L.E.S. trails 2012 první check

Dlouhá zima, zlá jako nikdy (nebo je to tak každý rok? Nějak jsem si odvyknul po roce jinde) a na oplátku teplé jaro, které přišlo znenadání, dříve než jsme čekali.. Co se děje v lese?

Hodně věcí. A dělo se vlastně celou zimu. Vše začalo už na podzim otázkou, co dál. Státy nás nakoply, loni jsme z lesa vymáčkli takřka maximum, tohle už dál nevede. Pro zábavu jsem chtěl postavit pumptrack kolem celýho lesa, ale proč se motat ve slepý uličce a věnovat čas něčemu, čemu nevěříme. Zásadní rozhodnutí, tak teda jo, uděláme to, porušíme léta dodržovanou nepsanou dohodu a pošleme to dolu k vodě, kopec je kopec, bez kopce to nejde..

Dušan a les, kopeme s novým elánem, jak se jen dá. Dopad jednoho z hipů nové Panamoka lajny.

Začínáme novou lajnu na novým fleku, lajnu, která bude úplně jinde než vše dosavadní, co bylo v lese k ježdění. Kopeme o několik set šest, jak se jen dá, vynález čelovky, chvalme hospodina za ty dary, dedication na plný benzín a jezdíme za tmy po práci od 5 do 7 naházet, co se jen naházet dá. Kopeme v mrazu, sněhu, kopeme pořád. Hout, Holmes, Dušan, Kudr, protáčíme se jak to komu vychází.

Kudr s Dušanem, čelovky, sníh, mráz. Dedication, nezná lepší slovo pro tohle.

Koncem ledna máme skoro šest skoků na nové středně macaté lajně, pro normální lidi možná macaté trochu příliš, no uvidíme. Přichází zlo zloucí, kdy promrzá vše a máme na měsíc padla, shit, zlá zima. Koncem února pořád nic, pak povoluje vrchní část, no to jsou věci, tak teda ještě jednu lajnu, Kudrovi se nechce, ale nám jo, bude o trošku menší a zpřístupní nový les všem. Kopeme opět do plných, čelovky po práci, dny se ale protahují, to je dobře. Lajna se nám trochu vymyká z kontroly, baby skočky na začátku se mění ve slušnou trailsovou divočinu, hodně klopek, hodně naskakováků, hodně hipů.. Kudr to nazval dle jisté podobnosti Panamoka, proč ne. Vypadá to na možná 13krát vzduchem až dolu, to jde. Jen to dostavět, práce je to moc. Pomáhají mtb kluci z Jilemnice a okolí, díky převeliké, dobře jste mákli. VIP na rok pro vás, to je jasný. Schne to, takže nejvyšší čas nevzhledné hromady přeměnit na tvary oku velelibé, vypadá to hned parádně. Člověk se nemůže dočkat, tohle bude nejvíc.

První dva skoky střední lajny z kopce, ještě nemá název. Hezky to vypadá, né že né.

Leč práce ještě moc, Kudr už pomalu zahajuje stávku, že chce taky jezdit a tohle je ještě strašně na dlouho.. Ale Kudře, tohle jsou dvě nejlepší lajny, jaký jsme kdy v lese postavili (když se nám to povede poladit), tak neremcej a házej.. Tenhle víkend pomohli přijet taky kluci z Liberce, Kuba Najman s Márou Vojáčkem, lesní příznivci, tak to má být. Jen víc, potřebovali bychom víc.

Parta v lese.

Příští víkend zdá se býti opět digovací, jsme v lese celý víkend, Kuba Najman se přidává, Voják jakbysmet, možná i pornohvězda mtb světa Maňas Tomek, Frenk Frantík s partou až z Hodonína, kdo dále se přidá? Teď vážně, příští týden pátek-sobota-neděla, jestli nebudou padat kýble vody, bude velká lesní brigáda. Pro všechny mtb zájemce cesta k ročnímu VIP, pro všechny příznivce lesa možnost připsat si dobrý skutek. Vlastní nářadí s sebou, my už všechno polámali, kdo přijede, ten vyhraje a podpoří les, který si to zaslouží. Díky všem. Příští týden, zdar a sílu.

A ještě galerka z celýho víkendu, fotky od Kuby a Houta.

This entry was posted in Czech stuff and tagged . Bookmark the permalink.

11 Responses to L.E.S. trails 2012 první check

 1. frenk frantik says:

  ty kráso, tak to bude nejvíc peklo

 2. Tchitcha says:

  vypadá to super, good job! pomoct by jsme z Budweisu přijeli, kdyby to nebylo asi tak 250 km, hehe. Škoda!

 3. hout says:

  Frenk Frantík jede taky a má to z Hodonína 270 🙂 Tchitcho, hecněte se, na jeden den les, jeden den poježdění v Turnově jako Maňas Tomek, hmm? Byli bychom moc vděční.

 4. Maras says:

  Masakr, nádhera.

 5. kuba najman says:

  pátek/sobota jsem jasnej! Ladím recept Houte, koukám na spoj Jbc Jčn hned co nejdřív po práci…

 6. Adam Robenek says:

  ty vole 😀 to bude asi dobré 😀

 7. hout says:

  Yes Kubo, beru. Ve 3 mizím z práce a pádíme do lesa. Jen se má ochladit, ale to nás přeci nemůže rozhodit..:-)
  To si piš Adame, dobré a možná ještě lepší, mnohem lepší..

 8. Tchitcha says:

  zkusim to navrhnout, ale moc tomu nevěřím :/

 9. Maras says:

  V pátek jsme tam, jestli se něco nepojebe:)

 10. hout says:

  Marasi, super, mám radost. Nesmí se nic pojebat. Na Vysočině bude sněžit, v JC bude hezky, to je jasný.
  Tchitcha, no jo, uvidíte..

 11. mates says:

  OOOlalaa to vypadá krasně… Snad bude jeste nějaka možnost vam sněčim pomoct… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *