Rok 2022

Frenk to trochu vyzval, co že se to děje, že se neděje nic. Ono je to tak nějak výstižné, prostě posezónní ticho. Občas si z nostalgie čtu některé své starší články, kde se několikrát zmiňuju o konci éry, 2015 nebo 2017? Kdo ví, jisté je, že lesní éra plná ježdění a elánu je dávno pryč. A maličko mám pocit, že se mění celé to naše trailsové podhoubí české, holt stárneme a už jsme velcí se všemi radostmi i strastmi, který s tím souvisí. Partu jsem neviděl ani nevím, v lese jsem nebyl stejně dlouho, hraju ping pong a hotovo. Na druhou stranu je potřeba říci, že to nebyla vůbec zlá sezóna. A tak se k ní trošku vrátím, kdo chce, ať čte.

Přes zimu se nedigovalo, jelikož jsem se učil znovu chodit, berle jsem odhodil někdy v půlce března a ještě v dubnu trochu pokulhával, takže nic moc. První lesní setkání Houtskejch 40 a Vítání jara, to nám bylo hej. Ještě jednou díky všem za oře, k tomu nejde nic říct, je to dost. Pátek super, v sobotu bylo veselo, večer už moc nevím. Jo ale taky první jízdy zlehka na Panně dolu a dokonce v nejvíc hecu docela už nakalenej proskakuju Baby lajnu, ha a to mi v nemocnici doktor říkal, ať to kolo rovnou prodám (a to jsem přiznal hovno a týpek si myslel, že jsem nějakejtrapnejhorskej cyklista). Jiskra naděje, že to letos půjde a chodíme s Matesem skoro každou neděli cvičit nohu na tý Panně a semtam Baby lajně, jak jen bolavý kotník dovolí.

Kudr dělá akci v Železnici na pumptracku, mimochodem pěknou akci, nechávám se ukecat k majku a za odměnu chci od Kudra pomoct s Háčkem, kde jsou na kaši klopenky a už dva roky to nejede. Najman slibuje pomoc, Saša, Tomek, k tomu kavalérie od DirtyParks, v půlce července se scházíme a makáme, co to jde, aby to bylo. Trochu nevychází propočty s betonem, a když někdy v 7 večer s jazykem na vestě máme pořád půl kontejneru tuhnoucí sračky, začínám být trochu ve schíze z představy, jak to celý další den sbíječkou dostávám nasranýmu Kudrovi z kontejneru, aby mohl v pondělí valit zpátky do worku. Parta však jede v hecu a do tmy betonujeme všechno, co nám přišlo pod ruku, což se ukázalo být sakra dobrý nápad. Příště už to dobetonujeme celý a bude, konec šejpingu a všech voserů, hehe. V neděli ještě myslím Mlaďák s Najmanem dávají šejping a možná snad už večer to testujeme, no jede to náramně a já poprvé po 10ti měsících skáču trošku větší skoky. Noha se hlásí, ale dá se to. Radost.

Hobluju Háčko celý týden co to jde, je teplo a hezky, každý den pár jízd po práci, yesjou. Malá naděje, že bych se mohl za ten týden dostat aspoň trochu do šejpu, abych si skočil v sobotu Vápno, jelikož za týden je Vápenka jam. Moc tomu nedávám, na Vápno musí být člověk fyzicky ready, v kondici, jinak tě to může sežvejkat a nepěkně vyflusnout, a to nechceš, obzvlášť s ještě ani zdaleka zahojenou nohou s tunou železa uvnitř.

Pátek ráno 22. červenec léto jak vyšitý nabírám Kosáka a valíme do Milevska, koupák a tak, navečer Vápno a co teď? Shit, nechce se mi sedět a koukat, tu lajnu mám rád a znám ji jak svý boty. Hec jak pes, jdu si to projet, Baby lajna a potom nahoru, nemyslím na nic,napodruhý proskáno, no ty krávo. Sice sílu nemám a noha se kroutí, ale kurva yes. Večer euforii trochu tlumí Kosák svým nekompromisním Hout-runem, haha, to je vůl. Další den Rocky Balboa, ale je mi dobře díky tý jízdě na Pravý a nijak mě nesere, že s nateklým ksichtem jezdit nejde. Vápno akce jako vždy, prostě super.

Zpátky do lesa a hned několik dobrých sessions, hlavně tedy s přespolními, kdy se skoro každou neděli někdo objevil. Petr Soubusta s rodinkou, Šráma a kluci na horských, místní legenda Křeč se vrátil na malýho koně, jej to mám radost, Mahu jezdí ze Suchdola, Mates chodí, občas Kudr, dobrý to je. Pouštím se pomalu do Dicka, zase kousek dál, to je stejně lajna.

Láme se Najman, což je škoda, vyzýváme v srpnu bez něj trip do Berlína se Suchdolákama a Rubenem, chčije celý víkend, ale v Mellowparku je hudební fest a stejně je nám dobře. Na konci léta na den rok od mýho zlámání opět Víkend v lese, který začínáme v pátek na H-trails, kterýžto spot láká partu víc než les, přeci jen nejel dlouho a je prostě specificky boží s těma klopnama, pokud je to jednou za čas. Takže pátek parta veliká, ježdění do haleluja, Kosák poprvé na kole od zlámání kyčle v květnu a nakonec naskakuje, večer večírek a v sobotu unavený les, moc se mi to všechno líbilo.

Podzim drží počasí, v lese docela jedou sessions, s Kudrem, s Mahuem, který k nám vlastně poctivě jezdil celý léto a naučil se na jistotkuDicka, dobře von, s Křečem a kde kým, podzimní les a magie, nádhera.

Suchdol hecuje pojezd u nich, zařizuji si to a valím, počasí na pytel mega voser, kluci mají peška.  No ale co, bereme cajky a jde se digovat, jelikož trailsy se samy nepostaví. Jen mě trochu mrzelo, že jela celá partie jezdit na Štvanici, místo aby šli pomoc lokálním felas. Sakra Suchdol je teď mám dojem jediná opravdu funkční česká banda, kterou to baví, všude jezdí a s občas fest vyndaným Křenem reprezentuje po všech stránkách do plných, bmx kámo. Respekt a nic než respekt si kluci zaslouží.

Na konci října dělá Kosák Halloween, jsem nachcípanej jako debil, ale počasí Kosákovi nejvíc přeje a tak se jedu na chvíli mrknout. Jezdí se a vypadá to hezky, sice víceméně tři skoky, ale prostě nice. A ten transfer vyndanej, prej Křen že to půjde zkusit, tak jo říkám, dvakrát rovně a pak 360 vole. Ha, ten vůl za to po pár jízdách fakt vzal, málem si vyrazil zuby o řidla na dopadu, no masakr. Po 720 na Vápně před lety opět ultra vyndávka od tohodle blázna, neskutečný. Celkově super akce, jen tedy ten podzim už je studenější a opět trailsová parta skromná, spíš takový to dirtový jádro, Wenca, Franta Nebojsa a tak. A taky Studna, to je stejně štýlař, sakra škoda ho na tom motokole, i když na tom vypadá moc dobře, to je zase pravda. Po akci musel Kosák zbourat zpáteční část lajny, upřímně mi moc nedávala smysl a vůbec nevím, kam to chtěl Kosák vést. Ale škoda stejně, sakra práce v tom bylo.

No a potom už nic. Ale málo to nebylo, co říkáte? Jsem zvědav, co bude za rok. Já se chystám začít další digovací zimu v lese, byť času je podstatně méně než poslední roky. Každopádně mám tam rest, ta Nová svině, co mě vysypala, přeci nemůže nad Houtem vyhrát, takže chci udělat nový příjemnější začátek a trochu poladit pár věcí, aby se za rok mohla konečně najet a zajet. Ještě jedna dobrá lajna dolu mi vedle Dicku a Bordelu chybí, jsem zvědav, jestli se nám podaří dostat ji do stejný vyladěnosti, jako Dick a Bordel je. Zbytek lajn tleje a hnije, letos se tedy trochu zprovoznilo WC, ale nejsem si jist, jestli to má budoucnost, zkrátka nás moc nebaví. Levá a Střed to mají asi definitivně sečtený, Střed už jsme vlastně začali pomalu rozebírat. Levý mi je trochu líto, byla to kdysi vytuněná lajna, ale holt zub času nezastavíš a stojí tam v tý podobě někdy od 2009. Každopádně les jede dál, alespoň v rámci možností jede dál.

Více nic, třeba zase někdy něco, hodím vám sem foto z vánočního digu, který bude, to je jasný. A možná bude jeden vánoční dárek pro všechny ultras, staytuned. Díky čau.

Fotky jsou od Kuby Najmana, Zdendy TV a moje.

 

This entry was posted in Czech stuff and tagged . Bookmark the permalink.

One Response to Rok 2022

  1. Tomek says:

    Jsem rad za tuhle partu plnou divociny, pratelstvi a vernosti. Rychlejs a vejs!
    Dekuji vam!
    Trails league forever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *