitý skoky zase není až taková zábava, když se člověk dostane po práci v 6 do lesa. Ale jinak přesně jak píše Robbo, na druhou stranu je to zase prdel to sledovat. Narážka na Eastside mi přijde trochu mimo mísu a upřímně ji moc nechápu, když většina lokálů z Eastside jsou vlastně lokálové z Posh a Catty (Credence parta). Naše zkušenost z Austinu je jiná, vždyť to všichni víte, hrot je jenom Hush. Je ale pravda, že Austin specifický je. Pobavila mě ještě poznámka o tom, jak za 10 let kopání mu hlína nikdy nepromrzla. Hehe, by borec u nás asi čuměl, až by mu lítaly jiskry od rejče, jak to bývá tvrdý. Dost už keců, kdo nečetl, klikejte tady a čtěte o jednom trailsovým šílenci, který to myslí opravdu vážně. Sakra, občas bych bral zpátky svých 20..

Jinak díky TBB, dobrá práce.

This entry was posted in Czech stuff and tagged . Bookmark the permalink.

2 Responses to Robbo UK Albion interview

  1. Šimon says:

    Díky moc za přesdílení! Jsem rád za každýho, koho čtení potěší.

    Já měl právě za to, že tu Vaší czech lajnu jste kopali na Eastside? Zjevně ne, je tak možný že jsem vzhledem k tomuhle svýmu omylu, při překladu zrovna trochu přibarvil. Tak snad ne moc. Ahhh

  2. hout says:

    Teď jsem si přečetl originál, je to v pohodě, napsal jsi to skoro doslovně. Já bych akorát určitě dodal tu poslední větu v odstavci, I do what you guys do. To je totiž přesně ono, to jsem leckdy říkal amíkům i já s tím, že můžou kdykoliv přijet k nám do lesa a jezdit si jak chtěj, nechci po nich, aby vzali do ruky lopatu. Hlavně na Catty bych řekl, že to berou trochu jinak.
    Stavěli jsme na Hush a byla to největší chyba našeho amerického výletu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *