Barceloooona

Právě mi Jirka Zouhar poslal report a video z jejich trails výletu do Barcelony. Podle fotek na efbíčku bych řekl, že si to užili. Sice byli nějké zlomené ruky a různé další výjebávky, ale i přes to to stálo za to. Teď už je Jirka na Maltě. Tuším, že s Kubou Najmanem a Honzou Klingerem. Předpokládám tedy, že se můžeme těšit na další report. Stay tuned 🙂

Tak jo, já čekal, že report napíše někdo jiný, ale nikdo se k tomu nemá. Tak to vezmu nějak podle sebe pěkně od začátku. Léto uběhlo pěkně rychle a je tu zase listopad, čas kdy je den kurevsky krátký. I když musím říct, že lepší listopad jsem snad nezažil, aspoň co se ježdění týče, protože jezdit na louce ještě 12ctého je fakt luxus.  Nicméně přesně ten den jsem jezdil už na docela mokré hlíně. Trošku mi ujelo přední kolo a já se tak debilně pohnul a ruplo mi v zádech, s těma jsem bojoval v podstatě už od léta. No co teď? Letenky na patnáctého směr Barcelona koupené. Tak teda v neděli v jedenáct s přítelkyní sedáme na letadlo z Vídně. V tu dobu je zbytek party už na místě ve složení Tomáš Kašpar, Jan junior Pečeňa, Adam Knespl, Lukáš Tvrdý, Jiří Fíbí Fibiger plus holky, ty asi nebudu vypisovat podle jména :D.

Za dvě hodiny jsme už v Barceloně na letišti a po nějaké době zjišťovaní, jak nejlíp do centra se dostáváme i tam. Díky klukům, že nás nechali spát u nich. My v podstatě tam byli “načerno”, protože jsem nějak nebyli rozhodnutí zda-li dáme tento výlet a nepoletíme jinam, ale nebyl s tím žádný problém. Snad jen, že jsme spali na zemi, naštěstí jsem měl kolo zabalené v molitanech, což byla taková karimatka plus spacák. Snad jen pro ty záda to nebylo úplně cajk.

No pojďme k ježdění. První den, La Poma. Velký bikepark s novým skateparkem, dvěma dirtovýma lajnama a nově trailsová lajna plus nějaké pumptracky a dualka.  Za osum éček tu můžeš  jezdit celý den. Cena jde srazit dolů, když jdeš třeba jen na park nebo na dirt. Chvilku si projíždíme skatepark, je fakt super. Podle mě nejlepší v Barceloně. Po chvilce jdeme omrknout hlínu. Je podzim a slunce hodně dole a já si sakra říkám jak mohli jen u takto velkého projektu postavit skoky rovnou proti slunci? Jakmile se odrazíš nevidíš nic. Místní sice jezdí, ale mě to pěkně sere. Trails lajna nevypadá špatně. Vyskakovák z klopenky tři skoky, hezký transfer plus další dva. Ovšem lajna zavřená, protože je v samém rohu parku a jak je to slunce dole zase nesvítí dolů do úček, takže mokro. No nic, pro mě je La Poma spíše pro horské kola, když nepočítám skatepark. Na La Pomu určitě jen tak nezapomene Junior, který si tu nějak nesmyslně zlomil ruku. Pěkný dojeb.

Po večerech jezdíme nějaké skateparky a pijeme piva. Objíždíme taky nějaké street spoty, těch je tu opravdu hodně, jen jezdit na nich neumíme tak si aspoň říkáme, tady dával tam ten tu a to.

Středa 18., další v plánu Lost trails v Mataro.  Z kontaktů se nám nikdo neozýval, dorážíme na skoky v Mataro sami. Přímo na skocích bydlí Francouz dává ježdění zelenou, vše se odkryje, pokropí a jde se jezdit. Skoky jsou malé, ale zábavné. Popisovat je moc nebudu. Odtud mám nejvíc záběrů ve videu. Jsem vůbec rád, že se i přes moje bolavé záda vozím. Je to zábava snad ty malé skoky jsou ještě těžší než něco většího. Mají tu taky postavenou větší lajnu. Rozjezd se dřeva, klopenka z výskokem, transfer doprava, transfer doleva a něco jako spina ale hooodně doleva, plus velká klopka  z které by to mělo někdy jet zpět jako na malých lajnách. Kluci ji zkouší. Francouz nám tvrdil, že ještě není úplně vychytaná a taky nebyla po chvilce to balíme, zase vše krytujeme a valíme zpět na apartmán.

Další náš cíl byly Lloret trails. Nacházející se v turistickém městečku Lloret de mar.  Jediný problém byl ten, že kluci jsou na skocích jen víkendy. Nakonec se nám podaří někoho sehnat na pátek 20. ale až k večeru.  Teď  snad ještě jeden příběh. Tento den jsme už měli s přítelkyní sedat na letadlo směr Malta. Prostě jsme si byli jistí, že je máme na pátek dvacátého.  Naštěstí jsme se den předtím někdy večer mrkli na mail a letenky jsou na 23. Tak fajn nějak jsme klikal a porovnával ceny až jsem se překlikal : D ale zaplatili jsme míň a můžeme dát i ty Lloret.

Na skoky měl místňák dorazit tuším že okolo 16 hod. Jsme tu o pár hodin dřív dáváme oběd, trochu si to tu procházíme a na čas valíme na skoky. Místní má samozřejmě zpoždění. Něco ještě šejpujou, kropí no moc času už není, dáváme  menší lajnu, docela byla znát už únava. Na větší lajnu se jde už docela za tmy. Já už bych na to ani spíš neviděl. Tak jen sledujeme lokála jak vysoko lítá, docela mě to sere, ty skoky vypadají fakt dobře, bohužel ten den nás ještě čeká vrácení auta co jsme měli půjčené a i nějaké balení.  No nevadí.

Tak abych to celé nějak shrnul.  Jsem rád, že jsem tady s klukama mohl být. Byl to super týden, který jsme si užili. Holt když jedeš na trailsy a máš nějaké časové rozmezí, musíš holt počítat i s tím, že se projedeš míň nebo třeba i vůbec. Počasí, vítr, slunce a taky nejdeš někde do skateparku, kde můžeš vlézt jak se ti zachce.

Kdybych sem jel znovu, v což doufám, držel bych se Lloret a vyjížděl na Lost a asi i La Pomu. Šílené centrum Barcelony mě moc nebralo. Eurocamp jsme taky nejezdili, ten nemůžu hodnotit. Takže asi tak.

No a já s přítelkyní jsme nyní na Maltě, nevím na jak dlouho to bude, každopádně se brzo ozvu, jezdit tu prý jde 🙂

This entry was posted in Czech stuff and tagged , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Barceloooona

  1. hout says:

    Super článek, fotky parádní, díky za to. Nejvíc je ale Adam Knespl a jeho tričko 😀 Potlesk, to mě hodně pobavilo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *