MČR dirt 2016 – Pohořelice

Mistrovství republiky v Dirt jumpu se letos konalo v Pohořelicích u Brna v Army dirt parku pod taktovkou Zdeňka Weitera. Poslední 4 roky se republika jezdila ve Stráži pod Ralskem a změnit lokalitu už bylo potřeba jako sůl. A to, že se děly sakra věci a rozvířily se ty naše malé bmxové vody se můžete dočíst v tomhle reportu.

Do jednotlivých jízd a účasti kluků samozřejmě taky zabrouzdám, ale víc se toho dozvíte asi z reportu, co se objeví (možná přímo od Zdeňka) na TBB. Myslím, že zrovna na tomhle webu, kde se nebojíme říct věci na rovinu a tak, jak opravdu jsou, je místo na to, popsat co se dělo hlavně po závodě. Je potřeba si tady pěkně od stolu říct, jaké jsou vlastně teď momentálně poměry v malé, české, bmxové scéně (jestli se tomu tak dá říct), alespoň té hliněné. Ale pěkně od začátku.

Kdy tohle to celé vlastně vůbec začalo? Těžko říct, mně se to nejvíc dotklo a začal jsem to pozorovat už při loňské republice ve Stráži, kdy Zdeněk Pešek vyhrál podruhé titul mistra republiky v dirtu za účasti nestranné poroty ve složení Tomek Vondráček, Standa Drejsl a Frenk Frantík. Kuba Benda byl tuším vícemistr republiky, takže hezké druhé místo. Nojo, druhé není první. Honza Benda s náma, jako s porotou, nesouhlasil, možná trochu přebral a dal nám jeho nesouhlas hlasitě najevo. Tomek se Standou nekompromisně vyhlásili výsledky a nepřipouštěli žádné debaty. Na výsledcích jsme se shodli, body mluvily jasně a žádné prohazování pořadí už se nedělo. Takhle mě to staré legendy naučily a já jsem za to hrozně rád.

Army dirt park Pohořelice

Po téhle zkušenosti Honza Benda prohlásil, že už republiku další rok dělat nebude a svou příležitost v tom viděl Zdeněk Weiter s Army dirt jump parkem v Pohořelicích. Zdeňkovi Weiterovi byl přiklepnutý závod MČR v dirtu a Honza, jako člen asociace, mu s tím měl pomáhat.

Honza Benda mi ještě před parkovou republikou v Pardubicích volal, jestli bych usedl zase do poroty v dirtu a koneckonců i v parku. Byl jsem pro dirt, park jsem odmítl. Jsme dobří kamarádi, vždycky jsem se mu snažil vyjít vstříc, nebo pomoct a myslel jsem si, že byl s mojí „prací“ v porotě spokojený. Do poroty Honza ještě přizval Patrika Beňu a Igora Puteru, oba Slováci, oba dobří kamarádi. Po Pardubickém závodě se rozjeli vášnivé debaty ohledně výsledků. Tam v porotě zasedl Honza Jílek, Jenda Bek a Matěj Česák – FMX. Banán natočil nějaké video, ve kterém kritizoval výsledky a Kuba na video reagoval.

Do Pohořelic jsem přijel v sobotu ráno a nestačil se divit, jak skvěle je vše připraveno. Skvělé zázemí pro jezdce i diváky a spoustu dalších maličkostí, které tuhle akci udělaly jedinečnou. Pozdravil jsem se s partou, vyslechl historku o nočním Kašeho tůrování motorky a šel jsem se projet na pumptrack. Do 14:00 byly otevřené tréninky, ale ještě před obědem se jezdci dohodli na malinkém sražení hrany u prvního odrazu velké lajny, prej trošku načutávala.

360 v tomhle náklonu bych to tipoval na Kudra

Army dirt park v Pohořelicích stavěl na zakázku Kudr, takže tím byla zaručena kvalita tohoto spotu. Když hlína potřebuje údržbu, tak kluci zvyšují a opravují skoky sami, což jim ovšem na kvalitě neubírá a zvládají to dobře. Zpočátku jsem měl trochu obavy, protože projekty Dirty Parks jsou uživatelsky hodně přátelské a většinou to není žádný extra velký hrot, rozhodně žádný L.E.S. a žádné extra prudké dopady, prostě klasický ukázkový dirt, ideální pro trikovací mašiny. Letos se ještě rozšířila velká lajna o dva hipy, a tak sis v půlce mohl vybrat, zda pojedeš rovně nebo doprava. Lajna pro experty čítala čtyři skoky, všechny o dost menší než lajna pro profíky. I tak jsme se domluvili, že profíci můžou jet malou lajnu a experti zase velkou. Stejné to bylo u velké lajny a možností jet buď rovně, nebo doprava. K některým jezdcům se nějakým způsobem dostala informace, že lajna doprava je víc bodovaná, zdůrazňuju, že jen někteří jezdci si to mysleli. Když ji ale někdo doprava proskáče v křeči nebo se „slabšíma“ trikama než ten, co to nasype na posledním rovném, tak ať se nikdo nezlobí, ale nemůže dostat víc bodů jen za to, že jel lajnu s transferem. Tenhle sport nemá pravidla, je to freestyle a dost záleží na subjektivním pocitu a hodnocení.

Jel se dirt jump žejo, nejel se trails, protože trailsy jsou tak specifické, zábavné a undergroundové, že tohle se na trailsových jamech neděje a doufám, že nikdy dít nebude. Pokud chce někdo jezdit transfery a technické skoky s prudkými dopady, tak ať přijede na Řáholec, kde ovšem zase nezíská ani titul mistra republiky, ani igelitku cen. Dostaneš s trochou štěstí flašku zelené, a když budeš jezdit jóó hezky, tak tě večer někdo pozve na pivo. Zaplať Pánbůh za to, že to tak je. V dirt jumpu se zase očekává, že skoky ti hodně odpustí a ty za to předvedeš show a naložíš nejvíc, jak umíš. Skoky v Pohořelicích nebyly tak těžké, aby bylo umění je skočit a největší peklo dát na nich třistašedesátku, tak jako jsem to viděl na Catty Woods od Fursche. Tyhle skoky vybízely k flipwhipům, 720, frontflipům a triplewhipům, což zase nikdo z republiky nedá v jičínském L.E.S.e. Myslím si, že ten rozdíl je pro každého viditelný a měly by se rozdělovat tyhle typy závodů a jamů, i vzhledem k povaze těch skoků.

Teď zase něco k ježdění. Viděl jsem všechno, kategorie Expert neurazila, ale přesto vyčnívalo jen prvních 5 jezdců konečného pořadí. Tailwhipy a barspiny byly na denním pořádku a někdo tam bral i za beko. Zaujal 12 letý cápek, na jehož jízdy se vzhledem k věku dívalo hezky. Z profíků bylo velkým překvapením, že se Dudo Antalík nedostal ani do finále. Dudo „nevládzal“. I tohle svědčí o tom, že jsme v porotě rozhodovali spravedlivě a nezaujatě. Žádné divoké karty jen kvůli tomu, že víme, že Dudo to umí líp, se nerozdávaly. Naopak pozitivně překvapil Adam Halbich s pěkným a čistým backflipem a 360 downwhipem, ani to v téhle konkurenci ovšem na finále nestačilo. Dalším pozitivním překvapením byl Marián Klimeš, který i se svým trochu no kontrol stylem vybojoval postupové místo do finále. Celkově brněnská scéna docela podpořila účast a byl jsem rád, že jsem viděl závodit i Tomáše Korčáka. Dál Žabáka, Cahina a Sašu Rovného v roli pozorovatelů. Ještě mi utkvěl v paměti Dominik Vacík, který bohužel nešťastně spadl v druhé jízdě a tudíž třetí jízdu ani nejel. Každopádně taky velký adept na finále s naprosto stylovou jízdou s protáhlými triky v obrovských výškách. Takhle to má vypadat.

Tady to podle pegů zase tipuju na Honzu Hanzlíka

Finálová desítka profíků, teda spíš jedenáctka byla tvořena půl na půl standardníma dirťákama, na které jsme ve finále MČR zvyklý a klukama, kteří si odskočili z parku namotat to nejvíc, co umí, protože hlína je přeci jen milosrdnější než beton. Do finále postupovalo 10 nejlepších z kvalifikace, ale Pejdovi při druhé kvalifikační jízdě na posledním skoku po dopadu sjela noha z pedálu a nehezky si vymknul kotník. Vypadalo to, že nepojede, proto se uvolnilo místo pro prvního nepostupujícího, jímž byl Jojo Greber z Rakouska. Pejda ale pár minut před začátkem finále stáhnul kotník co to šlo, a už to tam zase sázel. Jojo Greber protahoval moc pěkné seatgrab supermany na prvním skoku, Franta Bláha jel trochu klidnějším stylem, než jsme zvyklý, ale poklidný one foot can can x-up se mi líbil. Hodně jsem se těšil na Wencu Musila, kterému však vyšla jenom první jízda s krásným cannonballem a potom kazil při 720. U Mariána Klimeše se mi snad zdálo, že jel lepší jízdy v kvalifikaci a Kudr jel hezky tak jak to umí a jak to známe, ale vše v klidu a pohodě, nic zbytečně nepokoušel a nevyndával se. Dovedu si u něj představit, že mohl jet líp, ale nejel. Viktor Orosz ze Slovenska byl Igorův kůň a nenechal se zahanbit s backflipem turndown přes první skok a double tailwhipama. Honza Hanzlík zvolil pro první jízdu malou lajnu, což jsem ve finále profíků nečekal, ale na konci vzal za 360 backflip a v tu chvíli jsem to pochopil. Bohužel za to vzal moc a nedolítl ten malý skok ani do dopadu a skončil v díře. Druhou jízdu jel jistotu a zajel medailovou jízdu, ale ve třetí znovu zariskoval a na konci transferové lajny vzal za 810 do transferu. Nějak nedotočil nebo snad přetočil, každopádně skoro vyzul zadní kolo a byl z kola venku. Největším překvapením pro mě byl Martin Gabara. Jel si jízdy se seatgrab supermanem na prvním, barspin do condoru na druhém a triple tailwhip na třetím, který pak zaměňoval za 360 double whip, který mu úplně čistě nevyšel. Tohohle kluka chci vídat na hlíně častěji, ty supermany mě fakt bavily. Banán se za poslední dobu hodně posunul a věděl, co předvést na dirtu. 360 one foot table do lookbacku, double tailwhipy, triple tailwhip, 360 one foot can can tiregrab. Hezké a stylové triky, které si mohl dovolit, protože tyhle dirty odpouštěly i né úplně přesné dopady. Po kvalifikaci jsem největší bitvu čekal mezi Pejdou a Kubou Bendou. Když si Pejda zvrtl kotník, tak jsem měl skoro jasno, ale Pejda nic nevzdal a nasázel tailwhipy, třistašedesátky, barrel rolly i s tablem a frontflipy s condorem a turndownem. Všechno vysoko, hezky, čistě, že ani nebylo poznat, že má výron kotníku. Kdežto Kuba Benda zajel suprovně pouze první jízdu. Dával 360 bar to bar, flipy, 360 bar do can can landingu a zkoušel flip whip, který nedoletěl a zahranil na druhém skoku, což byla velká škoda, protože mu nevyšla ani druhá jízda, když u condoru zůstal v křeči a jeden skok tak promarnil. Ve třetí s flipwhipem zariskoval, ale nevyšlo to.

Udělili jsme body, spočítali výsledky a všichni tři se shodli na pořadí. Nepotřebovali jsme se dohadovat ani hýbat s pořadím. Přesně tak to má být. A teď to začne být teprve zajímavé, protože právě v tuto chvíli se začal o výsledky zajímat Honza Benda a nějakým způsobem k němu ještě před vyhlášením proniklo pořadí, což se samozřejmě nemělo stát, ale stalo se. Ještě jsme ani neslezli z lešení pro rozhodčí a už na nás začal řvát, jestli to jako myslíme vážně a že si děláme prdel. Jediný Igor stihl slézt, protože se potřeboval vychcat, a pak dění pozoroval z žebříku, když se snažil vylézt zpátky za náma. Proběhla dost razantní výměna názorů, detailů vás ušetřím, ale můžu říct, že nás půl hodiny pozorovali všichni diváci a vůbec nevěděli co se děje. Viděli jen porotu, jak dostává sprdung a nikdo ještě ani nevěděl za co. To jsem si samozřejmě nenechal líbit a Honzovi jsem se snažil v klidu vysvětlit náš verdikt, tím, že Kuba ze tří jízd jednu posral a ve druhé na jednom skoku nedal nic (chtěl condor, ale vykřečl) a na transferu dal nehezký one foot table. Honza argumentoval mimo jiné tím, že na prvním skoku druhé jízdy dal Kuba „trik“ barprc – rozuměj, chtěl condor, ale byl v křeči. Vtipné bylo, když se mě Igor Putera ptal, proč se nám snaží namluvit, že dal Kuba na prvním skoku barspin když jsme všichni viděli, že ne, a já mu vysvětlil, že neříkal barspin, ale barprc. V tu chvíli šokovaný Igor málem spadl ze žebříku, na kterém celou dobu stál. V porotě jsme byli 3 a já jsem se samozřejmě díval i na výšku, kdy Pejda je o metr výš než kdokoli jiný a vypadá to fakt hustě. Honza si to né a né nechat vysvětlit, až mě vyhnal do totálního nasrání a vzteku. To všechno stále pozorovali všichni ti, co se dívali na finále profíků. Myslím, že jim zařídil po finále pěkný cirkus a už i Kuba mu říkal, ať na to sere.

My jsme byli porota, kterou si vybral sám Honza Benda. My jako porota jsme měli být respektováni a tečka. Dostal nás do nepříjemné a trapné situace, tím, že nerespektoval naše rozhodnutí. Ještě se vrátím k Tomkovi a Standovi, tihle dva starší cápci když něco řekli, tak to kurva platilo a Honza si nedovolil s nima polemizovat ani diskutovat. Tento rok vybral do poroty mladé kluky. To mu ovšem nedává právo zpochybňovat naše rozhodnutí a tahle jediná věc mě sere. Kuba vzal celou situaci mnohem líp než jeho táta. Ano, bylo vidět, že ho to mrzí, možná s náma nesouhlasil, ale respektoval to. Jen mi líčil, že měl vlastně vyhrát Banán a jeho táta zase, že Martin Gabara.

Šlo to takhle celý večer dokola, i když už to pak bylo zbytečné. Do teď moc nechápu, čeho chtěl Honza dosáhnout. Abychom změnili naše rozhodnutí po vyhlášení? Fakt nevím, Paťa se do toho moc neangažoval a Igor radši sedl do auta a odjel. Nikdo jiný na výsledky neřekl půl slova. Naopak Kudr, který byl až sedmý, před koncertem celou akci vychválil a bylo na něm vidět, že se hodně baví a užívá si to. Myslím, že se to prostě vyvedlo. Večer zahráli kapely a pak jistojistě pokračovala ukrutná párty. To jsem ale už já odjel, s nasranýma Benďákama v autě, domů.

360 one foot can can tire grab od Banána

V neděli ráno jsem se vzbudil a říkal si, že to byl fakt dost špatný sen. Ale tohle nebyl sen přátelé, tohle je realita. Dost mě to vzalo a dost jsem na to myslel a přemýšlel, ale ani na chvilku nezapochyboval o správnosti našeho rozhodnutí. Byli jsme v porotě tři, všichni jsme se na výsledcích shodli.

Galerku od Dušana a Zuzky čekujte taky na spřáteleném webu bmx-jicin.com

This entry was posted in Czech stuff and tagged , . Bookmark the permalink.

22 Responses to MČR dirt 2016 – Pohořelice

 1. hout says:

  Haha, tvl. Kubovi nesedlo finále a Benďák se z toho mohl posrat.
  Honzo, pamatuješ, jak jsme seděli před lety v Plauenu a skoro do rána se bavili o všem možným? Jak jsi mi tenkrát říkal, že se ti líbí tahle pohodová nezávodní forma bmx, že je jedno, jestli Kuba bude vyhrávat, hlavně když ho to bude bavit. Pamatuješ? Kam se to podělo co. Už loni jsi vyváděl, že Kuba nevyhrál (a viděl to každý, že nevyhrál) a letos to vypadá ještě na vyšší level. Že to ty vole máš zapotřebí, takhle to hrotit.
  Přijeď za týden na Řáholec, jestli to tam Kuba má, tak to uvidí všichni a žádnou porotu k tomu nepotřebují, ty se s náma budeš moct pěkně vožrat, zahrajou dobrý kapelky a bude nám dobře. No není to nádhera?

 2. Honza Benda says:

  Jak to vidím já
  Ahoj všichni, už jsem se nechtěl k uplynulému MČR v Pohořelicích vracet, ale bohužel musím reagovat na Frenkův článek, v kterém se objevují lži a polopravdy.
  Po loňské republice jsem opravdu říkal, že příští rok už ve Stráži MČR nechci, že je potřeba změnit lokalitu a sám jsem navrhnul Zdendovi Weitrovi jestli by to nechtěl udělat, protože jsem tam byl loni na Army jamu a byly to super závody, včetně celé organizace okolo. Akorát jsem k tomu podotknul, že jestli to má být závod, který určí mistra ČR, tak musí trochu předělat, tu třískokovou rovnou lajnu, že na té se republika jet nedá. Zdenda na to, že OK, že do toho jde. Já mu slíbil, že pokud bude potřeba s něčím pomoct, nebo poradit, ať se na mě v klidu obrátí. Za asociaci jsem mu sehnal pár cen od sponzorů, hlavně teda pro experty a nějakej ten stan a deštníky a jak píše Frenk, poprosil jsem jeho, Paťu a Igora jestli by šli do poroty. Všichni kluci od hlíny, takže jsem neměl pochyb o jejich odbornosti.
  Zdenda během roku všechno suprově připravil, domluvil se s Kudrem, že tam u nich něco předělá a vyladí to. To se také stalo, Kudr přidělal hip doprava a na posledním si mohl každý jezdec vybrat, kam pojede, jestli doprava nebo doleva. Z toho posledního skoku jsem moc nadšenej nebyl, čekal jsem něco rovného na vyhrocené triky, ale Zdendovi se to líbilo a to bylo důležité. Několik týdnů před závodem, se objevila videopozvánka, fotky ze spotu, plakát, vše suprově udělaný. Zdenda tomu věnoval spoustu času.
  Do Pohořelic jsem přijel v pátek, skoro vše už pečlivě přichystaný, kluci už ladili jen pár detailů, opravdu radost pohledět na takto přichystaný kontest. Druhý den jsme do Pohořelic přijeli společně s Frenkem a Kubou. Proběhlo pár pozdravů s kámošema. Dorazila taky kompletně porota, představil jsem kluky Zdendovi a víc jsem se o ně nestaral. Před závodem mě Zdenda poprosil, ať mu zavolám kluky z poroty, že jim chce říct, jak a co mají hodnotit a mimo jiné i to, aby kluky kteří pojedou pravou čtyřskokovou lajnu, která byla evidentně těžší, hodnotili více bodama. To se také stalo, porota a Zdenda se tak dohodli, já u toho ani nebyl, vůbec jsem se jim do toho nepletl. Po jejich poradě se to řeklo jezdcům. Frenk akorát říkal, že nedá víc bodů někomu, kdo doprava udělá X-up a někdo se pořádně vyndá na rovným posledním skoku. S čímž se samozřejmě dá souhlasit.
  Začala kvalda a vše probíhalo naprosto v pohodě. První jízdy bez problémů. Při druhé jízdě si Pejda na posledním skoku blbě vyvrtnul kotník a šel kulkama na rám, takže neodjeto a třetí jízdu nejel. Vypadalo to, že je Pejda v háji, kotník hodně nateklej. Bylo mi ho líto. Mám jeho ježdění rád, jeho vejšky jsou neskutečný a jeho 36 v nosedivu nádherný. Spadl i Dominik Vacík, který jezdil také nádherně a vysoko, v paměti mi utkvěla jeho 36 no-hander a beko – báro. Pěkný jízdy měl i Adam Halbich.
  Skončila kvalda, dali jsme pívo, porota spočítala body, vyvěsila výsledky, jdu se na to mrknout a koukám na to jako blázen. Pejda byl na druhém místě i když prakticky dokončil jen jednu jízdu (počítali se dvě lepší ze tří). Dominik Vacík a Halba ve finále nejsou vůbec, nevěřím vlastním očím, ale držím hubu, řikám si, nepleť se jim do toho. Pejda je chudák stejně zraněnej, to mě v tu chvíli vadilo víc.
  Než začlo finále, tak koukám a Pejda zkouší jezdit na pumptracku a pak skáče i velkou lajnu. Říkám si super, je to frajer, musí ho to fakt bolet a stějně lítá vejšky jak blázen. Potkávám Paťa z poroty a řikám mu, že Pejda je na finále asi ok, že ho pojede. On mi říká, tak super. A já na to, že to není úplně fér, vůči ostatním klukům co nepostoupili, že prakticky dojel jen jednu jízdu. Myslel jsem v tu chvíli hlavně na Vacíka a Halbu. On jen odpověděl, že to je ok, že si to jako porota klidně obhájí, že měl bodů dost. Divím se, ale mlčím, těším se na finále.
  Finále začalo, diváci suproví, atmosféra jak má být, bavím se výborně. Mám radost z Jakuba, na hlíně 2 měsíce nejezdil kvůli zdravotním problémům, až 3 dny před závodem se na ni dostal.
  Jízdy byly skoro jak píše Frenk, ale opravdu jen skoro, musím se Frenku smát, jak sis to upravil, ale jezdci sami ví, co jeli. Kdo mě hodně překvapil, byl Banán. Jel opravdu suprový jízdy, ale rovně. Ale třeba úplně nepochopitelně, dostal od poroty za 360 lookback míň bodů něž Pejda za rovný tailwhip. To není z mé hlavy, to jsou Frenkova slova. Stejně tak Martin Gabara a jeho krásný superman seatgrab na prvním, byl také méně ohodnocen než rovný whip nebo doublewhip. A co mě úplně rozsekalo, bylo, když mi Frank vylíčil, jak ohodnotil první Jakubovu jízdu. Na prvním 36 –bar – bar, na druhym 36 one foot cancan, na třetím doprava tailwhip a na posledním barelroll doprava. Pejda jel tailwhip na prvním, barelroll na druhým a frontflip nohand na posledním, samozřejmě rovná lajna a Frenk mi povídá, já jsem dal víc bodů Pejdovi, protože se mi to víc líbilo. No nechápu nic, takže za tři rovný skoky rozhodčí rozdali více bodů hned v prvních jízdách než klukům, kteří jeli pravou lajnu. A to jezdcům ( a to nekecám ani trochu) před závodem bylo řečeno, kdo jede doprava má více bodů. Druhá jízda byla jak píše Frenk, Kubovi se první nepoved, na druhym bekobáro, potom doprava onefoot untrndown a naposledním 450 bar to one footcancan landing. Třetí jízdu nekomentuju a nepočítám, ta se mu nepovedla, ale říkám si. Bodů má z těch prvních dvou jízd dost, to je v poho, jel pravou lajnu, ta je těžší, od pořadatele a poroty jezdci byli ujištěni, že za pravou lajnu je víc, jsem v klidu, na bednu to je, místo neřeším. Po takové pauze to bude pro něj velký úspěch, měl jsem radost.
  Skončilo finále, porota počítá a počítá a počítá, trvá jim to docela dlouho, ale neřeším to, kecáme s jezdcema, Hlavně s Honzou Hanzlíkem, který se ošklivě rozsekal na posledním skoku při 810 a má totálně v háji kotník (mimochodem Honza mě hodně překvapil a celý den jezdil na hlíně suprově). Taky jel pravou lajnu, protože chtěl slíbených více bodů. Poté jsem šel za Zdendou Weiterem, který byl u poroty a ptám se ho na triko pro Jakuba a on mi říká, Kuba na bedně není, je čtvrtej. V tu chvíli do mě vjel opravdu vztek a nesmyslně jsem na porotu vyjel, jak píše Frank, ale nikdo z nich mi nedokázal vysvětlit, kde jsou ty body, co jezdcům slíbili, když pojedou pravou lajnu. Frenk mi do očí tvrdí, já jsem jim nic takového neříkal, Paťo s Igorem nevědí co říct a Zdenda nesmysně mele, že jim to sice říkal, ale že to je na nich a že s tím nechce mít nic společnýho. Tak ještě chvíli nadávám a jdu od nich pryč.
  Dle mého názoru měl na bedně bejt určitě Banán, Jakub a Gabara nebo Hanzlík. Nevím v jakém pořadí, v tomhle nejsem objektivní.
  Jsem z toho zklamanej, z mýho pohledu totální selhání poroty, kterou jsem ještě navíc domluvil já.
  Kecáme po závodě ještě s jezdcema, s divákama a tak, hodně z nich bylo z výroků poroty překvapeno a znechuceno. Já jsem neměl už náladu vůbec na nic. Večer začla afterparty, tak poslouchám Braindead u kafe a najednou slyším Kudra do mikrofonu řvát, že tohle byla konečně po dlouhý době pořádná republika a je mi smutno ještě víc. Tak sorry Kudře, že jsi se měl ve Stráži vždy tak špatně.
  Takže závěrem, omlouvám se všem jezdcům, kteří se snažili a jezdili co to dá, leč někteří zbytečně. Máme první 3 místa obsazená z 3 rovných skoků. Napadá mě, že se to mohlo udělat někde na náměstí na 3 funboxech. Bylo by to to samé.

  Omlouvám se, že tuto porotu jsem dohodl já a také se omlouvám Frenkovi, Paťovi a Igorovi, za moje chování k nim. I když vás mám moc rád nemůžu v žádném případě s vaším rozhodnutím souhlasit, tohle se vám dle mého názoru opravdu hodně nepovedlo. V každém případě se s vámi vždy rád uvidím.
  Nevím Frenku proč píšeš o minulém roce, kdy to bylo něco úplně jiného, tam jsem s porotou nesouhlasil, ale respektoval jsem ji. Vy jste ze suprově připraveného kontestu udělali slušně řečeno úplnou holomajznu, nemúžu s vámi ani souhlasit a za takový výkon vás ani respektovat!
  Odcházím z asociace, to už jsem ale říkal před tímto závodem, nebudu se v tomto směru už více angažovat. Nebudu se angažovat už nikde jinde, jen ve Stráži. Kdo chce ať si k nám přijede kdykoliv zajezdit. Rádi zde uvítáme všechny slušné lidi. Vychcánci a falešní lidé, ať sem raději nejezdí.
  Mějte se všichni moc fajn,
  Honza.

 3. Kuba says:

  Ahoj všichni,
  jelikož tu celkem často čtu své jméno. Tak mi to nedá, ale rád bych se taky zapojil. Frenku mám Tě rád, ale řeknu Ti to narovinu tohle prostě není dobrý, tohle jsi slušně řečeno prostě posral. Z mého pohledu asi takhle. Když jsem se dozvěděl výsledky. Celkem mě to mrzelo, ale nějak jsem si řekl, že mi nestojí za to se kvůli tomu nějak hodně nasrávat, přece jen ve druhé jízdě jsem nedal trik na prvním skoku, tak jsem si říkal OK. Pak nějak sedím kecám s klukama a přijde Frenk a povídá co se smějěš? Říkám mu nemůžu snad? Tak ani neodpověděl a po menší promlce říkám Frenku, co jste to provedli? podotýkám úplně v klidu. Frenk jen odpovídá: Takhle to prostě vyšlo. Říkám: Ok, tím pádem se asi shodneme, že se neshodneme. Frenk jen pokrčí rameny a na chvíli opouštíme tohle téma. Nakonec jsme se k tomu zase dostali a Frenk na mě: hele já Ti to řeknu takhle po první jízdě jsem měl u Tebe 95 bodů a u Pejdy 97 nebo 96(teď už si nejsem moc jistej). A abych byl upřímnej, tak takhle věta mě nasrala. Jestli bylo něco, co jsem si myslel, že bylo fakt dobrý co jsem kdy zajel. Tak byla první jízda. Takže jsem se nadechnul a Frenkovi jsem odpověděl: Tak to už se zase shodneme, že se neshodneme. Tím mám pocit, že jsem Frenka dost naštval a odešel. Sorry Frenku, ale pokud mě něco během toho dne naštvalo, tak to bylo právě tohle. Další věc Pejdo pokud to čteš. Jsi suprovej jezdec, jezdíš fakt krutě, ale letos to patřit Tobě prostě nemělo sorry. První věc která mě překvapila jako první, jaktože Halba a Vacík nejsou ve finále a Pejda postupuje z 2. místa? Pejda odjel prakticky jednu jízdu stejně jako kluci, takže pokud dostal šanci bejt ve finále, proč ji nedostali ostatní? Radši Neříkám nic. Nejsem porota, je mi do toho hovno. Pak se přiznám tak mě překvapily výsledky. Teď budu mluvit o prvních třech, co tam dala porota. Pokud teda tam nechám Pejdu, na divokou kartu. Tak mi tam furt nesedí, co dělá na prvním místě. Dobrý jel hustě klasiku, tak, jak ho všichni známe. Vysoko, hezky – whip, barrell a Fronflip. Ale kdo měl podle mě nejhustší jízdy byl Banán! Pro mě jednoznačný letošní mistr. Ať už to porota rozhodla jakkoliv. Na druhým pak Gabara a Pejda. Takhle to vidím já, sorry. Pokud by jste chtěli rozebírat, to proč tam Taťka (Honza) na kluky řval. To celkem taky chápu. Hned ráno se řeklo, že kdo pojede doprava, na ten divnoskok od Kudra. Tak ten je prostě těžší něž rovnej skok a má body navíc. To dá snad rozum ne? Nebo snad ne? Nakonec fakt NE! Mě ani nesere to, že jsem se neumístil, ani že jsem posral druhou jízdu. Co mě štve, že kvůli tomu, že jsme se ráno řekli o bodování lajn, jsme já s Hanzlíkem a pár dalších naivních bláznů jsme jezdili doprava a snažili se tam něco vymejšlet. Bylo nakonec úplně k hovnu a mohli jsme v klidu dělat triky rovně. Co mě nejvíc sere je, že to odnesly Honzy Hanzlíka vazy v kotníku a je teď na nějakej ten pátek odepsanej. Proč to připisuju porotě? Protože kdyby řekli hned ze začatku, že se všechno boduje stejně, nemusel Honza dělat nějakou podělanou 810 přes tu divnověc, ale mohl udělat rovně 720 báro, který by dal z první. A to prosím pánové věc číslo dva, co mě opradu mrzí. Snad jsem nebyl až příliš drzej na svůj věk a vemete mne aspoň trošku vážně.
  PEACE.

 4. Jan Beranek says:

  zivot je hold nespravedlivej a kazda porota hodnoti jinak tak nerezte a jezdete 🙂

 5. ptr says:

  Přesně tak, všechny pos***ý závod zrušit, pokud se to bude dělat takhle amatérsky, nikdy to nebude objektivní, někomu se nadržuje a naopak atd … Aby to fungovalo, a to dokonce na levelu MČR musela by existovat metodika hodnocení a proškolení porotci, nejlépe bývalí profi jezdci, jako je to třeba v gymnastice nebo krasobruslení … V tomhle punku co se to tady u nás vede můžeš těžko nějakýmu týpkovi Frenkovi, co rád jezdí na kole, ale rozhodně není profi porotce a 90% triků, který padly nikdy nedělal, nadávat, že tě špatně ohodnotil … Jediný co můžeš bejt nasranej sám na sebe, že to v týhle banánový republice tak hrotíš a nejedeš si pohodu jak naznačuje výše Mr. Hout 😉

 6. Usi says:

  Haha Drama -jak na Nove -zapnete te si telku a cumte na telenovely ,stejny sracky jak vase dramata-nebo EGO!! Ego vladne svetem!)trails-hard work -love and Peace!

  I am in competition with no-one. I run my own race. I have no desire to play the game of being better than anyone, in any way, shape or form. I just aim to improve, to be better than I was before. That’s me and I am free.
  FREEDOM

 7. Halba says:

  Jak bylo řečeno, žádné standardizované tabulky hodnocení a proškolení porotci nejsou, prostě ten sport u nás na takovou úroveň nemá. To by si Asociace asi měla uvědomit. Hodnocení vždy bude subjektivní a nikdy nebudou spokojení všichni. Možná jsme s Vácem mohli jít do finále, ale oba jsme měli jednu povedenou jízdu, druhou v křeči a třetí padli na hubu. Každopádně je zbytečné rozjíždět takovej hate.

  Zdenda na tom hodně zamakal, aby se to povedlo, lidí přijelo víc, než je na dirty u nás obvyklé. Parta se zase sešla, společně zajezdila, zakalila… Takže maximální spokojenost.

 8. Tomcat says:

  Tak v roce 2007 jsem pořádal své poslední závody a jediné co se řešilo bylo, že Hout nebyl spokojený s teplotou piva. Ovšem koukám, že tohle je jiná liga. Krom toho je to subjektivní sport. Na druhou stranu chápu pana organizátora a jeho nervy, ale možná tedy jako člen asociace může navrhnout standardizované hodnocení při MČR v dirtu.

 9. eMTý says:

  Cheche, ubulená bmxová partička, ještě si kvůli těm superprestižním závodům rozthejte občanky…

 10. MRW says:

  Holt je to freestyle, kazdej jezdí jinak a to je dobre! Originalita mnohdy vyhraje nad vyhrocenym trikem. Jako porotce sem na Masters hodněkrat zažil hádky do krve a pulhodinovy lametovani nad umistenim.. Nevim jak to bylo na tyhle akci tady, ale jak muzes Kubo napsat ze sis myslel ze si to zajel dobre? Ano z tvyho pohledu mozna, ale od toho mame porotce aby to posoudili. Nikdo neni neomylnej, proto je v porotě vic lidi. A i kdyby to rozsoudili špatne ( neříkám ze je to tenhle případ) tak nejsme na olympiade.. Dalsi zavody zase budou! Je smutný ze se to dostalo do tohohle stadia kdy se z bmx vytratilo to pro co vsichni jezdíme -radost a kamarádství.

 11. hout says:

  Haha, boží. Konstruktivní řešení Benďáků k hovnu, závod je pryč, nezměníš nic. A pokud se 3 lidi jednoznačně shodli, věřím, že to tak mělo být. Kdybych tam byl já, dopadne to stejně, roboti jsou roboti a nikdy nedostanou za svoje věci takový body, jako neroboti. Když může vyhrát Hawk X-Games v podstatě bez triku ve smyslu, jak vy trik vnímáte, proč by nemohl vyhrát Pejda, i když jede jen rovně? Prostě je jinde a to, jak je o metr výš než všichni, jak je čistý a ladný, to je ten jeho trik, který nedá nikdo, a zřejmě u poroty dostane víc bodů, než nějaká točenice. Chápu to. Aitken vyhrál Dew Tour s pro laika nejlehčími triky ze všech finalistů, ale ten kdo jezdí na kole a má všech pět pohromadě ví, že tohle nedá nikdo na světě, nikdo, proto vyhrál. Robotriky se naučí každý druhý s dostatkem ambicí a podmínkama.
  Ptr nejvíc, no jasně, tabulky a body, dáme tomu systém. Krásná ironie, kterou asi trochu pár lidí nepochopilo.
  Tomcat, yes, to je totiž ta podstata, teplý pivo ti zkazí den, jestli vyhrál ten nebo onen? Koho to zajímá..
  eMTý, hehe, přesně tak.
  Dobře vy všichni, bavíte. V sobotu Řáholec, bez píčovin okolo, pure bmx. Kdo dává?

 12. Šráma says:

  Oujé,krasný bulvár. Velká škoda je,že se takové věci musí vůbec rešit. Porota rozhodla a šmitec! Stěžovat jste si měli hned po kvalifikaci,s tím by se dalo asi něco delat,pokud někdo pociťoval bezpráví….Rozpad scény pozoruji už dlouho. Každá disciplína jede sama za sebe. Pamatuju doby,kdy jsme jezdili se skejťákama,bruslařema všichni dohromady a byla pohoda. Čest výjimkám. Zrovna včera jsme byli na dirtech v Polsku s Hajckem,Pecou,proste banda co jezdí už dlouho. A bavili jsme se s Hajckem o starých časech a taky o tom,že dnes je to prostě jiné. Nejen,ze se dělí nás sport na BMX a MtB,ale taky v jednotlivých disciplínach. Street,park,dirt,slopestyle,downhill,bikros atd. Prostě jde to čím dál víc od sebe. Jedni jsou závoďáci,další jezdí pro radost,jedni pózujou,dalsí blbě kecaj. Pak jsou ještě takoví co pořádají akce,ovladají naše “bikemedia” jsou ve svazech a myslí si,ze oni tady pro nás ten sport vlastně udělali. Je to prostě moc velký hegeš na to aby to mohlo fungovat dohromady,protoze potom už by “někdo” nemusel tak vyčnívat a nebyl by už takový King. Protože každý chce být přece ten kdo má správný názor na to jak by se některé věci měli dělat. A nedej bůh,kdyby to bylo jinak. Prostě fenomén dnešní doby. Vemte rozum do hrsti. Hoďte se do klidu,s lidma vycházeje jako lidi. Privitejte na svém spotu vždy každého s otevřenou náručí,nedělejte rozdíly a bavte se! Vždyť o co jde? Vztekat se můžete v práci,kde potom chcete relaxovat,kdyz na kole mezi sebou vedete válku?

 13. Kuba says:

  Stalo se přesně to co jsem čekal. Všichni budete poučovat o čem je BMX a rozdávat svoje moudra. Přitom nikdo z vás nepochopil o co vlastně jde. Takže znova. Mě jde celou dobu o to, že porota neumí dodržet slovo a když už udělala chybu nedokáže ji ani přiznat. A jelikož mám Frenka rád tak mě to dost mrzí. Všechni si myslíte, že jde o výsledky ale tak to není. Faktem je, že hned v pondělí po závodech jsmeto hodili za hlavu a řekli si že nemá cenu cokoliv řešit. Že už je to za náma. Kdo začal s vyjadřováním svých názorů veřejně je Frenk, tak proč já bych svůj názor řict nemohl? Nevidím důvod proč bych nemohl, ale hned jak jsem napsal svůj názor jsem hned za čůráka a dostal jsem nesmyslný poučení o čem je BMX, když jde celou dobu o něco jinýho. Kolo mám rád jako málo kdo, dalo mi toho dost a ja se snažím toho dost vrátit. Jezdím na kole protože mě to baví a ne pro výsledky. A pokud vám připadá, že je to naopak, tak se naučte vnímat co čtete. Jediná věc kterou mi celou dobu jde je nečestnost. Tímhle ukončuji jakoukoliv aktivitu v této diskuzi. Smějte se mi, řikejte si o mě co chcete. Ja vím proč na kole jezdím a nepotřebuju od vás poučení. Díky čau.

 14. kudr says:

  Čtu a vnímám, že Kuba posledním příspěvkem potvrdil účast na Řáholec jamu, jinak snad uniknul ve Stráži do vzduchu uran. To jsem rád, že si budeme moct konečně zajezdit, nezávodit, nehodnotit a užít si den. A potom si třeba v klidu u piva vyjasnit z očí do očí všechny nesrovnalosti. A kdo někoho nasral, tak holt dostane ostřejší loket v pogu. Honzo, Kubu už vozit domu před afterparty vozit nemusíš, jako tenkrát když sis užil Řáholec naposled, tak sakra o co tady ještě jde, když ne o výsledky…

 15. hout says:

  Kudr na hrad 😀

 16. Bmx rodina says:

  Frenku i když je to nepříjemné téma pro všechny co mame radi kolo a věci okolo tak jsem moc rad, že jsi to napsal! Už jsem měl fakt divny pocit po tomto závodě. Uplně se tam vypařílo to, o čem to vždy býbalo a je.
  PS: bylo třeba rozviřit stojate vody a ukazat lidem, kteři přinášeji zlou karmu, že takto nee!
  Díky

 17. Karlos says:

  Ouuu, koukam jak puk. To už to došlo i do dirtjumpu tyhle srágory. Myslel jsem, že to je výsada bikrosu se haštěřit když je nás 5 a 1/2. No nic tešim se do L.E.S.a

 18. Honza Benda says:

  Teď už se musím Houte opravdu jen zasmát. Nepochopil jsi nic, anebo spíš nechceš. Tady šlo jen o jedno. Jezdci dostali informaci, co a jak se jim bude hodnotit a nakonec jim to porota ohodnotila jinak. To je vše, nazdar a hotovo. Tím pro mě debata o MČR skončila. Je to pryč, je mi to fakt úplně jedno.
  Jiná věc je, jak se na to koukáš ty. Pamatuji si, jak jsi zkritizoval porotu na BikeHallu (nevím už v kterym roce, ale asi by se to tu dalo najít), za to, že nechali vyhrát Berana a také to byli tvoji kamarádi. Jak je možný, že ty máš na takovou kritiku nárok a já ne? Já si myslím, že na svůj názor má právo přece každý. Akorát s tím rozdílem, že ty máš dle tvého názoru vždy pravdu a ostatní jsou hlupáci. Ty si přeci můžeš dovolit hejtovat úplně každýho, ty máš patent na rozum. Ty můžeš kritizovat jiný kluky, že stavějí skoky na houby, protože to přece umíte nejlépe vy a kdo to dělá jinak, tak to dělá špatně. Ty se můžeš smát jezdcům a kritizovat je za to, že přejdou z malýho kola na velký. Ty si klidně můžeš dovolit i hejtovat lidi, kteří jedou pomoc zpravit skoky k nám do Stráže. Chvíli mi to trvalo, ale nakonec jsem to poznal na vlastní kůži. Jakmile člověk přestane tancovat, jak se vám to líbí a občas s vašimi názory nesouhlasí, hned je nepřítel. Loni to odnesl chudák Frenk, když napsal report o Řáholci. To jste se na něj sesypali jako vosy, protože projevil svůj názor, kterej se vám nelíbil. Mě už ale nenaštvete, já vás mám na háku, já už jsem postarší člověk a ty vaše zákulisní pikle jsem už prokouknul. Párkrát mi s váma bylo dobře, ale bohužel je to pryč, velká škoda. Já se nikdy nebudu řídit heslem ,,Kdo nejde s náma, jde proti nám“. Já se před tebou Houte nebudu plazit, jako mladý kluci po kolenou a mít strach z toho, co o nich zase napíšeš. Mě je to u zadku a vím dobře, že se tím výborně bavíš, když můžeš něco zhejtovat a někoho naštvat. Já si na rozdíl od tebe vážím každého, kdo cokoliv staví a je mi jedno jestli jsou to lavice, nebo obrovský dirty s plytkýma dopadama, nebo trailsy s prudkýma, pumptracky, nebo dřevěný věci pro Mtbéčka. A hlavně jim neradím, jak to mají špatně a jak by to mělo správně být. Ať si to přeci dělá každý po svém, jak se to líbí jemu a jak to jemu vyhovuje. Nejste trailsoví bozi ani polobozi, jak si myslíte, nemáte na to patent, ten totiž neexistuje a to je na tom to krásné.
  Je mi z toho všeho tak nějak smutno, kam až to dospělo. Každý z nás občas udělá chybu, nikdo nejsme dokonalej, ale je potřeba si to aspoň sám sobě přiznat.
  Kudře, k tvýmu komentu se nemíním vyjadřovat ani trochu.
  A správně Houte, Kudr na hrad a ty mu můžeš dělat Ovčáčka, to by vám v týhle banánovce opravdu seklo.
  Tímhle já končím tuto velmi zábavnou debatu. Až přijdu z práce, vemu si lopatu, něco v klidu poplácám, dám si pivko, pokecám s kámošema a bude mi dobře. Jestli ke mně něco máte, tak na mě máte všichni telefon a můžete mi kdykoliv zavolat a říct mi, co si myslíte a nebo klidně přijeďte a můžeme si to říct z očí do očí, víte kde mě najdete.

 19. Satan says:

  Hale když se tady dohadujete neustále o tom, že se pravá lajna měla hodnotit víc. Neni to vlastně dost logický? Vždyť tam bylo o skok navíc! To znamená trik navíc! Jasně že se o ten trik navíc musí jízda zhodnotit víc no ne? ale problém je pak v tom, že nemůžeš srovnat krkolomnej table a jánevim co například oproti frontflip turndownu.

  Nicméně se strašně těšim na Řáholec, myslim že každý přehnaný vyříkávání si vlastních názorů vyřeší si se všema pořádně vylejt držku.

 20. hout says:

  Haha, slušnej seriál 😀
  Vidím jasný finále: Kudr na hradě, Hout Ovčáčkem, v porotě Frenk nás všechny podělá a všichni se z toho nadobro poserem. Ve scénáři mi ještě chybí Mlaďák, Příba a Pivrnec, aby to bylo dokonalý.
  V sobotu to máš v lese v přímým přenosu, přijeď Honzo na pívo, pokecáme, zasmějem se těmhle píčovinám a bude nám dobře. Co? Vždyť přece, k čemu jinýmu než k smíchu tohle celý je?

 21. hout says:

  Ano a ještě Satana musíme zapojit 😀

 22. hout says:

  Jen pro doplnění, docela zajímavé:
  “No a první místo i přes zranění vyjel Pejda a to neuvěřitelných stylem a o metr víš jak ostatní, Pejda tam sázel taiwhipy, 360, barell roll s invertem a nakonec i frontflip s trnem a kondorem. Jasný vítěz!” – Zdeněk Weiter, tbb-bike.cz.
  Tak já nevím, co se to tady řeší.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *