Jen pár slov..

J-Bone, trailshaman a možná vůbec největší digger, co kdy chodil po týhle planetě. Doma dítě a žena, 16 víkendů v kuse na Posh a pořád se nejezdí. Obrovský respekt.

V poslední době tak nějak pro zajímavost sleduju dění okolo Posh a Catty. Zajímalo mě, jak se popasuje J-Bone s rodinným životem, přeci jen jsem já a les v podstatě ve stejné situaci. J-Bone má za sebou 16 víkendů na Posh v řadě (neskutečný) a pořád se nejezdí, to je mazec. Standardní osazenstvo dva až tři lidi a už to dost hlásí, že letos se pojede v no dig no ride štýlu. Nedivím se. Posh má odhadem aspoň 12 poctivých lajn, to se prostě nedá.

Catty jsou na tom dokonce ještě hůř, nejede to a nepojede, skoků a práce mraky, lidí málo.

A co my? Les má v současný době poctivých lajn tak 7 (nepočítám Baby a EMO), v necelý půlce června jedou dvě, Levá a WC. Pravda, kdyby Kudr netrávil hodně a hodně času na Háčku, jela by asi Panna a možná Bordel, ale to jsou kdyby. Fakt je ten, že já jsem z pracovních a rodinných důvodů časově v řiti, Kudr toho taky nemá úplně málo, nové posily přešlapují pozvolna a stará JC parta jede chill s pívem a brkem. Jsme dole stejně jako PA Woods a skoky se samy nepostaví, neuděláš nic. Jeden rozdíl tam je a to se mi za tou louží líbí, v PA se totiž nejezdí, dokud to není. Kdybychom tohle drželi v lese, pravděpodobně jede už dávno minimálně celej vršek. Je to utopie. Jenom já jsem chtěl hrát tuhle hru a já jsem out.

Les, jede sotva polovina.

V naději mě drží akorát Háčko, protože tady to bude navždycky, postupně se to může plnit, plachtovat a pomalu rozšiřovat, cheatovat ve všech směrech, proč ne. Každý den vidím větší a větší potenciál toho spotu, šly by tady namotat dobrý věci.. Jen to chce tu partu, bez ní to nejde.

Tak co, kolik trailswarriorů v ČR ještě máme a kolik spotů jede? Bojujete s tím? Bojím se, že hodně málo. Napadá mě snad už jen Skalka, kdo ví, jestli ještě jede v nějakým progresu. Zajímavý je, že na Řáholci pokaždý minimálně těch 30 lidí jezdí, ptám se stejně jako J-Bone, kde jste lidi a kde jsou vaše spoty?

H-trails, vidím ten potenciál, vidím ty možnosti. Plachty, dovezená písko hlína, hadice, zázemí, forever.

Už se to blíží, už brzy.

This entry was posted in Czech stuff and tagged . Bookmark the permalink.

15 Responses to Jen pár slov..

 1. Jiri says:

  Skalka jede, všechny skoky zajety už docela dávno, delší lajna o sedmi skocích jede nejlíp, chystame na ní ještě dodělat poslední dva skoky, když bude chcát. Lajna vedle taky ready. Navíc přibyla uplně nová mini lajna, sice není o moc skocích ale začíná na moc ruzných booulích a pičovinach. Proč sme ji dělali a nemakali radši na větších skocích? (Což bych dělal daleko raději) Situace stejná, brácha s kterým jsme to vlastně všechno dali dokupy letos už na malé kolo asi nesedne. Zustál jen Peca, který to ještě na jaře všechno naplacal když jsem byl pryč. Takže jsme dva hlavní tahouni a to je sakra malo.
  No abych se vratil k te malé lajně trošku jsme ji dělali pro sebe, když někdy po akci jdeš na skoky a nejsi si jistý jak na tom jsi je fajn si skočit tuto malou, než ten problém zjištovat primo na vetsich skocich. Ale hlavne to bylo k tomu aby jsme na Skalku nekoho pritahli, treba s kluku co jezdili driv ( drive nas bylo okolo 10) no tento plan nam zatim taky moc nevysel, asi tak z půlky.
  No situace je opravdu na kokot, progres malou lajnou neudelas, ale je fakt ze lajny se zase o neco vyladily …Co se vlastne deje?

