NZ trip – Queenstown by Jirka Zouhar

Na mailu mi přistál další horký materiál, tentokrát od Jirky Zouhara přímo z Queenstownu z asi nejprofláknutějšího spotu, který každý zná díky několika závodům od Redbullu. Jirka posílá nějaké fotky, které jsou v galerii pod článkem a dvě videa, jedno čistě z ježdění a druhé mapuje cestování s jeho drahou polovičkou, přikládám oboje. Jen doplňím, že podmínky na tvoření videí má Jirka docela komplikované a pokud to débé odtud nepřevezme tak jsme jediný web, kde se na Jirkovi zážitky můžete podívat.

Embedly Powered

Tak se hlásím z Queenstownu. Bydlíme v autě a tento článek píšu z jednoho kempu, kde jsme se nakonec zabydleli. Jmenuje se Qbox. Je to motor home, jejichž veškeré zázemí je postaveno z kontejnerů, tedy boxů. Proč tady? Jsou levní, ke skokům to mám asi dvě minuty.

Na druhou stranu si někdy připadáme jak v Německu, plno Němců a je jich opravdu hodně, jsou hluční a dle mě se jim na Zélandu vyhnout prostě nedá. Nesnáším je a celý jejich jazyk! Proto tvoření videií v kempu v oné místnosti s energií sdílené s několika němci je opravdu něco!

Pojďme, ale raději k městu a skokům. Queenstown je prý nejhezčí město na Zélandu a opravdu je. Může za to poloha u jezera Wakatipu a okolní hory působí jako bysme se právě nacházeli v gallerii plné obrazů, které jsou nasazené na sebe a v některých případech vedle sebe vůbec nepasují. Jsme tady tři měsíce a na Jižním ostrově jsme poznali pár měst, ale tady se cítíme opravdu nejlíp. Určitě za to taky může fakt, že práci jsme sehnali hned druhý den, v druhém hotelu, který jsme cestou náhodou potkali a řekli si, že to zkusíme tady. Děláme housekeeping, do češtiny prostě úklid. Já uklizím na luxusnějších apartmánech a moje milá motel, nicméně se to pořád nějak mění, protože jakákoli organizace práce tu neexistuje. Všechno musí být rychle, kvalita je až na druhém místě. Chce si na to holt zvyknout. Nicméně naše hlavní kontrolorka Eliana je brazilka, někdy mám pocit, že po mě jede :D. A občas z ní fakt teču, ale je to zábava, oni tu práci strašně žerou a nám jde jen o ty dolary.

Pojďme, ale ke skokům. Spot je na super místě na ulici Gorge Road. Skoky jsou veřejné. Malé lajny se dají jezdit celý den a ty větší se po skropení otevírají mezi šestou. Místní parta se o skoky opravdu pečlivě stará a jezdit tohle je fakt zábava. Nicméně je tu pár věcí, které mi vadí. O skocích jsem si hledal informace dlouho před odjezdem, není snad nikdo, kdo by tento spot neznal. Je fakt provařený. A to mi možná trošku kazí večerní pojezdy. Denně není vůbec problém, aby jezdilo dvacet lidí i více. Půl na půl malé velké kola, snad těch velkých i více. A proč tolik lidí? Od malých kluků až po ty starší? Skoky jsou opravdu pro každého. Kdo si projede menší lajny a trošku se hecne, naskáče i ty větší. Ke konci se skoky zbíhají do jednoho společného dopadu.

Chybí trošku pojezdy z Motueky v pěti lidech, pohodička na rozjezdu. I přes moji angličtinu jsme s místníma nějak pokecali a zasmáli se.

Queenstown je jiný, je tu spousta lidí jak ve městě, tak na skocích.

Stihl jsem stvořit kratší video, lajny popisovat nejspíš nemá cenu. Přesto všechno zatím Queenstown hodnotíme jako nejlepší místo, které jsme zatím poznali a pár týdnu tu ještě zůstaneme, pak už pánujeme návrat na sever.

Být tady a nepoznat PMP, to bych nepřežil. Problém je v tom, že Auckland je na druhém ostrově na severu a po zjištění informací, kdy nejlépe jezdit na PMP je únor, březen. Takže to musíme proletět trošku rychleji, než jsme plánovali. Ale těšíme se a během tří týdnu nejspíš vyrážíme cestovat a dorazit až na PMP a někde poblíž se zabydlet na delší čas. U mě vše. Brzy přijde ještě Wanaka a snad i další kratší zastávky ale hlavni je ta v Aucklandu.

Embedly Powered

This entry was posted in Czech stuff and tagged , . Bookmark the permalink.

2 Responses to NZ trip – Queenstown by Jirka Zouhar

  1. A says:

    Tak ji vydupej cype. Kolikrát budeš mít ještě v životě možnost dupat Brazilku haha

  2. Adam says:

    Ahoj Jirko,
    už se těším na report z PMP. Jsem opravdu zvědav co na to řekneš. Buď připraven i na zklamání.

    tak ať se daří a pamatuj, brazilie je divoká země 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *