Freestyle BMX na Olympiádě!

http://cdn.bmx.transworld.net/blogs.dir/444/files/2017/06/Screen-Shot-2017-06-09-at-10.24.55-AM-600x320.png

Už jsem psal před nějakým časem, že se něco chystá a teď je to ofiko. Freestyle BMX se připojuje do rodiny olympijských sportů, kdo by to byl řekl, že se něco takového může někdy stát. Sporťáci si třesou rukama a těší se, jak si pod těma pruhama zasportujou, asi se jim ani nelze divit. Chtějí sportovat, soutěžit, předhánět se, vydělávat peníze, co je víc než olympiáda pro každýho sportovce. U bikrosu jsem to ještě bral, to je v podstatě atletika na kole, ale freestyle bmx? Ani ve snu by mě nenapadlo, že se něco takovýho někdy stane. UCI vydalo super prohlášení, jak jsou z toho nadšení a vůbec jak je to super, jak to bude strašně divácky atraktivní a tak dále. Haha, no především jsem zvědav, jestli to s freestyle bmx zamává stejně, jako to zamávalo s bikrosem. Amíci (a nejen oni) si postaví přesnou kopii olympijskýho parku, vytvoří širší repre, pak užší repre a budou měsíce drtit tu zlatou jízdu, kouč tam bude koučovat, aby těch tailwhipů bylo aspoň pět, nebo aspoň tři a dvě bára, klucí budou chodit do posilky a v 8 spát a pivko jenom jedno a jenom v sobotu a jenom možná, protože to může negativně ovlivnit tvůj výkon. Haha, přeháním, ale takhle to kurva chodí v olympijských sportech (alespoň ve většině). No a nakonec jsem zvědavej, jak se s touhle výzvou popasuje česká scéna, protože olympiáda má svá striktní pravidla, a i kdyby tady bylo 100 Amíků úplně jinde, jsou kvóty na počet jezdců a může se tam dostat ledaskdo (haha, je tady aspoň jeden bikrosák, který pamatuje olympionika Radasicse? Pořád nad ním v bikrosu docela slušně vedu si myslím 🙂 ). Možná to dá nový vítr do plachet Michalu Beranovi, nikdo jiný se asi nerýsuje. No jsem na to zvědav. Každopádně na olympiádě v Tokyu 2020 se jede bmx park se vší parádou, uvidíme, jestli je ta freestyle bmx scéna alespoň trochu ještě pořád svá a chytnou tam aspoň pár lidí s trávou ve chcaní. Bojím se, že spíš ne.

This entry was posted in Czech stuff and tagged . Bookmark the permalink.

4 Responses to Freestyle BMX na Olympiádě!

  • hout says:

   Jo, teď jsem to četl. Rozumný názor mi přijde od Limy a pak Nyquist, který to bere hodně pragmaticky a správně. Každopádně sporťáci mě bavěj, ty jsou fakt slušně zdementěný.

   • Adam says:

    Mám z toho mega divný pocit. Když se zamyslím nad tím, že trénuju na malém kole na nějaké závody tak mi je z toho špatně a ztrácí to pro mě význam. O to víc to je crazy, když se jedná o Olimpiádu. Dělal jsem a dělám dostr různých sportů, ale jedno vím jistě. Při touze dosahování nějakého výsledku to ztrácí tu krásu. Jenom mě to ujišťuje v tom, že tento sport má dvě odvětví, které se čím dál víc od sebe oddalují. Letos by mě už na bmx závody nikdo nedostal po tom co jsem zažil loni na MČR. Pokroku zdar.

  • Halba says:

   Nyquist to řekl přesně, je to na každým jak to chce dělat a Olympiáda na tom nic nezmění.

   Bude to nejspíš mě hodně podobný jako FISE s tím rozdílem, že to uvidí mnohem víc lidí a přitáhne to víc pozornosti tomu sportu a třeba to pomůže rozvoji dost žalostných podmínek.

   A kdo se chce vozit na dirtech v lese nebo v bowlu, tomu je to jedno a vůbec se ho to nedotkne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Calculate *