 2. Jakub vodicka says:

  Brno je mrtvy… Posledni roky jsme se venovali hlavne lesu, ktery drzel starou partu trochu pohromade a rozdaval radost a chut do jezdeni. Mezitim udrzet bastr, jakozto dirt jump verejnej spot na louce bylo dost narocny a ani se mi stim nechtelo prcat. No dig no ride a tak se tam nejezdilo, vetsina lokalu zalezla ve skateparku. Zkusili jsme to zachranit stylem neziskovka, dotace, bagry a dreveny odrazy. Sice motocross, ale vydrzi to navzdy. Nakonec jsem v tom utopil tolik penez casu a nervu a nejen ja. stejne se to povedlo jen z pulky. Kdyz uz to v lese zacalo konecne vypadat k svetu, zmenily pozemky majitele, vola mi zniceho nic uplne cizy clovek, ktery si nasel moje cislo na netu, ze jsou v lese bagry a vse srovnavaji se zemi… Nedoslo ani k zadne diskuzi, i kdyz jsem se snazil udelat maximum. Game over
  Na louce je to ted vselijaky… Mates je na zealandu, ja taky, junior sem leti v zari. V bastru dva tabory, dana miler a spol ala big jums vs lokal riders maly skocky a neco na cem by treba mohla vyrust nova generace… Kdo vi co bude dal.
  Ale jestli jeste nekdy neco, tak jedine za plotem na svym a navzdy!! Peace

 3. hout says:

  Zajímavý. Díky za update ze Skalky, respekt Jirko, že to tam v takovýmhle počtu pořád držíte. Foto vypadá super. Skoro mám pocit, že to je kromě lesa momentálně poslední opravdu trailsový spot u nás. V čem je klíč? Děláte to už dlouho, prošli jste si obdobím stavění píčovin a už víte co a jak, stejně jako my. Hodně lidí si myslí, že vyfikne zábavnou kreativní lajnu z první a ono to pak nejde skočit, nadšení opadá. Malá lajna je logický krok, udělali jsme to v lese a svým způsobem to splnilo účel. Teď zrovna Kudr říkal, že příští spot musíme začít Baby lajnou, staví se rychle a dostaneš na ní lidi. Už nechci začínat nový spot 🙂
  Jinak nic Jirko, nic se neděje, jen pozoruji, jak se les vypořádává s mou absencí, jak bojují i na těch nejlepších spotech na světe, zajímá mě, jestli ještě někdo vůbec u nás staví. Přál bych si, aby to celý bylo jinak, chtěl bych vidět víc trailswarriorů, ale nevidím je.

 4. hout says:

  Brno, no co k tomu říci. Je to nejvíc provar přijít o spot, který funguje. Nebo alespoň jakžtakž funguje, drží trochu partu a člověk má plány to rozvíjet a posouvat. Stalo se mi to jednou, nechtěl bych znovu. Ale Kubo, měli jste se zkusit zajímat a jednat, s církví by mohlo být lepší pořízení, než se státem. Vím, o čem mluvím.
  Dostat to za plot.. No já nevím, jen těžko seženeš les za plotem a les je vždycky o kilometry lepší než louky. Můžeš namítat H-trails, ale to je hodně specifický flek, kde se sešla spousta věcí dohromady.
  Každopádně je to boj najít flek, nevzdávejte to, držím palce.

 5. Milan says:

  Vápenka taky funguje pořád, zatím jsme postavili jen pravou lajnu. Času taky není moc všichni v práci a nebo ve škole. Stavíme to ve čtyřech lidech. Rozjezd už nestojí a jezdí se jen přes klopenky. Ted makáme na skocích v Přeštěnicích na Jam v rámci festivalu a hned potom začínáme stavět limestone line aby zase jela a nebyla na vápně jen pravá lajna.

 6. Kuba says:

  Volyně… sice nemáme čistě trailsovej spot, ale hlína to je. Udržujem to od roku 2004, parta pořád funguje, i když se lidi mění. Po většinu sezony to má Pejwl perfektně upravený a všechno jede. Skoky menší, zajezdí si každý.

  https://www.facebook.com/bikerz.volyne/photos/?tab=album&album_id=10153325201937676

 7. hout says:

  Teď to vyzní, že jsem úplný kretén, ale tak to mám. Ani se tak neptám na “dirtový spoty”, který “se udržujou”. Zajímají mě ty spoty, kde se postaví každou zimu když ne rovnou celá nová lajna, tak alespoň pár nových vychytávek, kde se to každý 3 roky zbourá a postaví znovu, protože takhle už je to nuda, zajímají mě trailswarrioři, jako je J-Bone, jako jsem byl moc let já, Dušan, Homer, Mates, Kudr pořád je, Jirka Zouhar, Maras poslední echt trailswarrior, kde je mu konec. A pak mě zajímá ta spousta lidí, co přijede jezdit na Řáholec, jsou nadšení z lesa, jak jsme to tam postavili. Kde jsou jsou jejich spoty a kde jsou, když je les potřebuje? Dávají na svým spotu 16 víkendů v kuse, aby si konečně mohli zajezdit? Mluvím jiným jazykem, já vím, a protože nechci být úplný kretén, už radši končím.
  Respekt každýmu, kdo vezme lopatu do ruky. Skalka, Milevsko, Brno, Volyně, Petrovice, Modřany, Stráž, Shibak, Mokropsy, Dogtrails a mohl bych asi ještě dlouho pokračovat. Jen houšť, výš a lépe, trailsy se samy nepostaví. Díky čau.

 8. Jirka Z. says:

  Houte vím, že nejsi facebookový. Všechno solíme tam.
  No aspoň dva rychle odkazy, jak to u nás je stou malou a větší…Kdybys měl čas proleť celý můj YT je to toho jak nasere ( https://www.youtube.com/channel/UCQ5_G3BP-WoGulyr5vO8XTQ )

  1) https://www.youtube.com/watch?v=MrR-9Kguv44
  2) https://www.youtube.com/watch?v=gWruSybuJTw

 9. jenda says:

  Zdar houte a všichni milovníci trailsu. Přidám zase něco z pochmůrného kraje a to přesněji kraj Moravskolslezský (Karviná).Scéna jde celá do píči to víme všichni a tak jak čtu , krizovku prožíváme všichni. U nás je poslední skupinka přeživších a bojujeme s tím,tak jak to jen jde. chuť stavět a posouvat své možnosti spotu je veliká,ale pokud nejsou nadšenci co to chcou táhnout za jeden provaz je to marné. A těch nadšencu je minimun a to minimum co je,tak lopatu do ruky vzít nechce a nebo jen debilní výmluvy proč nemůžou pracovat. Mé BMXové srdce brečí z momentální situace a nejhorší na tom je,že lepší to nebude. Jediné východisko co má vyfantasirovaná hlava vymyslela je ať se naserem, všichni to naštelujem do Jičína a tam doklepem zbytek naší kariéry. Všude dobře v Jičíne nejlíp.
  zdar a sílu všem co chcou ještě něco dokázat a postavit !!!!

 10. hout says:

  Haha, dobře Jendo. To je řeč. Sakra kdyby to všichni, kteří o tomhle jenom trochu zauvažovali, opravdu udělali, sestěhovali se do JC, to by byla velká věc. Už žádný ukecávání a přemlouvání, kopeme všichni, protože k tomu jsou podmínky, chceme mít dobrý spoty a baví nás to. Les, H-trails a taky nezapomínejme na Dogtrails, kde jsem sice nikdy nebyl, ale je to 15 km a taky prý slušný potenciál. Mohli bychom si udělat malý trailsový ráj uprostřed Evropy. Jenom to udělat.
  Mimochodem, okres JC má čtvrtou nejnižší nezaměstnanost v ČR. Spousta firem v okolí hledá lidi. Tak co, výzva?

 11. Vlachos says:

  Stexrs taky ještě pořád existuje a jede. Banda čímdál menší, čímdál víc zasekaná, ale nějak to furt jede. Velká mrtvá, malá přes zimu komplet překopaná na cosi dirtového (doba si to prej žádá…já rači nekomentuju) a střed se konečně podařilo klopenkou přesměrovat zpět k rozjezdu…když se semtam podaří neco zachytit tak to perem na bůček…https://www.facebook.com/Stexrs/

 12. Jakub vodicka says:

  Yess Jenda to vystihl 😀 a uz me to mnohokrat napadlo pronajmout/ koupit nejaky house se zahradou, tam postavit minirampu a mit to kousek do lesa. Vitan by byl kdokoliv kdo bmx dusi má …

 13. Adam says:

  Hoši možná by to chtělo udělat nějaký trip po prázdninách a projet pár spotů společně. Pouze naše česká půda. 29.10. čtvrtek je státní svátek. Myslím, že by to trochu probralo a spojilo komunitu.

 14. Adam K. says:

  Přesun do Jičína vrtá hlavou více lidem.. S Klingošem jsme se o tom už bavili, house se zahradou o kterym mluví Kuba tam je, je to tak pro 4, už jsem i nejaky lidi obepisoval ale zatim nic moc.. Tak kdyby to nekdo hecoval, zkuste se ozvat 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *