Správné odpovědi kvízu a Houtova top 5

S kvízem jsem ještě marně čekal na odpovědi Kuby Bendy, když to bylo tak vyhrocené, kdo koho zná a nezná. Hout Tě Kubo v komentu vyzval jestli hraješ, ale jak jsem psal, na checktrails chodí jen hodně tvrdé trailsové oldschool jádro, tak to Kuba asi ani nezaregistroval, jinak si myslím, že by hrál s náma. Každopádně 1. – Alex Nikulin, 2. – Sean Sexton, 3. – Nikita Zharkov, 4. – Devon Smillie, 5. – Andreev Kostya, 6. – Irek Rizaev, 7. – Broc Raiford a 8. – Anthony Perrin. A ani za nic nevím, jestli je to správně, protože je neznám hehe.

Co mě ještě zaujalo, a že toho bylo na prvním obrázku týdne víc, je Houtova Top 5. Říkal jsem si, jestli bych dal svoji Top 5 a v tom mi začaly naskakovat jména, které se na prvním až pátem, ba co, na prvním až desátém a možná i na prvním až dvacátém místě, začaly předbíhat. Tak co, kdo vzpomíná a kdo zná? A kam bys Houte zařadil tyhle?

DMC Matt Hoffman Dave Mirra (R.I.P.)
Steve McCann Stephen Murray Tim Hall (Fuzzy)
TJ Lavin Colin Winkelmann (R.I.P.) Joe Kowalski (Butcher)
Brian Wizmerski Colin MacKay Jay Miron

Všechno bezesporu LEGENDY.

Mark Mulwille Chris Doyle Mike Clark (Hucker), Mike Aitken
Garry Young Bas Keep Sergio Layos Ryan Nyquist
Allan Cooke Corey Bohan Ruben Alcantara Morgan Wade
Simon Tabron Van Homan Alistair Whitton Brian Foster
Shaun Butler Taj Mihelich Dennis Enarson Cory Nastazio

Moji největší oblíbenci.

Chad Kagy Joey Garcia Kevin Robinson
Sean Burns Jamie Bestwick Mike Escamilla (RoofTop)
Josh Stricker Matt Beringer Troy McMurray
Rick Thorne Jimmy Levan Mike Laird
Kenan Harkin Leight Ramsdell Tobias Wicke
Markus Wilke

Rozhodně si zaslouží tihle všichni respekt, protože ovlivnili nejen mě, ale i vývoj FBMX.

A teď vybírej Top 5

This entry was posted in Czech stuff and tagged . Bookmark the permalink.

14 Responses to Správné odpovědi kvízu a Houtova top 5

 1. hout says:

  Tak jsem se trochu zamyslel a z první top 10 legendy nějak takto:
  1 Mat Hoffman
  2 Jay Miron
  3 Brian Foster
  4 Mike Aitken
  5 Taj Mihelich
  6 Ruben Alcantara
  7 Ryan Nyquist
  8 Joe Rich
  9 Dave Osato
  10 Morgan Wade / Corey Martinez / Van Homan
  A to mi tam ještě chybí někteří, např. Jimmy Levan. Nahoře bych ti jich Frenku spoustu vyškrtal, sice dobří jezdci, ale úplný top legendy to zase nejsou, třeba Mackay, Wizmerski, Wicke, Stricker, Garcia, Lavin, Kagy, Laird a další.
  Samozřejmě je to o tom, kdo je to top legenda, sám jsem se zamýšlel. Asi někdo, kdo to zásadně posunul nebo stále posouvá dále a to z různých úhlů pohledu. Chybí nám tam třeba Garrett Reynolds, ten by se dal považovat za legendu. V tvém výběru určitě chybí Joe Rich.

 2. frenk frantik says:

  Reynolds, přesně jsem na něj myslel. Je to new school stále jezdící legenda, ovšem né pro mě. Promíchal jsem zapomenuté riders a pořád jezdící a stále dávající pány a právě ti, co bys mi vyškrtal jsou ti zapomenutí, což je na druhou stranu škoda. Před 15 lety to byli moji Reynoldsové. Měl jsem rád jejich ježdění

 3. Tomek says:

  Moc pekne chlapci, velmi rad jsem cetl vsechna ta jmena,a s vyrazem ..”no dyt vid jee” jsem dojatej! Dekuji ;))

 4. hout says:

  No a vlastně tam ještě chybí Tomek Wondr 🙂

 5. frenk frantik says:

  Ani mi to nebudete věřit, ale jak nahoře píšu, že je toho víc, co mě na pic of the week zaujalo, tak v další věci jsou české Legendy. Tomka a Sašu Rovného tam mam na prvním místě a říkal jsem si, že další vymyslim. Jste mě předběhli 😀

 6. Kuba Benda says:

  Zaregistroval jsem všechno, ale nějak jsem neměl chuť odpovídat neustále na Houtovi narážky :-D. A za druhé hodně trailsové tvrdé jádro nejsem, ale snad podle vás jednou budu. Prozatím vám snad bude stačit, že mě bavi jezdit na kole a mám to rád. Teď k tématu, seznam jmen moc hezkej, ale i zbytečně dlouhej. Takže se aktulně přikláním na Hotouvu stranu ikdyž né na úplně na 100%. Mimochodem tohle všechno, co tady píšete je moc hezký. Starý dobrý časy, pravé legendy, stromy byly menší……..
  .. parkový krysy atd.atd.. Ale já bych se vás chtěl na něco zeptat. Kdy ste naposled byli jezdit? Kdekoliv, kdykoliv, jentak se projet na kole. Jen mě to zajímá čistě z teoretický stránky věci.

  • Kuba Najman says:

   Je mi 30, makam jak šroub, mám manželku, jezdím 3x tejdně všude možně. V zimě chodím cvičit(boulder, trx) snažím se naučit jógu… vše pro to abych takhle jezdil i ve 40ti :-))

 7. frenk says:

  Kuba je zpět a má dobrou otázku k zamyšlení. Řídítka v ruce držím každý den Kubo, i v zimě, ve sněhu, na ledu, nekecám. Sice od trekingového kola, ale situace si to žádá. Je mi jasné, že se ptáš na malé kolo. S tím je to horší. Nechodím do školy a nemam ve 2 padla, už mi není 15 ani 20 ani 25, v zimě je brzo tma. To jsou všechno výmluvy, ale hlavní je, že hlína v zimě nejede a park se mi už vymstil. Víš co je ale na BMX tak hrozně skvělé? Že to stačí mít rád, stačí když se Ti to líbí, když se potkáš se zajímavýma lidma. Přijeď se někdy zase podívat na Řáholec a zavzpomínat o čem to vlastně všechno je. Potkáš tam lidi, kteří nedrželi BMX kolo v ruce nikdy a přesto je znám díky BMX kolu. A jsou to skvělí lidi a přátelé. Pak jsou tam lidi jako já, mají kolo v ruce už málo, ale stále patří do té komunity. Nemusíš pro příklad chodit ani daleko abys zjistil, že někdo může patřit do BMX party a na malém kole nikdy nejezdil. Tímto zdravím Tvého tátu.

 8. Kuba Benda says:

  Já jsem se ptal jen čistě ze zvědavosti. Protože nedávno se u nás v parku objevil Benny a říkal, že ten čas si na to kolo prostě udělá. Já vím, práce atd. Neříkám proti tomu nic. Já jen díky téhle připomínačce jezdců jsem si vzpomněl na jednu věc. Jednou když jsme jezdili u TJe a po ježdění jsme se s ním trošku zakecali. Začal vyprávět, jak by hrozně rád začal znova jezdit, ale že má už strach a že už je na to starej. No TJovi v tu chvíli bylo necelých 40 a já tam jezdil s týpkem kterýmu v tý době už přes 40 Casey Joyce (Slayer) bylo a s dalším týpekm kterýmu bylo okolo 50 – Gary Laurent. A začali se mu hrozně smát. A řekli jednu hlášku, kterou slyšeli někdě ve skejtovým videu nebo někde podobně. Did you get old because you stop riding, or did you stop riding because you are old.
  Jednoduchá věta, ale i tak dost k zamyšlení. V tu chvíli už TJ neměl co říct a druhej den se s náma na chvíli i projel. Ale byla to jen chvilková naděje.
  Frenku BMX je skvělé o tom žádná. A jak sám říkáš, nemusíš se někdy dotknout kola, ale stačí ho mít rád a patříš mezi nás. Tohle je pro mě jedna z nejlepších vlastnostní na BMX, prostě nás nezajímá, kdo si, co si, proč si. Jezdiš si dobrej!
  Po tomhle, co si teda napsal, mě zaráží jedna věc a nemůžu si odpustit to nenapsat ikdyž vím, že si sebe brousím sekeru.
  Jaktože všechno, co se udělá v Jičíně je na 100% v pořádku. Ale jakmile někdo udělá něco mimo Jičín, a má to jen pár malých chyb. Je to úplně na nic. A dostane totální hejt. Takhle podobně je to s lidma, nejezdí hlínu je to ocas. Píšete jak moc máte rádi kolo atd. To je sice hezký, ale to že to někdo dělá jinak než vy znamená, že je to špatně, nebo že to kolo nemá rád? Jen jedna takový otázka, která mi vrtá hlavou už dlouho. A když už jsem dlouho neměl šanci se zeptat osobně a vedeme tu slušný konverzace. Musel jsem se zeptat.

 9. frenk says:

  Příhoda hezká. Otázka ne až tak směřovaná na mě Kubo. Ty víš, že nová lajna vymyšlená ve Stráži byla v JC k smíchu, přesto jsem u vás strávil nějaký čas a makal na ní s váma, i když jsem byl pak v JC pro smích. Ale mě to právě z výše uvedených důvodů v tu chvíli u vás bavilo, byla tam super parta, byla sranda, dělali jsme co máme rádi, jen se to bohužel nikdy nedoladilo k ježdění. Ale takových spotů, na kterých lidi nechali duši a nakonec to nikdy nejelo, nebo už jsou srovnané se zemí, Ti vyjmenuju několik. Jsou spoty lepší a jsou spoty horší. Je to dost i o zkušenostech, které prostě nasbíráš jen tím, že něco postavíš na pytel a musíš to překopat. Krásný příklad je Backyard digger, u nás tomu velil Hout a za 3 roky jsme viděli v JC uplně jiný koncept a styl, byl zábavnější, logičtější a tak jsem u nás začali překopávat to, co vlastně Hout s partou postavili. Proto je škoda, když si byl už několikrát ve státech, že ses na ty top světové spoty nepodíval a neviděl to. Kluci z lesa jezdí do státu na ty top spoty a pak taky probíhá v JC velké překopávání nebo stavění nových lajn a staré už se ani neopravují.
  Ale znám i Jičíňáky uznávané spoty mimo JC. S těma lidma se podle mě pleteš. Pejda je v lese vždy vítán, Banán taky, Ty taky, nechci mluvit za lesapána, ale myslím, že každý, kdo se nebojí lopaty a chce se projet, je v lese vítán. Mě takhle kluci přijali před 12 lety a od té doby jsem tam nechyběl na žádném Řáholci. Snažím se jezdit i mimo Jam. Pokud je někdo ocas, je jedno kde jezdí. Nevím, co přesně mezi váma s tou lajnou ve Stráži bylo, ale očividně jsi to pořád nezkousnul a leží Ti to v žaludku. Přijeď to někdy spláchnout pivem nebo kofolou.

  • hout says:

   Každej je v lese vítán, ať už se bojí lopaty nebo ne. Pokud se nechová jako debil a nedělá v lese bordel, je vítán. Výjimku tvoří snad jen horský cyklisti se slabšími skills, to jsou obvykle velcí ničitelé a to úplně nechceš.

 10. Kuba Benda says:

  Všechno co si napsal, tomu naprosto rozumím. Vždycky Ti za to budeme vděční. Lajna možná ještě pojede možná ne.
  Tady nejde vůbec o žádnej spor mezi náma. Ani trošku. Ptám se všeobecně. Nejde o moje názory/problémy ani nic podobného ptám se čistě všeobecně.

 11. hout says:

  Ach jo Kubo, ty jsi z toho asi v prdeli víc, než bychom všichni chtěli, jak se to tady rozjelo. Až mě skoro mrzí, že se vůbec něco rozjelo.
  No a když se ptáš, tak ti taky odpovím. Celý loňský rok, dokud jsem si nezlámal ruku, dával jsem les každou neděli, když bylo hezky, tak s kolem, když ne, tak bez kola. Na podzim jsem zase docela jezdil, neděle, když to počasí dovolilo, párkrát taky u sebe na zahradě i v týdnu. V zimě zásadně nejezdím, už to dodržuju možná 15 let, s výjimkou samozřejmě výletů za teplem. Radši stavím les, baví mě to pořád stejně jako ježdění. Letos to zase chci držet v ruce aspoň jednou týdně v lese, někdy se daří, někdy ne, každopádně se kolem baráku projíždím s prckem i několikrát týdně. Ale přesně jak psal Frenk, o tom to vůbec není, člověk může být bmx srdcem i duší, aniž by jezdil častěji než jednou za měsíc, přitom je mnohem víc bmx než spousta dětí, který si kérujou bmx všude možně a v 25-30 končí. Zrovna jsme přijeli z toho Swampfestu, potkali jsme tam tolik legend, který jezdí už málo, ale pořád jsou hodně bmx. Žijou to, sledují to, baví je to. O tom to je.
  Druhá otázka, respektive věc, která ti vrtá hlavou, dovolím si zareagovat. Jak to, že všechno co se děje v JC, je na 100 % v pořádku? Já nevím Kubo, je? Děláme věci, jak nás baví, stavíme si svůj spot, píšu blog, pořádáme akce, výlety, žijeme bmx. Děláme to na 100 % v pořádku? Já nevím a upřímně je mi to úplně jedno, nás to baví. Že všichni okolo dělají všechno na hovno? Ale kde že Kubo. Pohořelice super práce, Milevsko dělá dobrý jamy, Pejda má skvělou akci, to Ústí nad Orlicí se mi moc líbí, Czaro jam kluků z Čachovic, různý street jamy mají dobrý vibe, alespoň tedy z fotek a videí, Bikehall se dělal roky na vysoký úrovni, všechno super práce. Když máš teplý pivo a já ti to napíšu, je to strašný hate? Ať si to každej přebere jak chce, respektive si myslím, že moc není co přebírat, vždyť je to všechno jasný. Nebo ne?

 12. Kuba Benda says:

  Houte asi jsme se nepochopili, nebo spíš ty si mě pochopil špatně. Jsem rád, že si tady s váma můžu vyměnit nějaký názory. Něco si počíst, něco se naučit. Jestli vy to berete jako nějaký rejpaní, nebo že jsem z toho nějakej našťastnej, tak to vůbec není. Zkrátka ste všichni starší a já se vždy něco rád novýho naučím a přečtu to je vše.
  No hele, nemám Ti k tomu, co říct. Vlastně máš pravdu, ale já jsem to myslel trošku z jiný stránky, než si odepsal. Ale to je fuk.
  Díky moc Houte a Frenku za konverzaci… Houte, dobrý čtení ze SwampFestu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *