Ben Hennon

Ben Hennon, co k němu říci. Poprvé jsem ho zaznamenal na jednom z legendárních Worlds v Kolíně nad Rýnem v roce 2004, dával tam flipwhip, což byl v té době megatrik a česká parta mu neřekla jinak než “vyndánek”, protože ten týpek byl fakt vyndanej. Rok na to se objevil v Praze na MS a dával tam dokola flipwhip přes spinu s kozou, pokaždý na zem, sekal se jak svině, totální masakr, nikdo nechápal nic. Příběhů jako tento by se našlo bezpočet, každopádně ať se Ben Hennon objevil kdekoliv, upoutával na sebe pozornost jak svým časem stále vybroušenějším ježděním, tak i nekompromisním “I dont give a fuck” přístupem, za který si mě získal. Týpek jako svině se vším všudy, jakých se ve světě bmx objevilo pár a v Evropě vůbec. Ben jezdil dlouhý roky za Vans a zcela v souladu s jeho punkopřístupem, jednoho dne si řekl “a dost”, zvedl telefon, zavolal Andy Zeissovi, team manageru Vansu (který mimochodem fáknul kdysi Berana, že ho nechce, protože mu typově nezapadá do týmu, muhahá), a řekl končím. Svět bmx tím přišel o jednu z velmi výrazných osobností, která mu bude chybět, žádná o tom. DIG vydal článek právě o Hennonovi a jeho letech ve Vansu slovy právě Andy Zeisse, koho by zajímalo, čtěte zde, je tam i pár zajímavých foteček. No a vyšlo k tomu tohle video, pravděpodobně poslední bmx video Bena Hennona, stojí za to.

Mimochodem, našel jsem si jeho instagram a má tam fotky, jak dává svoje první fighty v MMA, co dodat, prostě Hennon!

Posted in Czech stuff | Tagged , | 1 Comment

Flashback – L.E.S. trails 2011

Rok 2011 byl nejsilnější rok lesa. Největší lajny, nejlepší šejping, nejostřejší dopady. Vrátili jsme se s Kudrem ze států totálně zblblí, jak taky skoky můžou vypadat, přeci jen dva měsíce v PA a pak Austin a Speedball každý den, to člověka někam posune. Kudr byl zamilovanej a začínal s kapelou, nijak moc to s lesem nehrotil, ale já byl nakoplej jako nikdy. Místo hledání práce jsem trávil každý den od rána do večera v lese s lopatou, nahazoval a nabrušoval co jen šlo, někde jsem to i trochu přehnal, přiznávám. Přesto tehdejší Backspace, BIG DIG, Velká z dropu, do nebe vysílající Střed, to jsou nezapomenutelné lajny. Ze států jsem byl tak vylítanej, že jsem to všechno najížděl z první bez helmy, no problem. V létě jsem se do toho ještě rozvedl, završoval svůj rok prázdnin, nedělali jsme nic jiného, než že jsme jezdili. Přijel Mark Potoczny, nezapomenutelný Řáholec Jam, jo byl to ten, co Kuba Hrot házel kolem, Benďák s náma kámošil a zařídil gril na uzenou kýtu, s jejíž ohlodanou kostí se nakonec v dešti dva týpci řezali ve stylu flinstonovskýho wrestlingu v mezeře za klopenkou a Meloun je zeshora pochcal, což zápasníci kvitovali s neskonalým nadšením, stejně jako my ječící okolo. Bylo to dost. Na plech vyndanej jsem si pak na Kill the Line zrasil nohu a ten rok dojezdil, díky čemuž jsem mohl natočit tento edit, který více než dobře zachycuje nejlepší éru lesa. Mimochodem, tehdy se jezdilo ve velkým dokud to jen šlo, letos jsem poslední session dával v lese já sám před možná třemi týdny, protože už nikdo jezdit nechce. Doba se mění, se vším všudy. Tady jedno videjko ze zlatých časů, nejlepších lesních dob.

Posted in Czech stuff | Tagged , , | Leave a comment

7 days later – what really happened to Robbo

Jeden překlad o jednom hustým týpkovi a hustý věci, která se mu už před nějakým pátkem přihodila (2016 tuším). Ano, mluvím o Thomasu Robinsonovi aka Robbovi. Jeden z nejuznávanějších trailsových mistrů tělem a duší, velký štýlař a typ se vším všudy, digger na proslulých Villij trails. Už kdysi jsem házel odkaz na jeho rozhovor, který přeložili na TBB, rozhodně stojí za přečtení. No a Robbovi se stala v roce 2016 (fakt si nejsem úplně jist, ale myslím že 2016) životní tragédie a o tom je následující článek. Trochu nás předběhlo TBB, které to pustilo ven akorát v době, kdy mi to Volunteer Horča házel do mailu přeložený. Říkám Horčovi “sorry kámo, je to pešek, hodíme to do koše”, ale když jsem si přečetl verzi na TBB bez jakéhokoliv úvodu, odkazu, jakékoliv vlastní přidané hodnoty a především s obrovskou chybou v překladu ohledně toho, jak se to vlastně stalo, nasral jsem se a rozhodl se, že to pustím i sem, ač se jedná víceméně o to samé (až na tu chybu). Vzhledem k tomu, že se naši čtenáři stejně moc nepřekrývají, jde asi o hovno. Takže kdo neví, co se stalo Robbovi, klikejte dále, je to docela mazec.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged , | 4 Comments

H-trails: End of Season

Letošní rok je nejlepší co pamatuju z hlediska počasí, alespoň tedy toho lesního, trailsovýho počasí. Proto nám sezóna stále nekončí, i když už jsme si vystřihli před pár týdny na Háčku konec sezóny. Byla to znovu hodně povedená akce s tak akorát počtem lidí i jezdců, bylo nás tak kolem 50ti sakum prásk, už jak jinak než v pátek Milevsko, pokalili jsme, pojezdili jsme, pokecali jsme, zasoutěžili jsme, bylo to super. Dokonce i prachy nakonec tak nějak vyšly, že jsem v tom nezahučel raketu, ačkoliv se jelo pivko i burgery v podstatě na samoobsluhu. Mezi highlighty rozhodně patří Tomek Vondr a jeho pokusy o 270 na hipu za druhou klopkou bez jakéhokoliv varování, prý si o to ten skok říká, potom Souška a jeho beko na hipu po třetí klopce, Příba komentující všechno a všechny a Rendolph, protože je Rendolph. Díky všem co přijeli a dobře se měli, díky Souškovi s Rendym za pomoc se vším, zase někdy příště, díky čau.

PS: Mimochodem, padla řeč taky na Kalbus, prej má Příba dvoupatrák.. Že by za rok? 😀

Posted in Czech stuff | Tagged , | 3 Comments

Trocha nostalgie

Saša pustil na TBB jednu pěknou vzpomínku na doby dávno minulé. Troufám si říci zlatá éra českého FBMX, éra X-cupů. Sjíždělo se nás tehdy spousta, mělo to energii, mělo to grády. Skoky bývaly zpravidla špatný, na dnešní poměry téměř nejezditelný, ale to nás tehdy až zas tak netrápilo. Člověk si prostě natáhnul chrániče a jel dávat. Večer mejdan a tralala, vše v gesci kluků z 4elements, kteří to dělali s nadhledem a na pohodu, zároveň relativně dobře. Cvachi coby speaker a Zee pouští pecky, sakra to mi chybí ještě dnes. Škoda, že ta doba je dávno pryč a nikdy už se nevrátí. Klikejte tady pro pořádný kus nostalgie. Díky za vzpomínku Sašo.

Mimochodem, není ten plagoš s Žiri Karlíkem z plzeňský Lopatárny boží? Chci Žiriho 🙂

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Video – Řáholec Jam 2018

Po Tvrďasovém reportu přichází ještě jedna vzpomínka na letošní Řáholec a asi už poslední. Zdenda, poslední příchozí a současně nejmladší člen lesní party z Jičína, celý den poctivě točil materiál a pak dlouhé hodiny stříhal, aby jsme se my, parta debilů, mohli opřít do sedačky a s přiblblým úsměvem na rtech vzpomínat, jak nám bylo hej. A taky, aby jsme mohli za pár let u píva vzpomínat se stejně přiblblým úsměvem a sázet se o deset litrů medového Jacka, jestli to byl ten rok, kdy přijela po jedenácti “čistých” ročnících do lesa sanitka hned dvakrát, a jestli je to ten rok, kdy si Tvďas zlomil stehno. To vše dělá Zdenda nezištně, jen proto, že to má v lese rád. Díky za to a respekt kámo. Ještě chci dodat, že kvalita jeho videí jde neskutečně dopředu.

ŘÁHOLEC JAM 2018

ČTI POPISEK———————————— ŘÁHOLEC JAM 2018 [11.8. 2018, L.E.S. Trails, CZ] http://checktrails.com/ Song: Aces – Playin’ Oldschool http://bandzone.cz/aces Miniatura: https://www.instagram.com/emetphoto/ Lumix G7+14-140mm Business Mail: zdenekjindra72@gmail.com Video by Zdeněk Jindra Odběratel při uploadu tohoto videa: 15715

Posted in Czech stuff | Tagged , , , | 1 Comment

Skalka Trails – short edit 2018

Jirka Zouhar se na týden vrátil zpátky na rodnou půdu z Islandu, kde už bude skoro rok, ale napsal mi dobrou zprávu, že to v lednu na zmrzlém a počasí nepřejícím Islandu balí a vrací se snad zase na chvíli domů. Jak znám Jirku, tak v Čechách dlouho nevydrží. Každopádně jeho domácí spot stále drží při životu Jirkův brácha Honza a Peca Kubín, kteří mají na krátkém editu nejvíc záběrů. Parta ze Skalky pořád jede a Jirkove videa jsou čím dál našlapanější a vymakanější. Čumte.

Posted in Czech stuff | Tagged , | Leave a comment

Řáholec by Tvrďas

Letos se Řáholec Jam reportu asi nedočká, tak mě napadlo oslovit Tvrďase, jestli nechce napsat aspoň pár řádků o tom, jak prožíval jeho nepříjemný crash, co se dělo před tím a co bezprostředně po tom a jak na tom aktuálně vůbec je. Lukáš souhlasil s tím, že se stejně hrozně nudí, a že mi tu pěkně hnusnou zlomeninu naservíruje se vším všudy. Se zlomeným stehnem má zkušenosti asi málokdo, tak jsem spíš čekal krutě podrobnou diagnózu a lékařský rozbor, jako jsem psal já o kolenech. Ale né nadarmo je Lukáš Tvrďas a svoje pocity z Řáholce popsal formou reportu, že se v L.E.S.e řáholci pilo, soutěžilo a bylo nám dobře. Vlastně úplná pohoda. Za takhle klidový přístup má můj nekonečný respekt.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged , , , , , | 1 Comment

PA trip 2018 – část druhá, dlouhá a poslední

Druhá a poslední část povídání o našem americkým výletě. Je to dlouhý, je to jak to bylo. Koho to zajímá, jak se ta lesní banda měla, račte vstoupit.

Continue reading

Posted in Czech stuff | Tagged , | 1 Comment

H-trails: End of Season 2018 info

End of Season 2018.. je to smělé tvrzení, sezona nekončí dokud se dá jezdit. Na druhou stranu, možná to bude poslední letošní větší setkání té širší české trailsové party. Takže proč ne. Co se tedy bude dít? Příští týden se sejdeme, kdo chce přijede v pátek, kdo chce přijede v sobotu. Dáme si píva, dáme si pohodu, dáme si to ve vlaku klopenkama z kopce dolu Houtovou zahradou znovu a znovu, protože nás to baví. Cíl dne jediný, mít se dobře a užít si pospolitě tohle parádní babí léto, které nás letos potkalo. H-trails jede, kdo tady byl loni, dobře ví, o čem tento unikátní spot je. Žádný pevný program ani harmonogram není, jistý je jenom to, že navečer rozpálím gril a pro všechny budu vyrábět Burgery jako kráva od pana Svíceho, však víte, že tahle věc zatraceně chutná a k dobrý session a sklenici zlatýho moku se hodí jako nic. Kdo žije se zvířátkama v klidu a míru, mám pro něj připraveny hermelíny na gril, žádný stres. Večer je jistá promítačka videa Trekt Op Nieks od nám dobře známé belgické party z MX trails, loni mi přišla placka v pondělí po Řáholci, takže dáváme letos. Věřte, že z partu Foerskeho si sednete na prdel a z některých vychytávek na MX trails taky. Co dále? Oheň, pohoda, možná soutěž a možná ne, možná koncert a možná ne, nechávám to otevřený, jak bude chuť a nálada. Zváni jsou všichni příznivci dobrý věci, ať už jezdí na malým, na velkým nebo vůbec nejezdí. Zároveň nejde nic na FB, jestli chcete sdílet tenhle článek na sociálních sítích, nemám s tím žádný problém.

Spát se dá venku pod širákem nebo ve stanu, místa je tu dost.

A ještě jedna informace, ve stejný den pořádá žena lháňský jarmark (info na FB tady), kde se dají vykšeftovat (případně koupit) zajímavé věci. Pokud máte ženu, kamarádku něhoko, kdo něco vyrábí, vemte ho s sebou, budete mít plusový body. Pokud něco sami vyrábíte, vemte to taky s sebou. Kšeftuje se se vším, od zeleniny a ovoce přes domácí chleby, koláče, marmelády, šťávy, mošty, cidery až po ozdoby a šperky, proč ne.

Suma sumárum:

End of Season 2018, sobota 22.9., H-trails, Lháň 14, Radim.

Ježdění, píva, gril a chill, lháňský jarmark, česká premiéra videa Tekt Op Nieks, pohoda jazz. Sponzoruje Hout, zváni jsou všichni.

A tady pro vzpomínku video z loňska z Happy Dirty Garden, ať je jasný, o co přibližně tady může jít.

A tady teaser na belgický videjko, který si večer dáme.

teaser trekt op nieks from jelle nys on Vimeo.

Posted in Czech stuff | Tagged | Leave a comment