Rebel jam

Tak jsem si v sobotu večer pustil přímý přenos rebel jamu a co k tomu říct? Opravdu to není nic pro mě (nás) a myslím, že se mnou budete souhlasit. Prakticky nulová šance dostat se do vzduchu, takže pro mě jako pro diváka naprosto nezáživné. Vychytal jsem to zrovna na heat kde jeli Reynolds, Hoffman, Roche a nejvíc se mi líbil asi Dakota, ten jediný něco vymýšlel a snažil se to zachránit velkým wallridem na zdi za rádiusem, taky se snažil polítnout na rádiusu s tablem.
Jezdci hodně padali a vůbec to nejsou ti superhrdinové, jak je známe z jejich nadupaných editů (když teda už na nějaký kouknu), kde zadělí hustou sérku asi na 150. pokus což už v editu není vidět žejo. Na life streamu z Rebel jamu to bylo krásně vidět. Vyloženě se čekalo kdy komu padne karta a povede se to, takže na to čumíš 15 minut a vidíš jen marné pokusy. Pak to tam padne Garettovi a náhle je to hitem internetu jak zadělil. Pak tam Hoffmanovi taky něco padlo a všichni okolo se na něj vrhli a catfish to komentoval, že přesně o tom rebel jam je, no dobrýýý.
Když už někdo dal nějaký trik, tak ho musel dát tak rychle, že to nešlo ani postřehnout, z railu se prostě vysoko nedostaneš, tak sice tam toho whipa kopli ale tak rychle, strojovitě, bez extensionu, prostě hnusně. Whip a bára, nic jiného jsem snad nezahlídl, grindy nepočítám, ani je nepoznám, nevím co je na hard a na easy, nepoznam kdo to dělá na opposit. Asi je těžké vyjet up rail ice pickem, já to beru, ale mě jako divákovi co chce vidět akci se to nelíbilo, ničím neohromilo. To se radši podívám na parkové závody kde jsou ti roboti co to ale dají zprvní, a když už u něčeho padají, tak je to sakra věc a padá se z výšky a riskuje se. Na Rebelu se taky váleli, ale spíš šlo o kotrmelce při neotočeném fakie.
Hudbu co tam do toho hrála radši nebudu komentovat. Dal jsem si to bez zvuku a udělal jsem sakra dobře. Bez kytar nehraju! Jak to zakončit? Vypadá to jako další velký HATE, ale na tyhle stránky chodí většina lidí co to mají stejně, takže si budeme psát co se nám zlíbí. Jediný „street“ na který se dá ještě dívat je oldschool styl streetu s velkýma dropama nebo šílenýma railama na double peg. Zkusíš to, nedáš to a jsi rozbitý tak, že znova do toho nejdeš, nebo to dáš a je to na videu. Díky čau bůzci, haters gona hate!

This entry was posted in Czech stuff and tagged . Bookmark the permalink.

6 Responses to Rebel jam

 1. kozlik says:

  cau predevsim bych chtel podekovat ze potporujete bmx jako takovy… a neodrazujete nekoho kdo nelita aspon 12m fakt dekujem… peace (se, ten idiot co je posranej neco skocit)

 2. Halba says:

  Hoši já to nechápu,
  viděli jste někdy na nějakým streetovým webu podobnej hate na trailsovou akci? Proč odsuzujete někoho za něco co ho baví? O tom to ježdění na kole snad je, jezdit co mě baví. A že to někdo jezdí a razí trošku jiným stylem než já, tak je hned odpad a ostuda BMX komunity?

  Taky mi přijde trošku paradoxní, že odsuzujete v BMX slova trénink a komerce a říkáte že to přece není atletika a přitom stavíte bikros jako modlu a základ BMX , kde je to celé o “tréninku, atletice a komerci”.

  Nějak mi to prostě nejde do hlavy.

 3. hout says:

  No, já myslím, že článek není o tom, že street jako takový je mrdka. Spíš je to o tom, že se udělala bombastická akce v Londýně s názvem Rebel Jam (to je fakt nestoudný výsměch to takhle nazvat), čistě streetová, dělal se kolem toho pěkný humbuk a přitom běžný průměrný divák byl zklamán, protože se tam “nic” neděje. Ty uvozovky v tom nic mají sakra smysl, snad to chápete.
  Ono by to šlo ještě víc zobecnit, street patří do ulic, do města, je to o tý městský atmosféře, hledání spotů, dát něco na něčem, co by normálního člověka nenapadlo, mít z toho dobrý pocit. Nejsem žádný příznivce streetu, ale dává mi to smysl a beru to jako součást bmx. Tyhle umělý kontesty jsou ovšem něco jinýho, nemá to nic společnýho s tou hlavní streetovou myšlenkou. A koukat na to taky není terno. O tom ten článek taky je, ne o nějakým hatu proti streetu jako takovýmu. Jestli jsem to tedy pochopil tak, jak Dwayne myslel.

 4. hout says:

  A ještě k tomu bikrosu. Současný bikros nemá nic společnýho s tím původním, ve kterým jsou všechny kořeny. Ale naopak ten původní, který jsem měl tu čest jezdit v 90. letech, tak to byla čistá zábava, kde se nehrálo na nějaký trénink a atletickou přípravu. Je to právě docela podobný se současným freestyle bmx obecně. Bylo to prostě ježdění s kámošema, skákali jsme, co se dalo skákat, zkoušeli různý tríčky všeho druhu a závodili mezi sebou. Žádný hrot a píčoviny se nekonaly. To není modla, ale to je to původní, čistý bmx, který máme rádi. Bikros je dneska úplně jinde, není to nic k čemu bychom vzhlíželi, žádná naše modla, jak píšeš, je to profesionální sport se vším všudy, který s původním bmx má společný jen 20ti palcový kola. Ovšem z pohledu diváka je to pořád docela mazec, ono v 50ti letět 8 lidí vedle sebe na 10m doublu, to je docela zajímavá podívaná.

 5. frenk frantik says:

  Halbo a ostatní, já si taky myslím, že Dwayne napsal svůj objektivní názor na to, co viděl. Nikoho neodsuzuje, jen napsal, že se díval na Rebel a co viděl. Aspon tak jsem to pochopil já. Vidím v tom názor obyčejného člověka, kterého zajímá BMX jako celek a rozebral jednu z jeho disciplín. Až bude live stream z trailsů 😀 což nikdy nebude, tak třeba rozebere i to. Jde o nezaujatost, pokud si ortodoxní streetař tak chápu, že tě Rebel bavil, jiné lidi zase ne. O odpadu a ostudě komunity nepadla ani čárka, takže trochu silná slova řekl bych.

 6. Halba says:

  Asi máš pravdu a zvolil jsem zbytečně silná slova, ale prostě mi přijde, že zbytečně šijete do všeho, co nejsou ortodoxní trailsy. Obecně bych řekl, že jsou tu 2 druhy článků.
  1. Články o trailsech – ty miluju a proto sem tak rád chodím. Počíst si o legendárních spotech, lidech a tak je fakt super!
  2. Články co hejtují to co není o trailesch – a hejtují podle mě zbytečně, každej to chce dělat nějakým stylem a přijde mi zbytečné, aby dirtaři psali o streetové akci…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *