Report: Řáholec Jam 2016

 Dnes již kultovní a určitě jedna z nejlepších trailsových akcí Evropy, se tradičně uskutečnila první víkend po letních prázdninách. Opět to bylo velké a dokonce bych řekl, že v některých okolnostech i větší než kdy předtím. Nicméně jedna docela zásadní věc se mi nelíbila.

Vyrazil jsem už ve čtvrtek stopem z Dánska abych to stihl na páteční session. Všechno klaplo a už toho dne v noci jsem byl v Praze. Ráno beru bus a střetávám se na obědě se mojima fajnyma slezakama, kteří mi vezou všechny nezbytné věci k ježdění. Bez oběda ve Veselce by to nebylo ono. Po cestě do lesa kupujeme chlasty a něco na oheň. Překvapivě v lese jenom pár lokálu a tak nám Hout kupuje pivka a jdeme šejpnou Bordel lajnu. Pak chvilku jezdíme a grilujem. Večer se přesunujem k Šukům si ožrat huby. Dostáváme echo, že Ruben je in the town a tak ho vyrážíme hledat. S totálně ožralou držkou a krýglem v ruce sebou hned po 10 metrech jebnu o zem. Újma jako kráva a sice pivo v hajzlu, bunda v hajzlu, koleno menstruuje. Ruben zdrhá a tak na něho serem a jedem do starého, nově otevřeného baru na náměstí. Ihned se rozjíždí pussy hunting. Pak už si každý šel po vlastní ose.

V sobotu se budíme a máme chuť se jít okoupat. Bereme káru a jedeme na kupak nachytat nějaký bronz. Skoro nikdo nemáme plavky a tak se nabízela jedna z nejsrandovnějších scének celého víkendu. Ruben v růžových, jednodílných dámských plavkách.

Po návratu do lesa už jede rappová „hodinka“ a jdeme jezdit. No a teď ta kritika. Všichni si jezdí jak páni, ale nikoho vůbec nezajímá, že skoky jsou v totální píč.. Několikrát vidím jak někdo políže cikánce nebo prostě nějak dojebe skok, podívá se na to a jede do prdele. Ten kdo je na ty skoky zvyklý nebo je vyježděný tak to moc neřeší. Já jsem se na to osobně nemohl dívat a šel raději jezdit dolů. L.E.S. není jako jiné spoty. Tam se to prostě musí udržovat, protože ta hlína stojí za p… a prostě to nedrží. Tím se ten spot stává dost nebezpečným.

Postupem času se začíná hrnout čím dál víc lidí a přichází čas na hry. Celé to odstartovalo hrou kdo nejrychleji vyleze na strom a dotkne se červených střevíců. Za nějakých 12 sekund to zmákl týpek z Jičína a zasloužil si tak například boty od VANSu.   Následně pokračovala Jagermeister happy hour. V tu dobu už jezdily všechny lajny. Nejvíc mě překvapil nováček na bmx i když nikoli nováček na kole Hugo Robenek. Slyšel jsem o něm, že slušně zabíjí v DH a prý letos dokonce vyhrál MČR. Šlo vidět, že to tam má a ví o co jde. Žádný shit, čistý styl a do toho klasické triky. Vítej kámo!

Další věc na programu byla přetahovaná, kde se do finále probojovali kluci přespolní s obhájci loňského titulu v čele se Satanem, kteří nakonec podlehli. Následně proběhl Jam na Levé za účasti nejkvalifikovanější poroty v čele s Láčovkou. Pořadatelé Jamu museli po stížnostech ze strany BMX asociace pozměnit pozice a tak například Frenk byl zapisovatel. Výsledky Jamu jsou na fotce. Mi se osobně nejvíc libil Kudr, který se točil snad všude a na všechny strany.

Na závěr se diváci přesunuli k Bordel lajně, kde se schylovalo k dalšímu Jamu. Tady to už bylo zajímavější. Na trailsové české poměry padali nevídané věci. Tří tailwhipy, backflip a podobné brutality. V té chvíli se všichni už ladili na kolej opilců a nadcházel přesun dolů do Hospody.

Po loňském velmi slušném skoro etickém večeru s Johnnym Násilníkem mi bylo jasné, že s kapelou Větrací šachta to bude mírně tvrdší. Moje odhady se naplnili.

Musel jsem se trochu více opít abych otevřel svou mysl na max a aspoň trochu pochopil o co tady kur.. jde. Druhý kousek byla Havířovská kapela Gagarin u které se všechno lehce uklidnilo. Jako poslední třešnička na závěr všeho byla Jičínská kapela Braindead. O tom co se dělo na jejich koncertě nikomu říkat nebudu, protože to se neříká.

Díky a doufám že příští rok ty skoky dáme do lepší kondice.

Adam

Foto:
– Radek
– Adam
– Štěpán Bořuta

This entry was posted in Czech stuff and tagged , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Report: Řáholec Jam 2016

 1. hout says:

  Hezky Adam, díky za report. Ruben nejvíc, tohle by mu seklo i na jamu.
  Jestli byly skoky v píči Adame a sralo tě to, je potřeba přijít a říct to. Zastavíme to, spravíme, polejeme a pojede se dál. Počasí vyšlo na luxus, ale sucho bylo hodně a dlouho, pak se to sype o to víc, neuděláš nic.

 2. Satan says:

  “určitě jedna z nejlepších trailsových akcí Evropy”
  😀 Hele já mám rád Řáholec jam jako každej z nás ale líbat prdel si tu nemusíš 😀

 3. hout says:

  Satane, nemyslím si, že Adam si líbe prdel, když Řáholec nepořádá. Maximálně ji líbá nám 🙂
  Každopádně mě to přivádí na zajímavou myšlenku. Nechci nikde veřejně vykládat, že Řáholec Jam je “určitě jedna z nejlepších trailsových akcí Evropy”, ale pokud Satane myslíš, že tomu je jinak, pojďme si říci, jaký ty trailsový akce v Evropě jsou, ať máme přehled.
  LaSource Jam – bude větší a v něčem možná lepší. Je tam Kudr, za týden máme čerstvý info. Decoy Jam – může být dobrý, ale není to les a nevěřím, že si jede v takovým divokým svobodným punku, v jakým si jede Řáholec. MX dělali jam, jednou snad byl, jednou je to zechcalo. Plauen? Není špatný, ale je to jedna lajna, nijak dlouhá lajna. Vápno? Je naše a je dobrý, žádná o tom. Co dál? O dalším větším evropským jamu nevím. Někdo ví? Chci to vědět, chci tam jet, chci to zažít. Chci si užít lepší akce, než je Řáholec, nepořádat je, inspirovat se. Někdo něco? Bojím se, že moc ne Satane a jsme u toho, co napsal Adam 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *