Austin druhý týden

Máme tady druhý exkluzivní report z výpravy pana Kudra a Klingola pryč od zimy do trailsového ráje. Kluci si dávají druhý týden a zase to není málo. Pera se tentokrát chopil Honza. Příjemné počtení.

Po již zmíněném pátku na konci prvního reportu je jasný co následovalo. Sobota. Po těch pár pivech a míchanicích byla kocovina solidní, tudíž sobota probíhala v poklidném duchu. Zevlování po downtownu, pozdní hamburgerovej oběd a dvacet na trávě v parku nedaleko naší ulice.  Večer kocovina odeznívá, před spaním dáváme jen chill a pár dílů Okresního přeboru.

V neděli ráno jsme krásně odpočatí, po dni plného nic nedělání. Slunko pere až to sere tak vyrážíme na EastSide. Tam už je početná banda, začíná se obnovovat velká lajna vedoucí nad speedball, tak přikládáme ruku k dílu. Poplácáme, nanosíme nějaký dříví aby byl na čem oběd udělat. Po něm už jen pokropit lajny a session může začít. Objevuje se taky Russell Brindley, australskej to týpek jezdící za T-1. Všechno jede, lítá se vysoko a i když nejezdím je sakra na co koukat! Občas jen nevěřícně kroutím hlavou kam až se Matty s Clintem dostanou. Je fakt krásně tak jdu Kudrovi vyfotit pár obrázků na památku. Po pár jízdách se Matty s Clintem trhá a začínají dráždit speedball. To co tu můžu vidět nejde moc popsat. Je hustý to vidět na videu natož na živo. Za pár okamžiků se přidává Russell lidí na main lajně ubejvá, čehož si všiml i Kudr. Nezahálí a už za to bere na speedball taky! Dostává se zjevně do jezdecký pohody a sází lookbacky na obřím hipu. Slunce zapadá, tak ještě pár jízd a nedělní ježdění je u konce. U ohně už jen zasičí pár piv. Společně s Nutterem se zvedáme, přibližuje nás svou vypunkovanou dodávkou. Doma už jen kecáme s Taylorem jakej byl den, kterej je u konce.

Další ráno, snídáme pod vymetenou oblohou. Už od rána bylo dost teplo, tak vaříme plán dne a jedem omrknout Barton Springs Pool. Tohle je vážně super místo, na řece Colorado kousek od downtownu a určitě se sem ještě vypravíme. Skáčem do plavek a lezem do vody. Uplavali jsme tak půl bazénu tam a zpátky a zase rychle ven. Teplá vypadá jinak hehe. Nicméně slunko dává, takže pohodička na trávě bez debat. Už ani přesně nevim o čem jsme se s Kudrem bavili, ale říkám mu něco jako „jo to kdyby vyšlo….“ načež se kolem jdoucí paní, paní tak přes 60,  zastaví „to kdyby vyšlo říkáte?“. Že jsem na Maltě potkával cizí čecháčky nebylo nic neobvyklího, tady jsem byl lehce překvapenej, ale pomyslel jsem si že to jsou starší dovolenkáři. Paní Munková, pocházející od Dvora Králové, nás rychle vyvedla z omylu se svým manželem žijí v Austinu od roku 68. Tenkrát snad univerzita zaplatila letenky panu Munkovi aby sem mohl letět studovat. Tenkrát ani jeden z nich netušil, že se do Čech znovu podívají po více než 20ti letech. Poslechli jsem pár příběhů, pozvání na návštěvu zatím odmítáme, ale berem si kontakt a určitě ji uskutečníme později. Z plavek skáčem zpátky do kalhot a přesouváme očíhnout RedBox trails který leží nedaleko. Navigační systém Kudr funguje bezchybně a trefujeme spot na prváka. Lajna bohužel trochu spadlá, dlouho neježděná. Bylo by to dost práce tak to zevlíme a pomalu se vydáváme směr Taylorovo sídlo.

Úterý bohužel nezačalo podle představ a od rána se honili mraky a občas spadla nějaká ta voda. Kuchtíme oběd, venku začíná cedit víc. No co, zbejvá nám pár dílů přeboru tak je statečně dorážíme. V podvečer se počasí umoudřilo, tak jsme jak dva hladoví vlci skočili na svoje dvacetipalcový plečky a letíme směr centrum. Dlouho máme chuť na pizzu tak si ji taky dopřáváme s výhledem na budovy downtownu.  Pizzérka dělá skoro sto druhů malinkejch pizz, tak jich můžeme aspoň otestovat víc. K nim polkneme dvě pivka. Příjemně přežraný vyrážíme po šestý směrem domů. Projíždíme 6th street oba na stejný vlně a jelikož poslední pizza byla dost ostrá stavíme v Yellow Jacket baru. Dáváme na baru pivko a Kudr upozorňuje na týpka- to je Martinez. Což jsme si potvrdili na jeho instagramu kde měl fotku právě z YJ baru. Klábosí s Bobem Scerbem, další bmxovou legendou, který tu pracuje. Je všední den, nic moc se neděje tak dopíjíme  a pokračujem v cestě. Doma checkujem počasí na další dny, paráda má svítit a bude teplo.

Další ráno bylo přesně podle předpovědi. Rychlá snídaně, pár drobností do batohu a už jedem po dvanácté směr betoňák v centru. Na místo přijíždíme okolo půl desátý. Park sdílíme jen asi se třema skejťákama tak užíváme bazénu do syta. Po poledni testujeme pizzu z benzínky za pár dolcků. Dobrá pizza dobrá cena, tak spokojeni zevlíme v parku na proti skokům na devátý. Jídlo slehlo, berem do rukou znovu kola, konečně se do toho trochu dostávám a svezu se s Kudrem na devátý.  Dáváme pár jízd a vracíme se na otočku do betoňáku kde se pohoupem v bazénu, pokoukáme na skejťáky který jezděj v bazénu hroznou špínu. Začínáme bejt celkem unavený, balíme svejch pár švestek a razíme po dvanáctý z centra na její východní část. Domu přijíždíme v celku brzo avšak bez sil padáme vyčerpáním po dalším super dni.

Je čtvrtek ráno a v plánu máme EastSide. Po cestě kupujeme sixpack a maso na gril. Přijíždíme, nikde nikdo tak rozděláváme oheň sázíme tam maso a užíváme si peckovní oběd. Po jídle jdem pokropit main lajnu, přijíždí GJ, po chvíli i ostatní. Dorazil i Corey Martinez, představuje se nám, prohazujem pár slov. Začíná se jezdit, Corey tahá foťáky, tak třeba uvidíme nějaký slušný fotky. Jezdila se jen main line, speedball zůstává přikrytá po úterním dešti. Rozjela se slušná session, Kudr tahá z rukávu 360ky a spoustu dalších trumfů. Něco jsem stihl zachytit tak se těšte na obrázky. Po ježdění je samozřejmostí chillu ohně s pivkem Nutter nabízí chill u něj na zahradě. S tím nemáme rozhodně problém, skáčem do dodávky společně s GJem a razíme směr Nutterův barák. Nutter jde poklidit pingpongovej stůl já společně s Kudrem a GJem jedem ještě do nedalekýho krámu pro píva a něco k snědku. Obří pizza za pár a dvacetičtyř pack a rychle zpátky. Pingpongovej stůl už připraven, Nutter nám hází pizzu do trouby já s Kádrem už dráždíme pálky. Sranda, pivo, pizza a trailsový legendy. Jsem jak v sedmým nebi hehe. Pingpong extra neumim tak mě Nutter školí i s pivsonem v ruce. Ještě pár piv a vydáváme se na klikatou cestu domů.

V pátek se probouzíme trochu déle (chtěl jsem napsat dýl, ale moraváci by mě sežrali-prej dýl neexistuje hehe). Jedem na nákup, po nákupu, oběd chill u filmu a znovu cesta na EastSide. Trochu pofukuje a většina lidí je dnes dost vyzevlená tak se něco poplácá a dávají se jen pivka u ohně. Nutter se chystal na další tetování tak ani skoro nepil pivo. Většina lidí brzo odjíždí a zůstáváme jen my, Turner z Hush trails a pártyman GJ. Dnes nám GJ oplatil včerejší pizzu hotdogama na ohni. To bodlo, ušetříme za večeři, dáme zato pívo v Yellow Jacket. Dopili jsme zbytek piv a razíme směr pátá. Pivo chutná, večer se rozjíždí. Potkáváme spousty lidí, nějakej fotbalovej nadšenec nás zve na panáky, proč ne. GJ povídá jak musí navštívit Česko, že prý hlavně kvůli ženským a na Řáholec jamu je prý jako na koni. No uvidíme. Dál taky vypráví další zajímavost, a to o Building the Underground 2. Kolem roku 2010 prý bylo ve střižně spoustu materiálu, kterej byl fakt dobrej. Údajně to bylo ještě lepší, než první BTU. Proč z toho do teďka nic nevyšlo? Za vším hledej ženskou. Jedna taková prý narušila vztahy důležitých členů celý crew natolik, že to prostě poslali do kytek.  Tohle je dost. Na baru se dozvídáme o koncertu v klubu na šestý. Máme to kousek tak zvedáme kotvy a plujem dál. Koncert solidní, kotel lidí. Dáváme další piva procházíme klubem dozadu až na zahradu kde potkáváme Seana Burnse, máme nakoupeno taksi říkáme o fotku. Upřímně byl jsem z Seana trochu zklamanej. Nevím jestli jsme se trefilido špatnýho pátku, nebo to tak prostě má. V ruce držel tonic a přišel nám až nechutně střízlivej. Čekali jsme jinej ohňostroj. Jdem ještě kouknout na další kapelu, při ní dopijíme pivko a chystáme se k odchodu. Máme toho plný kecky, cesta domu sakra zábavná, cestou kolikrát padáme únavou na hubu. Domu dorazíme ani nevíme jak. Kudr v kuchyni vesluje na zemi já se za břicho popadám a sedam do křesla v obyváku že si odfrknu než se dopotácim do postele. Odfrkával jsem až do 4 do rána.

Konec druhýho dílu.

 

This entry was posted in Czech stuff and tagged , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Austin druhý týden

 1. frenk frantik says:

  Klingáči, probouzíme se trochu později, ale už jsem si od vás kluků ušatých zvykl i na dýl. Jinak velká pecka, ten Kádrův lookback na speedball !!! užívejte

 2. hout says:

  Haha, Kudr na šrot, jestlipak byl někde po cestě odpočinek? Austinští cajti jsou v cajku, ale stejně by nemuseli mít úplně stopro pochopení.
  Lajna už nevím Kádře, popadalo jim to tehdy jak zachcalo a byla zima, pak už se nejezdila. Je to jediná lajna postavená z černý hlíny a vůbec jim to nedrží. Když zachčije a dostane se do toho voda, jde to k zemi a sám víš, jak vysoký ty skoky jsou.
  Co ty barmanky? Chybí mi nějaká story okolo, ať víme o co jde 🙂
  Dobře Honza na devátý, jsem zvědav, co Hush, tam bys mohl být jako v ráji.
  BTU2, tak to je dobrá story, prostě klasika, za vším hledej ženu.
  Jinak dobře si to dáváte, se vším všudy, i když to stojí raketu, tak to má být. Tohle jsme si tehdy nemohli dovolit a navíc Kudr byl mladej, tak aspoň teď 🙂
  Ještě chceme slyšet nějaký historky od Honzy, který má Kudr z pochopitelných důvodů zakázaný. Což Honzo, bude něco? Na Rubena 😀

 3. kudr says:

  Houte odpočívačky dáváme jen decentní, s šerifama zatím žádný problémy :-D. Předevčírem jsme byli na Hush, víc o tom v dalším reportu. Yellow Jacket je super, víc na západ centra už jsou kluby moc posh, všechno drahý a divný lidi. Tam jsme to očíhli jen jednou a víc nepotřebujem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *